Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
II Liceum Ogólnokształcące

im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce

ul. Traugutta 2, 07-410 Ostrołęka
tel. (29) 764-47-13
www:   http://www.lo2.ostroleka.edu.pl
http://www.lo2ost.internetdsl.pl
e-mail:   szkola@lo2ost.internetdsl.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 24356 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
klasy, przedmioty wiodące

- matematyka, fizyka, informatyka
- język polski, historia, WOS
- biologia, chemia, j.angielski / fizyka
- matematyka, biologia, chemia
- matematyka, j.angielski, fizyka/ WOS
- matematyka, geografia, informatyka/WOS
- matematyka, chemia, fizyka/informatyka

Nasza szkoła spełnia standardy jakości wynikające z jej zadań określonych w prawie oświatowym:
  • uzyskuje wysokie wyniki kształcenia
    (duża ilość absolwentów zdaje egzaminy na studia dzienne)
  • stwarza dobrą atmosferę pracy (szkoła bezpieczna)
  • umożliwia rozszerzanie i realizację zainteresowań uczniów (koła przedmiotowe, chór szkolny "CANTILENA", UKS Clan, klub europejski, klub ekologiczny, koło filozoficzne, zespół taneczny)

II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce w XVI Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2014 – opublikowanym przez miesięcznik "Perspektywy" i dziennik "Rzeczpospolita" zajęło miejsce wśród 500 najlepszych liceów w Polsce, dzięki czemu szkole przysługuje tytuł "Srebrnej Szkoły 2014".

Szkoła zatrudnia profesjonalną, wykwalifikowaną i rzetelną kadrę pedagogiczną, która wspomaga uczniów nie tylko w zdobywaniu wiedzy ogólnej, ale także w rozwijaniu innych umiejętności i zainteresowań. W zdecydowanej większości nauczyciele posiadają licencję egzaminatorów wg nowej formuły egzaminu dojrzałości (j.polski, matematyka, fizyka, chemia, historia, j. angielski, j. rosyjski). Panuje tu przyjazna, pełna zrozumienia atmosfera. Liceum doskonale przygotowuje do kontynuowania nauki na wyższych uczelniach.

Posiadana baza dydaktyczna umożliwia realizację programu szkoły ponadgimnazjalnej:
  • pracownie przedmiotowe
  • pracownie komputerowe
  • multimedialne centrum informacyjne, DSL
  • sala gimnastyczna, sprzęt i urządzenia sportowe

II LO współpracuje z Politechnikę Warszawską.

Olimpiady Przedmiotowe
Uczniowie reprezentują szkołę w Olimpiadach i Konkursach przedmiotowych. Między innymi biorą udział w: Olimpiadzie Ochrony Środowiska, Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego, Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej, Olimpiadzie Historycznej, Olimpiadzie o Polsce i Świecie Współczesnym, Olimpiadzie Filozoficznej, konkursach literackich i recytatorskich.

Szkoła bierze udział w programie "Szkoła Promocji Zdrowia". Jego zasadniczym celem jest promocja zdrowego stylu życia, ze szczególnym uwzględnieniem edukacji zdrowotnej. Młodzież "Szkoły Promocji Zdrowia" realizując program podejmuje konkretne praktyczne działania na rzecz innych ludzi (opieka nad ludźmi chorymi, starymi i niepełnosprawnymi, udzielanie pierwszej pomocy), kształtuje umiejętności własnego rozwoju fizycznego, psychicznego i intelektualnego oraz pozytywnej jego stymulacji.

Patronem placówki jest Cyprian Kamil Norwid (1821-1883, poeta, dramatopisarz, prozaik, artysta plastyk. Przebył cierniową drogę od całkowitego niedoceniania za życia przez zapomnienie po śmierci, aż do odrodzenia po latach. Dziś Norwid uznawany jest za wybitnego polskiego poetę i prekursora poezji współczesnej.

CHÓR "CANTILENA"

Chór CANTILENA istnieje od roku 1982, jego założycielem jest Henryk Gadomski. Chór aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta Ostrołęki i Regionu. Jest laureatem wielu konkursów i turniejów chóralnych o zasięgu ogólnopolskim. Chór koncertował poza granicami kraju (Ukraina, Niemcy). Prezentował 30 minutowy program muzyki religijnej podczas pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II w Łomży w 1991 roku.

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY "CLAN"

UKS CLAN istnieje od 2000 roku. Jest stowarzyszeniem zrzeszającym uczniów, rodziców, nauczycieli i sympatyków sportu. Nauczyciele działający w klubie prowadzą szkolenie młodzieży w następujących dyscyplinach: lekkoatletyka, siatkówka, koszykówka, piłka nożna, tenis stołowy i taniec. UKS CLAN współpracuje z różnymi klubami działającymi na terenie miasta oraz Szkołą Promocji Zdrowia. Najzdolniejsza młodzież reprezentuje szkołę i miasto na zawodach różnego szczebla.

Klub uczestniczy w Narodowym Programie Rozwoju Sportu „Polski Sport 2024”, w Ogólnopolskich E–Spartakiadach Dzieci i Młodzieży, ogólnopolskich akcjach prozdrowotnych oraz przygotowuje do egzaminów sprawnościowych na wyższe uczelnie.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie