Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Zawodowych w Hajnówce

Hajnowskie Centrum Kształcenia Zawodowego

ul. 3-go Maja 25, 17-200 Hajnówka
tel. (85) 682-20-71
www:   http://www.zszhajnowka.republika.pl
http://republika.pl/hckzhajnowka
e-mail:   zsz_hajnowka@op.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 14567 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

SZKOŁA POLICEALNA DLA DOROSŁYCH

 

TECHNIKUM
im. TADEUSZA KOŚCIUSZKIZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

Szkoła jest nowoczesną placówką edukacyjną, której ukończenie daje tytuł zawodowy, a jednocześnie bardzo dobrze przygotowującą do matury. Placówka zatrudnia profesjonalną, wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która wraz z dyrekcją dokłada wszelkich starań aby w szkole panowała przyjazna atmosfera. Najlepsi uczniowie otrzymują stypendia: Stypendium Prezesa Rady Ministrów, Stypendium im. Simony Kossak, Stypendium dla najlepszych uczniów Technikum Budowlanego za wyniki z przedmiotów zawodowych.

Nasza szkoła jest miejscem, gdzie stwarzamy warunki do nauki dla wszystkich uczniów. Przekazujemy wiedzę i kształtujemy umiejętności, motywując do rzetelnej i systematycznej pracy, rozwijamy zainteresowania uczniów. Uczniowie mogą pożytecznie spędzać czas i jednocześnie rozwijać swoje umiejętności, korzystając z bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych. Prowadzone są zajęcia w formie kół przedmiotowych, konsultacji, kół rozwijających zainteresowania. Wśród kół zainteresowań można wymienić: koło języka niemieckiego, matematyczne, języka rosyjskiego, koło wiedzy o społeczeństwie, koło zainteresowań "Młody konstruktor". W szkole działają sekcje sportowe: piłki nożnej, piłki koszykowej, piłki siatkowej. W szkole działa Samorząd Uczniowski i Szkolna Drużyna Harcerska. Młodzież uczestniczy w wielu projektach unijnych.

Szkoła posiada 4 pracownie komputerowe wyposażone w nowoczesny sprzęt IT, salę lekcyjną z projektorem i tablicą interaktywną, siłownię wyposażoną w atlas i zestaw przyrządów do ćwiczeń, salę gimnastyczną i aulę, bibliotekę z bogatym księgozbiorem i czytelnię z dostępem do Internetu.

W ramach uczniowskich praktyk zawodowych, szkoła współpracuje z przedsiębiorstwami w powiecie oraz nawiązała współpracę z firmami za granicą (w Niemczech).

Hajnowskie Centrum Kształcenia Zawodowego w obecnej strukturze funkcjonuje od września 2004r. Bazę lokalową stanowią budynki byłych warsztatów szkolnych zaadoptowane na potrzeby Centrum. Do głównych zadań Centrum należy kształcenie praktyczne młodzieży szkół zawodowych, kształcenie dorosłych, a także dokształcanie i doskonalenie uczniów i słuchaczy w ramach form kursowych oraz organizowanie egzaminów kwalifikacyjnych.


Kadra dydaktyczna placówki to:
  • nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących
  • nauczyciele teoretycznych przedmiotów zawodowych
  • nauczyciele zajęć praktycznych

Wszyscy nauczyciele posiadają wymagane kwalifikacje, pewna część legitymuje się stopniem nauczyciela dyplomowanego, wielu ukończyło różnego rodzaju kursy doskonalące. Wysokie kwalifikacje sprzyjają w osiąganiu wysokich efektów kształcenia.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w programach profilaktycznych i edukacyjnych, m. in.: "Stres pod kontrolą", "Przeciwko nietolerancji i ksenofobii", "Edukacja prawna dzieci i młodzieży", "Twoje życie – twój wybór", "Serce mam tylko jedno" i wiele innych oraz uczestniczą w zajęciach z doradztwa zawodowego. Młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych uczestniczy w ogólnopolskich akcjach: Góra Grosza, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Gorączka Złota, Wolontariat, Honorowe Krwiodawstwo oraz akcjach organizowanych na rzecz środowiska lokalnego, np. świąteczna zbiórka żywności dla młodzieży szkolnej z ubogich rodzin.

Szkoła współpracuje z hajnowskimi instytucjami działającymi na rzecz młodzieży i środowiska lokalnego, m. in: Poradnią Pedagogiczno-Psychologiczną, Młodzieżowym Centrum Kariery, Punktem Pośrednictwa Pracy, Komendą Powiatową Policji, Prokuraturą Miejską, PCK, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, MOPS i GOPS na terenie powiatu.

WARSZTATY

Warsztaty metalowo-drzewne przy Hajnowskim Centrum Kształcenia Zawodowego w Hajnówce funkcjonują w ramach gospodarstwa pomocniczego. Ich głównym zadaniem jest wspomaganie zadań statutowych centrum w realizacji zajęć praktycznych. Praktyczna nauka zawodu w warsztatach odbywa się w warunkach zbliżonych do naturalnych występujących w zakładach pracy. Proces produkcyjny przebiega w sposób zgodny z obowiązującymi normami i standardami, od etapu konstrukcji wyrobu poprzez działy produkcyjne, kontrolę jakości do pakowania i wysyłki do odbiorców gotowych wyrobów. Dzięki takiej organizacji procesu produkcyjnego uczniowie widzą celowość własnego działania, zapoznają się z dyscypliną technologiczną. W praktycznym działaniu utrwalają teoretyczne wiadomości zawodowe.

GALERIA


SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie