Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu

ul. Podmiejska 25a, 62-800 Kalisz
tel. (62) 766-04-46
www:   http://studium.kalisz.pl
Studium Animatorów Kultury na Fb
e-mail:   ppskak@op.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6443 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

STUDIUM POMATURALNE
(2 lata, zaocznie)

- animator kultury:
  • specjalizacja: teatr
  • specjalizacja: taniec współczesny
  • specjalizacja: fotografia


Masz talent? Rozwiń go w STUDIUM ANIMATORÓW KULTURY w Kaliszu! Przyjdź do nas! Otwieramy Ci drzwi do wielu zawodów!

Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury nie jest szkołą zwyczajną. To tutaj, jak nigdzie indziej, można nauczyć się tolerancji, otwartości na ludzi, kreatywności i nareszcie poczuć się swobodnie, poznając tajniki szeroko pojętej sztuki i animacji kulturalnej. Jest to z pewnością szkoła osobowości.

W PPSKAK poznasz prawdę o swojej kreatywności, nauczysz się poruszać na scenie, konstruować maski, lalki, scenografie i kostiumy. Dowiesz się, że myślenie nielinearne może zwiększyć potencjał Twojego mózgu, a będzie miał on do przyswojenia sporą dawkę informacji.

Kadrę Studium stanowi grono doświadczonych wykładowców: pedagogów, filologów, psychologów, teoretyków kultury i artystów.

Nauka w Studium trwa 2 lata (na razie – przygotowujemy się do przekształcenia, dzięki niemu będziemy mogli oferować edukację trwającą 3 lata, kończącą się licencjatem). Dwuletnia nauka, podczas której realizowane są bloki przedmiotów ogólnych i specjalistycznych owocuje otrzymaniem dyplomu i uzyskaniem zawodu Animatora kultury o specjalizacji teatralnej lub tanecznej. Współpraca z innymi szkołami umożliwia także kontynuację nauki na wybranych kierunkach artystycznych.

Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywają się w cyklu 4-semestralnym. Każdy semestr kończy się sesją egzaminacyjną.
W trzecim semestrze nauki nasi studenci odbywają praktykę w ośrodkach i centrach kultury, mediach, ośrodkach terapii zajęciowej, agencjach reklamowych, ośrodkach sztuki plastycznej lub w teatrach zawodowych na terenie całego kraju.

Bardzo dużą popularnością w naszej szkole cieszą się zajęcia taneczne. Lekcje z tańca współczesnego, klasycznego, współczesnych form tanecznych, rytmiki itp. odbywają się pod czujnym okiem znanego choreografa, założyciela Teatru Tańca "Alter" Witolda Jurewicza, Anny Wytych-Wierzgacz, Jacka Owczarka, Izabeli Chlewińskiej i Radosława Stępniaka. Zajęcia te pomagają rozwinąć wyczucie rytmu, świadomość ciała, poprawić kondycję oraz koordynację ruchową. Absolwenci kierunku tanecznego są laureatami prestiżowych nagród w ogólnopolskich przeglądach tanecznych.

W Studium macie okazję poznać różne techniki i style ruchowe – jazz, hip hop, podstawy klasyki, elementy techniki Marthy Graham, Merce’a Cunninghama, podstawy rytmiki, wybrane metody kompozycji i choreografii, tańce narodowe, techniki improwizacji ruchowej oraz kontakt-improwizacji, mody taneczne, podstawy capoeiry, wybrane tańce towarzyskie – w tym tango argentyńskie. To oczywiście nie wszystko, są jeszcze zajęcia z teatru ruchu i form scenicznych, polegające na pracy z tekstem i uczące operowania teatralnymi środkami wyrazu. Nasi słuchacze uczą się anatomii, teorii ruchu, metodyki nauczania tańca i historii tańca, oglądają filmy tańca i spektakle taneczne – nagrane lub na żywo, dokonując później ich analizy i dyskutując na temat ich odbioru oraz użytych środków scenicznych.

Dla tych tancerzy, którzy chcą brać udział w procesie powstawania choreografii w oparciu o techniki tańca współczesnego istnieje możliwość uczęszczania na zajęcia Zespołu Tańca Współczesnego STUDNIA. Zespół ma w swoim dorobku prestiżowe nagrody otrzymane na Konfrontacjach Tańca Współczesnego w Koninie i na festiwalu PolemiQi w Warszawie oraz występy na Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego w Bytomiu, festiwalach La Strada, Międzynarodowych Prezentacjach Współczesnych Form Tanecznych, MultiArt i SoloDance w Kaliszu.

Studium Animatorów Kultury to szkoła artystyczna, która pozwoli Wam:
    określić swoją indywidualność, sprecyzować własne zainteresowania, rozwijać uzdolnienia i pasje radzić sobie z trudnościami, zrozumieć, że sukces to żyć w zgodzie z sobą, otworzyć się na innych ludzi

Oprócz wielu zajęć praktycznych, studenci uczestniczą również w wykładach na temat historii baletu i tańca, scenografii, metod i technik animacji, psychologii, pedagogiki, wiedzy o kulturze itp. Zajęcia nie są jednak nudnym wyłożeniem teorii, a pełnym zabawy i rozmów spotkaniem ze specjalistą danej dziedziny. Po zapoznaniu się z teorią, przyszli animatorzy kultury mogą wykazać się w praktyce, organizując imprezy, projektując do nich scenografię i kostiumy czy przygotowując wykład lub debatę na dany temat.

Uczymy ludzi wrażliwych i poszukujących!
Nasza szkoła posiada własną salę teatralną z pełnym oświetleniem oraz zapleczem w postaci kostiumów i rekwizytów. Zajęcia teatralne prowadzone są przez lubianych i doświadczonych aktorów (Maciej Grzybowski, Małgorzata Kałędkiewicz, Warszosław Kmita, Marcin Trzęsowski). Pod ich okiem studenci realizują swoje pierwsze spektakle, projekty sceniczne. Rozwijają swoją wyobraźnię, uczą się zasad rządzących sceną, sposobu zachowania na scenie. Każdy semestr kończy się praktycznym egzaminem, podczas którego studenci prezentują swoje dokonania.

Rozwijamy Waszą Kreatywność na zajęciach teatralnych (reżyseria, scenografia, zajęcia aktorskie, piosenka, pisanie scenariuszy, kompozycja i obróbka zdjęć) i tanecznych (taniec współczesny, choreografia, rytmika) a o intelekt dbamy na przedmiotach teoretycznych.

Nauka u nas jest dobrym przygotowanie do podjęcia bądź kontynuacji studiów na kierunkach związanych z kulturą, teatrem, mediami, rozrywką, reklamą, pracą z ludźmi.

Studium posiada także salę komputerową wyposażoną w kilkanaście najnowszych komputerów iMac ze stałym i szybkim dostępem do Internetu. Komputery te umożliwiają prace nad grafiką komputerową, obróbką zdjęć oraz montażem filmowym. Rzutnik multimedialny oraz laptop umożliwiają projektowanie widowisk multimedialnych - spektakli opartych na wykorzystaniu nowoczesnych technologii zintegrowanych z ruchem i słowem.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie