Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Schola Polonica

ul. Jaracza 3/19, 00-378 Warszawa
tel. (22) 625-26-52, fax (22) 625-08-17
www:   http://www.schola.pl
e-mail:   office@schola.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2331 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

SZKOŁA JĘZYKOWA OFERUJE KURSY:

- języka polskiego dla obcokrajowców
- języka rosyjskiego
 • kurs regularny
 • kurs intensywny

 

TŁUMACZENIA

- tłumaczenia stron www na wiele języków
- tłumaczenia specjalne o bardzo wysokim stopniu trudności z wielu dziedzin
- ekspertyza językowa dokumentów tłumaczonych na język polski
- lista języków: angielski; francuski; niemiecki; rosyjski; włoski; hiszpański; holenderski (flamandzki), duński; szwedzki; ukraiński; słoweński; czeski; litewski; bułgarski; białoruski; węgierski; rumuński; japoński; koreański; chiński

Język polski dla cudzoziemców - to specjalność Schola Polonica pod każdym względem.
Kursy językowe dla obcokrajowców pozwolą, aby Twój język polski udoskonalił się we wszystkich sytuacjach życiowych. Tłumaczenia i nauka języka polskiego dla obcokrajowców to nasza oferta od lat.

Oferujemy naszym klientom pełen zakres usług językowych:

 • naukę języka polskiego na wszystkich poziomach
 • wszelkiego typu tłumaczenia (pisemne oraz ustne: konferencyjne i symultaniczne) jak też pełną obsługę konferencji
 • ekspertyzę językową dokumentów tłumaczonych na język polski

Schola Polonica rozpoczęła działalność dydaktyczną w 1991 roku i jest jedną z pierwszych prywatnych szkół języka polskiego dla cudzoziemców zarejestrowanych w Kuratorium Oświaty i Wychowania w Warszawie.

Głównie naszymi klientami są biznesmeni, a więc ludzie bardzo zapracowani, stąd kursy nasze sprofilowane są w taki sposób, by w jak najkrótszym czasie osiągnąć sukces, tzn.: doprowadzić do sytuacji, w której cudzoziemiec może samodzielnie porozumieć się w języku polskim.

 • Większość naszych programów nastawiona jest komunikacyjnie, tzn. problemy gramatyczne wprowadzane są w sposób bardzo praktyczny, w sytuacjach związanych z codziennym życiem. Tak też dobrany jest zakres wprowadzanego słownictwa.
 • Dla każdego studenta lub firmy możemy przygotować indywidualnie sprofilowany program, by zaspokoić specyficzne wymagania i potrzeby klienta.
 • Prowadzimy zajęcia indywidualne i grupowe w siedzibie Schola Polonica lub u klienta.
 • Oprócz regularnych kursów prowadzonych w ciągu całego roku w szkole organizujemy sesje wyjazdowe w najatrakcyjniejszych pod względem turystycznym miejscach w Polsce. Jest to dla cudzoziemców wyjątkowa okazja niezwykle intensywnej nauki języka, połączonej z atrakcjami turystycznymi i rekreacyjnymi, co znacznie przyspiesza proces przyswajania języka. Regularne lekcje uzupełniane codzienną konwersacją z nauczycielem oraz konieczność porozumiewania się po polsku we wszystkich sytuacjach daje wymierne i szybkie efekty. Tego typu sesje językowe organizujemy na każdym poziomie - od zerowego do zaawansowanego.

Programy nauczania

Schola Polonica posługuje się własnymi programami, które zostały opracowane przez wysoko kwalifikowanych językoznawców i pedagogów na podstawie wieloletnich doświadczeń. Nasze programy są stale doskonalone w oparciu o sugestie naszych uczniów, tak aby mogły im jak najlepiej służyć.

 1. Program przetrwania - program dwutygodniowy dla początkujących (podstawowe słownictwo i struktury gramatyczne konieczne dla codziennej komunikacji w typowych sytuacjach życiowych). Program bardzo intensywny (60 lekcji), minimum konieczne do rozpoczęcia życia w Polsce.
 2. Początkujący dla całej rodziny - pełen kurs (180 lekcji 18 - 30 tygodni) dla zaczynających naukę polskiego od podstaw. Nacisk kładzie się na praktyczną naukę języka. Jest to program przygotowujący cudzoziemców do życia w Polsce. Zawiera również elementy związane z kulturą, stylem życia i tradycją polską. Po ukończeniu kursu studenci mogą porozumiewać się w codziennych sytuacjach, prowadzić nieskomplikowaną konwersację, pisać i czytać proste teksty.
 3. Średnio zaawansowany dla pracowników - rozwija zdobyte już wiadomości. Pozwala na wprowadzenie bogatszego słownictwa, rozwija umiejętności w zakresie mówienia, rozumienia, pisania i czytania.
 4. Polski dla zaawansowanych - wzbogacenie słownictwa, wprowadzenie idiomów i elementów słowotwórstwa. Umiejętność zbudowania zdania złożonego. Przygotowanie studentów do myślenia po polsku i kreowania wypowiedzi pisemnych i ustnych. Rozwijanie umiejętności słuchania, rozumienia, czytania i pisania.
 5. Programy specjalistyczne - dla finansistów, ekologów, wojskowych i tłumaczy.

Dla studentów bardziej zaawansowanych Schola Polonica opracowała własny program audiowizualny na kasetach video, składający się z 30 lekcji. Program ten został zakupiony przez większość uniwersytetów, które prowadzą naukę polskiego dla cudzoziemców w Polsce i zagranicą (Uniwersytet Jagielloński, Sorbonę, Uniwersytet Warszawski i Londyński oraz Uniwersytet w Guilford).

Metoda

Schola Polonica posługuje się własnymi programami, opartymi na wypracowanych w szkole założeniach metodologicznych nauczania języka polskiego jako obcego:

 • Oferujemy naszym uczniom specjalnie przygotowane do naszego programu podręczniki i ćwiczenia, a dla średnio zaawansowanych kasetę video stworzoną przez Schola Polonica. Mamy także materiały uzupełniające do pracy samodzielnej (do konwersacji, ćwiczeń gramatycznych) - gry, zabawy, rebusy i krzyżówki.
 • Od pierwszej lekcji uczymy wyłącznie po polsku (łącznie z objaśnieniami problemów gramatycznych)
 • W nauczaniu stosujemy podejście komunikacyjne, co nie oznacza rezygnacji z gramatyki. Zamiast teoretycznego wykładu wprowadzamy podstawy gramatyczne w sposób praktyczny pokazujący ich zastosowanie. Studenci nie uczą się reguł gramatycznych lecz w sposób naturalny przyswajają sposób ich zastosowania, odgrywając proste scenki zainspirowane przez nauczyciela.
 • W stosowanej przez nas metodzie wyeliminowane jest pamięciowe opanowywanie struktur językowych. Studenci uczeni są aktywnego przyswajania językowego poprzez tworzenie własnych dialogów na podstawie podanego modelu.
 • Na początkowych etapach nauczania skupiamy się głównie na rozwijaniu umiejętności porozumiewania się (rozumienie i mówienie), co nie oznacza, że czytanie i pisanie są zupełnie pominięte. Na wyższych poziomach nauczania wszystkie cztery elementy (mówienie, rozumienie, czytanie, pisanie) są rozwijane równomiernie.

Nauczyciele

Wszyscy nasi nauczyciele mają wykształcenie uniwersyteckie, oraz znają przynajmniej jeden obcy język. Wszyscy przechodzą kurs metodologiczny nauczania języka polskiego jako obcego zgodnie z obowiązującymi w Schola Polonica zasadami. Selekcja nauczycieli dokonywana jest według następujących kryteriów:

 • Otwarta i twórcza osobowość, pozwalająca na łatwe nawiązywanie kontaktów ze studentami oraz rozwinięcia u nich wiary we własne możliwości, zwłaszcza w zakresie umiejętności konwersacyjnych.
 • Nauczyciele muszą wykazać się ogólną wiedzą i szerokimi zainteresowaniami, by móc zapoznać cudzoziemca z kulturowymi i socjologicznymi aspektami języka oraz zaspokoić jego zainteresowania dotyczące historii, kultury, tradycji, polityki i gospodarki.

Kursy języka rosyjskiego

Dlaczego nasze szkolenia są efektywne:

 • zajęcia odbywają się indywidualnie lub w niewielkich (2-5 osobowych) grupach.
  Sprzyja to nawiązaniu bezpośrednich kontaktów pomiędzy uczestnikami szkolenia a lektorem.
 • uczniowie są nieustannie motywowani do nauki.
  Nad tym, by przebiegała ona we właściwym kierunku czuwają lingwiści, którzy pomagają przełamać lęk przez mówieniem w języku obcym i tworzą atmosferę bezpieczeństwa.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie