Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum Nr 2

w Skoczowie

ul. Bielska 17, 43-430 Skoczów
tel. (33) 853-37-15
www:   http://www.g2skoczow.pl
e-mail:  

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4002 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM Nr 2

- klasy ogólne
- klasa frankofońska
- klasa sportowa

- język angielski jako język obowiązkowy
- do wyboru drugi język obowiązkowy:
  język francuski lub niemiecki lub rosyjski

- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- atrakcyjny i skuteczny proces nauczania
- dobre warunki lokalowe - estetyczne
  pomieszczenia i sale

- dodatkowe zajęcia pozalekcyjne
- bogaty kalendarz imprez i uroczystości
  szkolnych

O Szkole

Nasza szkoła to samodzielne gimnazjum, które mieści się w centrum miasta. Jego siedzibą jest ponad stuletni budynek byłej Szkoły Podstawowej Nr 2. Nauka w szkole odbywa się w systemie jednozmianowym.

Nasze gimnazjum jest małą szkołą, w której wszyscy się dobrze znają, nikt nie jest osobą anonimową. Uczą tutaj wspaniali nauczyciele dbający o rozwój każdego ucznia.


Szkoła dysponuje nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi (np. tablica interaktywna), które podnoszą atrakcyjność prowadzonych zajęć. Szkolne sale lekcyjne są schludne, kolorowe, wyposażone w nowe meble, telewizor, odtwarzacz DVD i CD, sprzęt multimedialny. W szatni każdy uczeń ma do dyspozycji swoją indywidualną szafkę (zamykaną na klucz).

Uczniowie prowadzą szkolny sklepik, codziennie zaopatrywany w świeże pieczywo. Szkolna stołówka oferuje pyszne i tanie obiady, a do śniadania mleko smakowe i herbatę. Szkoła posiada monitoring wewnątrz i na zewnątrz budynku.

Atuty Szkoły
  • Stwarzamy możliwości do rozwijanie zainteresowań i uzdolnień naszych uczniów dzięki szerokiej ofercie zajęć dodatkowych.
  • Stwarzamy warunki by nasi uczniowie odnieśli sukces - gimnazjaliści biorą udział w różnych formach współzawodnictwa poza szkołą osiągając znaczne sukcesy w różnych dziedzinach.
  • Posiadamy wypracowany system wspierania uczniów z dodatkowymi potrzebami edukacyjnymi.
  • Zapewniamy uczniom opiekę w czasie organizowanych zajęć oraz przed i po zajęciach obowiązkowych.
  • W naszym programie wychowawczym uwzględniamy oczekiwania rodziców.
  • Skutecznie zapobiegamy niedostosowaniu społecznemu i patologiom, wdrażamy programy profilaktyczne.
  • Relacje między członkami naszej szkolnej społeczności są otwarte - uczniowie czują się dobrze i bezpiecznie w swojej klasie, rodzice są traktowanie jako równoprawni partnerzy, wysoko oceniają swoje kontakty z wychowawcą i innymi nauczycielami.
  • Samorząd Szkolny bierze czynny udział w życiu szkoły, współdecyduje w ważnych dla uczniów sprawach.
  • Szkoła uczy zasad demokracji.

Zajęcia wychowania fizycznego w szkole
Obowiązkowa czwarta godzina WF-u realizowana jest w formie zajęć pozalekcyjnych do wyboru: gry zespołowe, tenis stołowy i tenis ziemny, siłownia, kręgielnia, basen, szachy, formacja taneczna "Enigma" i "Eksperyment". Zajęcia prowadzone są w sali gimnastycznej w budynku szkoły, na boisku przy szkole, w hali KS "Beskid", na pływalni "Delfin", na stadionie, na kortach tenisowych.

Zajęcia pozalekcyjne
Kółka: informatyczne, ekologiczne, matematyczne, chemiczne, teatralne, wokalne, językowe, przedmiotowe. W ramach konsultacji nauczyciele prowadzą zajęcia wyrównawcze z wszystkich przedmiotów oraz zajęcia dla uczniów uzdolnionych w poszczególnych dziedzinach.

KLASA FRANKOFOŃSKA

Uczniowie realizują (oprócz języka angielskiego) rozszerzony program języka francuskiego w wymiarze 4 godzin tygodniowo. Nawiązują kontakty ze szkołami w krajach frankofońskich całego świata. Organizują co roku obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych i Międzynarodowego Dnia Frankofonii.

Biorą udział w zajęciach z lektorami języka francuskiego oddelegowanymi do Polski przez Ambasadę Francji i Ambasadę Belgii. Korzystają z możliwości wyjazdów zagranicznych w ramach wolontariatu europejskiego. W nauce języka wykorzystują Europejskie Portfolio Językowe. Uczestniczą w konkursach w języku francuskim o zasięgu krajowym i zagranicznym. Przystępują do egzaminu gimnazjalnego z języka francuskiego oraz mają możliwość zdobycia kolejnych stopni językowych certyfikatów międzynarodowych.

Partnerzy programu: Delegatura stała Alliance Francaise w Polsce, Ambasada Francji, Belgii, Republiki Konga, Maroka, Kanady, Szwajcarii, Instytuty Francuskie w Warszawie i Krakowie, PROF.-EUROPE – Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Francuskiego w Polsce, Belgijskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Francuskiego, Radio France International, BAYARD Press, Les Echos de Pologne, Wydawnictwo CODN „Języki obce w szkole”.

KLASA SPORTOWA

Program klasy oparty jest na nowej podstawie programowej kształcenia ogólnego, a jego celem jest ujawnienie predyspozycji i uzdolnień kwalifikujących uczniów do szkolenia w określonej dyscyplinie sportu. Autorem programu jest nauczyciel wychowania fizycznego, instruktor pływania, gimnastyki, rekreacji ruchowej z zakresu fitness, gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, turystyki.

Kryterium naboru do klasy sportowej jest orzeczenie lekarza rodzinnego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania wybranej dyscypliny sportu oraz zaświadczenie od lekarza medycyny sportu. W klasie sportowej wymiar zajęć wychowania fizycznego wynosi 10 godzin (zajęcia na pływalni, sali gimnastycznej, siłowni).

GALERIA

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie