Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II

Siemowo 102, 63-800 Gostyń
tel./fax (65) 572-09-39
www:  
e-mail:   siemowosp@poczta.onet.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3891 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

- dodatkowe zajęcia pozalekcyjne
- grono doświadczonych nauczycieli
- pozytywne środowisko wychowawcze
- serdeczna atmosfera pomiędzy uczniami
- język angielski od klasy I
- zajęcia komputerowe od I klasy

PUNKT PRZEDSZKOLNY przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Siemowie

"Trzeba pamiętać wreszcie o potrzebie nieustannej wdzięczności za ten dar, jakim dla człowieka jest drugi człowiek - ten, dzięki któremu, z którym i dla którego włącza się w wielką przygodę poszukiwania prawdy".
Jan Paweł II
Jesteśmy publiczną szkołą podstawową. Nosimy imię Jana Pawła

Szkoła nasza to miejsce przyjazne dla dzieci, w którym znajdują one doskonałe warunki do kształcenia, wypoczynku i dalszego rozwoju. Do każdego dziecka podchodzimy indywidualnie. Stosunki tu panujące oparte są na wzajemnej akceptacji, zaufaniu i szacunku. Obwód Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Siemowie obejmuje miejscowości: wieś Kosowo, majątek Płaczkowo, wieś Siemowo.

Jesteśmy szkołą bezpieczną, propagującą zdrowy styl życia. W pracy wychowawczej realizujemy przesłania Jana Pawła II skierowane do narodów świata. Program wychowawczy szkoły oparty jest na podstawowych wartościach ogólnoludzkich; cechuje go humanitaryzm i tolerancja. Wprowadzamy uczniów w tradycje kultury regionalnej, narodowej i europejskiej.

Współpracujemy z rodzicami, środowiskiem lokalnym, przedstawicielami Samorządu Gminy i Powiatu.  W szkole działa biblioteka szkolna. Biblioteka jest pracownią służącą realizacji potrzeb i zainteresowań nauczycieli, uczniów i rodziców. Służy do realizacji zadań dydaktyczno – wychowawczych, wspiera doskonalenie zawodowe nauczycieli, uczestniczy w przygotowaniu uczniów do samokształcenia również do korzystania z innych typów bibliotek i środków informacji. Zbiorami biblioteki są dokumenty piśmiennicze (książki, czasopisma i inne) i dokumenty niepiśmiennicze (materiały audiowizualne).

Projekt "Lepszy Start" w ramach EFS
Zajęcia realizowane w ramach projektu to:
  • zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy
  • zajęcia dla dzieci z trudnościami w czytaniu i pisaniu
  • gimnastyka korekcyjna dla dzieci z wadami postawy

Kółko plastyczne

Celem działalności kółka plastycznego jest rozbudzanie wrażliwości estetycznej dzieci, ich indywidualnych zdolności twórczych oraz kreatywności. Zajęcia kółka odbywają się co dwa tygodnie.

Promowanie prac członków koła odbywa się między innymi poprzez uczestnictwo w szkolnych, gminnych i powiatowych konkursach plastycznych, w których odnoszą duże sukcesy.

Zespół wokalny

W ramach działalności kółka muzycznego prowadzony jest szkolny zespół wokalny "DROGOWSKAZ". Spotkania odbywają się raz na dwa tygodnie (1 godzina), a także w zależności od aktualnych potrzeb.

Zajęcia stwarzają uczestnikom możliwości rozwijania zainteresowań i uzdolnień muzycznych. Kształcą umiejętność śpiewu indywidualnego i zbiorowego. Przygotowują do roli twórcy prezentującego swoje umiejętności wokalne. Stwarzają możliwość spontanicznej odtwórczej i twórczej ekspresji muzycznej.

PUNKT PRZEDSZKOLNY

W październiku 2009 rozpoczęły się zajęcia w Punkcie Przedszkolnym przy naszej szkole. Działalność tego punktu współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Opiekunami dzieci są nauczycielki oraz pomoc nauczyciela. Praca z dziećmi przebiega w oparciu o program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci "Nasze przedszkole" - Małgorzata Kwaśniewska, Wiesława Żaba-Żabińska.

Zajęcia odbywają się codziennie po 4 godziny.
Dzieci mają zajęcia z języka angielskiego prowadzone. Raz w tygodniu cała grupa uczestniczy w zajęciach logopedycznych prowadzonych przez logopedę. Dzieci w punkcie przedszkolnym mają zatem warunki sprzyjające ich edukacji.

Monitorowanie dynamiki rozwoju dzieci odbywa się w oparciu o arkusz obserwacji dziecka zawierający informacje na jakim poziomie rozwoju jest mowa dziecka, jego myślenie, percepcja wzrokowa, słuchowa, orientacja przestrzenna, koordynacja wzrokowo - ruchowa.

Dobrze układa się współpraca z rodzicami. Rodzice są zapoznani z głównymi ideami, celami i treściami programu wychowania jaki jest wykorzystywany w pracy z dziećmi. Informowani są na bieżąco o spostrzeżeniach dotyczących przebiegu procesów rozwojowych ich dzieci. Kontakty z rodzicami odbywają się poprzez: zebrania, rozmowy indywidualne, gazetki, kącik dla rodziców.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie