Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół nr 2

im. Józefa Bema

ul. Wójtowska 3, 05-822 Milanówek
tel. (22) 758-33-16, fax (22) 758-36-37
www:   http://www.zsbem.pl
e-mail:   zsbem@pro.onet.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 49589 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- profil dziennikarski
- profil geograficzno-społeczny
 

LICEUM PROFILOWANE

- profil socjalny

TECHNIKUM EKONOMICZNE

- technik ekonomista - specjalizacja
bankowość, finanse


TECHNIKUM INFORMATYCZNE


TECHNIKUM OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

W roku 2011 szkoła obchodzi 50-lecie jej powołania.
Naszym uczniom oferujemy możliwość nauki języków obcych: angielski, niemiecki lub rosyjski. W szkole działa Centrum Multimedialne. Znajduje się tam kilka stanowisk komputerowych ze stałym dostępem do Internetu.

Uczniowie mogą brać udział w różnorodnych zajęciach pozalekcyjnych, w których można się sprawdzić, a także miło oraz pożytecznie spędzić czas wolny. Jedną z propozycji jest Uczniowski Klub Sportowy „Ekonomik” działający w naszej szkole od września 2001 roku. Opiekę nad klubem sprawują nauczyciele wychowania fizycznego.

Młodzież bierze udział w rozgrywkach sportowych na szczeblu powiatowym i międzypowiatowym w/g kalendarza imprez Szkolnego Związku Sportowego, a także w spotkaniach sparingowych w grach zespołowych. Działalność klubu obejmuje następujące dyscypliny: piłka siatkowa, piłka koszykowa, tenis stołowy.

Biblioteka
Książki podzielone są na działy i poddziały według Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej. W skład księgozbioru podręcznego wchodzą encyklopedie, leksykony, słowniki językowe i rzeczowe, przewodniki, literatura naukowa dotycząca wszystkich epok, informatory, wydawnictwa albumowe, atlasy, oraz książki popularnonaukowe z zakresu historii literatury, biologii, historii, geografii, matematyki, chemii, fizyki, psychologii, pedagogiki oraz bibliotekoznawstwa.
W bibliotece dostępna jest prasa codzienna. W poszukiwaniu niezbędnych pozycji uczniowie mogą korzystać w naszej bibliotece z katalogu rzeczowego i alfabetycznego.

We wrześniu corocznie przeprowadzane są lekcje biblioteczne ze wszystkimi klasami pierwszymi LO, LP, TE, ZSZ w celu zapoznania uczniów z zasadami funkcjonowania biblioteki, czytelni i centrum multimedialnego.

Biblioteka stanowi główny ośrodek informacji w ZS Nr 2 im. Gen. J. Bema. Jest ważnym ogniwem wspierającym proces dydaktyczno-wychowawczy szkoły oraz edukację kulturalną i informacyjną uczniów.

Wolontariat
Od 2008 r. na w szkole działa Klub Wolontariatu. Do wolontariatu może należeć każdy uczeń Zespołu Szkół nr2 im gen. J. Bema o ile posiada wolę niesienia bezinteresownej pomocy innym i działania dla dobra ogółu, znajdzie czas na pracę w wolontariacie oraz będzie wywiązywać się z powierzonych zadań. Należy pamiętać o tym, że w każdej chwili można zrezygnować.

Zadania wolontariusza to, m. in:
 • pomoc osobom niepełnosprawnym
 • współpraca i branie udziału w akcjach takich jak WOŚP
 • praca z dziećmi
 • opieka nad zwierzętami
 • pomoc w nauce – korepetycje
 • różne akcje szkolne, takie jak „dzień tolerancji”, zbiórka książek dla dzieci z litwy, akcja krwiodawstwa

Cele i zadania szkoły
 • umożliwianie uczniom zdobywania wiedzy i umiejętności przewidzianych w programach nauczania, niezbędnych do uzyskania świadectwa ukończenia szkoły, świadectwa dojrzałości oraz kwalifikacji zawodowych
 • ułatwianie absolwentom świadomego wybór kierunku kształcenia lub podjęcie pracy w wybranym zawodzie, pomaganie w wyborze zawodu
 • dostosowanie kierunków i treści kształcenia do wymogów rynku pracy
 • rozwijanie zainteresowań uczniów zdolnych, zachęcanie ich do udziału w konkursach, olimpiadach, do poszukiwania źródeł wiedzy
 • organizowanie pomocy uczniom z niepowodzeniami szkolnymi

SZKOLNY OŚRODEK KARIERY

Stanowi on miejsce, w którym uczniowie wszystkich typów szkół i poziomów kształcenia mogą zdobywać umiejętności, kształtować swoje postawy i zachowania, korzystać ze źródeł informacji, poznawać reguły rządzące współczesnym rynkiem pracy. W ramach Szok-u funkcjonuje na terenie Biblioteki Szkolnej. Biblioteka Specjalistyczna, dostarczająca uczniom aktualnej informacji o zawodach, możliwościach kształcenia po ukończeniu szkoły i o rynku pracy. W Centrum Multimedialnym zaś uczniowie mogą korzystać z informacji szkolnej i zawodowej zawartej na stronach WWW w Internecie.

GALERIA


SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie