Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Powiatowy Zespół Placówek - Szkoła Mistrzostwa Sportowego Szczyrk

ul. Grunwaldzka 220, 43-374 Buczkowice
tel. (33) 817-73-00
www:   http://www.smsszczyrk.pl
e-mail:   szkola@smsszczyrk.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 15301 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

SZKOŁA PODSTAWOWA

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
dyscypliny sportowe:

- biegi narciarskie
- skoki narciarskie
- kombinacja norweska
- narciarstwo alpejskie

SZKOLNE SCHRONISKO "HONDRASIK"

- Szczyrk, ul. Sportowa 2

O NAS

Jesteśmy jedną z trzech – poza Zakopanem i Szklarską Porębą - tego typu szkół działających w Polsce. Organizacja i przebieg kształcenia w Szkole Mistrzostwa Sportowego, stwarzają możliwość uczącej się w niej młodzieży zdobywania wiedzy i umiejętności sportowych na kolejnych poziomach edukacji, a jej absolwentom szansę kontynuowania nauki na Akademii Wychowania Fizycznego lub innych wyższych uczelniach. W okresie swej działalności Szkoła Mistrzostwa Sportowego wyszkoliła wielu znanych zawodników, którzy jako reprezentanci Polski uczestniczyli w Olimpiadach, Mistrzostwach Świata czy Europy.

Nasza szkoła wspomaga młodego człowieka w jego wszechstronnym rozwoju poprzez harmonijne łączenie nauki i sportu

Zawodnicy objęci są fachową opieką trenerską przy wsparciu psychologa, fizjologa i dietetyka sportu.

Szkoła posiada internat, boisko wielofunkcyjne (sztuczna nawierzchnia), stołówkę. Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego Szczyrk korzystają z wielu obiektów sportowych w regionie i nie tylko. Rozwojowi sportowych umiejętności służą przede wszystkim własne obiekty na czele z boiskiem wielofunkcyjnym oraz trasą biegową w Buczkowicach. Treningi i zajęcia sportowe odbywają się także na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku – skoczni Skalite oraz basenie. Ponadto w celach treningów biegowych wykorzystywana jest trasa na Kubalonce. Uczniowie naszej placówki uczestniczą także w wyjazdach zagranicznych, korzystając z renomowanych ośrodków w Austrii, Czechach czy na Słowacji.


Nasi uczniowie i absolwenci osiągają świetne wyniki sportowe na arenach międzynarodowych, w tym Mistrzostwa Świata Juniorów i Kadetów oraz reprezentują kraj na Igrzyskach Olimpiskich

W szkole realizowane są różnorodne projekty. Jednym z nich był projekt pn.: „Aktywnie po wiedzę w SMS Szczyrk”. Okres realizacji projektu: 1 sierpnia 2014 – 30 czerwca 2015. Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem głównym było wyrównywanie szans edukacyjnych oraz rozwijanie pasji wśród uczennic i uczniów SMS Szczyrk, poprzez zwiększenie dostępności, jakości i atrakcyjności oferty edukacyjnej oraz wdrożenie systemu poradnictwa zawodowego. Projekt przewidywał zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, językowo-matematyczne oraz pozalekcyjne: artystyczne, koła językowe, matematyczne, komputerowe, biologiczne, zajęcia wspomagające, w tym opieka psychologiczno-pedagogiczna, kurs szybkiego czytania, kurs szybkiego uczenia się oraz zajęcia z koncentracji i relaksacji.

O wysokim poziomie sportowym Szkoły świadczą również osiągnięcia i zdobyte w ostatnich latach medale na prestiżowych zawodach krajowych i międzynarodowych. O tym, że młodzież naszej Szkoły z roku na rok uzyskuje na Mistrzostwach Świata Juniorów i Seniorów oraz Ogólnopolskich Olimpiadach Młodzieży coraz lepsze wyniki sportowe świadczy ilość zdobytych medali w kolejnych latach istnienia Szkoły.


Misja naszej szkoły:
 • Szkoła przygotowuje absolwenta do podjęcia nauki na następnych szczeblach edukacji.
 • Szkoła przygotowuje ucznia do radzenia sobie we współczesnym świecie.
 • Nasi uczniowie sprawnie i na wysokim poziomie posługują się technologiami informacyjnymi.
 • Nasi uczniowie zdobywają medale na zawodach sportowych.
 • Przygotowanie korzystających ze schroniska do kulturalnego zachowania się w tego typu placówkach w kraju i poza granicami.

SZKOLNE SCHRONISKO "HONDRASIK"

Hondrasik, funkcjonujący jako Szkolne Schronisko Młodzieżowe, zapewnia znakomitą ofertę dla swoich klientów. Jako jedyna placówka w Szczyrku zgłoszony jest do Międzynarodowej Federacji Schronisk Młodzieżowych. Działa w systemie całorocznym i jest doskonałym miejsce z turystycznego punktu widzenia.

Dlaczego warto wybrać akurat nasz hostel?
 • atrakcyjne ceny dostosowane do potrzeb różnego typu klientów
 • duży wybór noclegowy (pokoje wieloosobowe i apartamenty)
 • malownicza lokalizacja u podnóża Skalitego z pięknymi widokami
 • doskonała komunikacja w pobliżu przystanku autobusowego i górskich szlaków, a także w centrum Szczyrku
 • posiada salę telewizyjną, kuchnię, magazyn sprzętu sportowego i węzeł sanitarny
 • parking dla gości
 • współpraca z przewodnikami PTTK przy okazji górskich wędrówek
 • umożliwia zorganizowanie grilla, ogniska bądź kuligu

  Serdecznie Zapraszamy!!!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie