Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoły Prywatne w Gdowie

ul. Myślenicka 1466, 32-420 Gdów
tel. (12) 251-55-55, kom. 608-114-695
www:   http://www.liceumprywatne.pl
Szkoły Prywatne w Gdowie
e-mail:   dyrekcja@liceumprywatne.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 16505 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

- na podbudowie gimnazjum (3 lata nauki)
- na podbudowie szkoły podstawowej
  (4 lata nauki)

- na podbudowie Zasadniczej Szkoły
  Zawodowej (2 lata nauki)POLICEALNE STUDIUM ZAWODOWE

O Nas

Szkoła istnieje od 1998 r. Zarówno Liceum Ogólnokształcące jak i Policealne Studium Zawodowe posiadają uprawnienia szkół publicznych, co oznacza, że słuchacze mają takie same uprawnienia jak słuchacze szkół państwowych a świadectwa są równoważne.

Do 2008 r dla potrzeb dydaktycznych szkoła wynajmowała pomieszczenia w budynku Liceum Ogólnokształcącego w Gdowie, później przy ul. Łapanowskiej (obok mostu). Obecnie już w samodzielnym budynku przy ulicy Myślenickiej w Gdowie (ok. 700 m od Rynku).

Szkoła gwarantuje wszystkim słuchaczom możliwość przystąpienia do egzaminów zewnętrznych przed OKE. Absolwenci liceum-matura, studium-egzaminy zawodowe. Gwarantujemy solidne przygotowanie do tych egzaminów. Zdawalność Nowej Matury w naszej szkole w ostatnich latach w LO wynosiła 100% z pośród przystępujących. Egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe w 2008, 2009, 2010, 2012, 2013 oraz 2015r. zdało 100% przystępujących ze średnią powyżej 90%.

Szkoła dysponuje własną pracownią informatyczną w oparciu o nowoczesne laptopy z siecią bezprzewodową i Internetem, oraz wszystkimi niezbędnymi pomocami naukowymi. Internet bezprzewodowy, ogólnie dostępny i bezpłatny w całym budynku.

Bezpieczeństwo zapewnia: stały monitoring, firma ochroniarska, zatrudnieni pracownicy obsługi szkoły oraz brak dostępu osób postronnych.

Nasza szkoła jest jedyną działającą szkołą dla dorosłych w Gdowie, najtańszą szkołą prywatną w powiecie Wielickim i okolicznych powiatach oraz mającą najlepszą zdawalność egzaminów. Jako jedyna szkoła w powiecie przyznajemy stypendia dla słuchaczy. W ostatnich latach stypendia otrzymywało po kilkanaście osób. Możemy całkowicie zwolnić (od początku do końca) osoby z biednych wielodzietnych rodzin objętych stałą opieką GOPS.

Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych
  • Liceum prowadzone jest w formie zaocznej kształci na podbudowie programowej szkoły podstawowej i gimnazjum oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej.
  • W programie występuje język angielski i informatyka (za same kursy z tych dziedzin płacimy często więcej niż wynosi czesne w naszej szkole). My dajemy słuchaczom kompleksowe wykształcenie i świadectwo ukończenia Liceum lub dojrzałości. W przypadku języka obcego i informatyki szkoła dostosowuje się do poziomu słuchaczy, istnieje możliwość prowadzenia zajęć zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych.
  • W szkole obowiązują zasady oceniania i promowania właściwe dla szkół dla dorosłych. Dlatego np. nie ustala się ocen zachowania a zaliczenia dokumentuje się w indeksach, nie ma takich przedmiotów jak np. religia, wych. fiz., muzyka.
  • W programie nauczania występują następujące przedmioty: język polski, język angielski (lub inny do wyboru), historia, biologia, matematyka, fizyka, geografia, chemia, informatyka.
  • Szkoła zapewnia możliwość organizacji dodatkowych zajęć, kursów i innych świadczeń edukacyjnych, zgodnie z zainteresowaniami i oczekiwaniami słuchaczy.
  • Dla słuchaczy pragnących zdawać na wyższe uczelnie, możemy organizować dodatkowe zajęcia z przedmiotów, które będą wymagane na uczelni.Zdawalność egzaminów maturalnych w naszej szkole – od 60 do 100 %

Policealne Studium Zawodowe
  • Główny nacisk w nauczaniu położony jest na kształcenie praktyczne.
  • Mała ilość słuchaczy w grupach oraz bezpośredni, bliski kontakt z wykładowcami zapewniają wysoką jakość nauczania.
  • Szkoła umożliwia odbywanie praktycznego szkolenia w zaprzyjaźnionych firmach.

DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA

Szkoła Prywatna w Gdowie włącza się również w działania społeczne i kulturalno - oświatowe na terenie gminy. W ostatnich 10 latach współorganizowaliśmy lub sponsorowaliśmy takie wydarzenia jak: Święto Ziemi Gdowskiej, wydanie zbioru przepisów kulinarnych Gminnego Związku Kół Gospodyń Wiejskich w Gdowie, Słownik Gdowski wydany przez Fundację Mieć Szansę, której celem jest udzielanie pomocy dzieciom i młodzieży w dostępie do edukacji, a także tomiku poezji Teresy Kaczmarczyk i dr. Roberta Dzięcielskiego pt. „Wielickie Pory Roku”. Osoby zainteresowane tym wydawnictwem informujemy, że szkoła posiada jeszcze egzemplarze tego unikatowego wydania, którego nie nabędziecie Państwo w żadnej księgarni.

Uczestniczyliśmy również wielokrotnie w akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka” oraz wpieramy Rodzinny Festyn Charytatywny na rzecz Hospicjum dla Dzieci, a także inne akcje dobroczynne. Ostatnio zaangażowanie w pomoc dla Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

GALERIA

Serdecznie zapraszamy!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie