Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2

im. M. Kopernika

ul. Krystyny Osińskiej 8, 08-110 Siedlce
tel (25) 632-76-39
www:   http://www.zsp2siedlce.ple-mail:   sekretariat@zsp2siedlce.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 12429 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

TECHNIKUM NR 2


VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
2 klasy

- ogólna z rozszerzonym: językiem polskim, językiem angielskim i historią
- ogólna z rozszerzonym: językiem angielskim, matematyką i biologią

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA NR 2

VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 2

Nauka w klasie określanej umownie „humanistyczną” ma inspirować chętnych uczniów o zainteresowaniach literackich, historycznych, społecznych i kulturowych.

W klasach 3F i 2F przedmiotami realizowanymi w zakresie rozszerzonym są: język polski, język angielski i historia. W klasie IF przedmiotami realizowanymi w zakresie rozszerzonym są: język polski, język angielski i biologia.
Działają humanistyczne koła zainteresowań. Uczniowie biorą udział w konkursach języka polskiego, ortograficznych, historycznych, poetyckich, literackich organizowanych na terenie miasta i kraju.

Nauka w klasie umownie nazywanej „matematyczną” ma inspirować chętnych uczniów o zainteresowaniach w zakresie nauk ścisłych.

W tym liceum przedmiotami realizowanymi w zakresie rozszerzonym są w klasie 3G i 2G: matematyka, informatyka i geografia. W klasie 1G: matematyka, język angielski i geografia.
Uczniowie biorą udział w konkursach matematycznych i informatycznych oraz uczestniczą w zajęciach różnych kół zainteresowań.

W czasie nauki uczniowie otrzymują wiedzę i umiejętności, które mogą następnie rozwijać na studiach wyższych na takich kierunkach jak: informatyka, matematyka, fizyka i fizyka techniczna, ekonomia, telekomunikacja i innych pokrewnych.

Koła zainteresowań:
  • koło rachunkowości
  • koło matematyczne
  • koło praktycznej ekonomii
  • koło strzelectwa sportowego
  • koło wiedzy o kulturze
  • koło polonistyczne
TECHNIKUM NR 2

Absolwent technikum ekonomicznego potrafi samodzielnie rozwiązywać typowe problemy związane z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa produkcyjnego, handlowego, usługowego. Posiada wiedzę i umiejętności w zakresie: prowadzenia biura, sporządzania typowej dokumentacji, obsługi komputerów i nowoczesnych urządzeń biurowych, prowadzenia negocjacji handlowych, obsługi klienta w banku i instytucji ubezpieczeniowej. Uczniowie odbywają praktykę zawodową, której celem jest uzyskanie i utrwalenie praktycznych umiejętności wykonywania poszczególnych prac związanych z zawodem technika ekonomisty. Absolwent może podjąć pracę we wszystkich podmiotach i na wszystkich stanowiskach pracy w przedsiębiorstwach, bankach, administracji, firmach ubezpieczeniowych, biurach podatkowych i rachunkowych. Jest również przygotowany do samodzielnego podjęcia działalności gospodarczej i skutecznego korzystania ze środków Unii Europejskiej.

Absolwent technikum handlowego umie:
  • posługiwać się komputerowymi programami handlowymi, księgowymi, magazynowymi, płacowymi oraz korzystać z zasobów Internetu
  • nabywa umiejętności menedżerskie i poznaje sztukę nawiązywania współpracy z kontrahentami krajowymi i zagranicznymi
Absolwenci technikum handlowego mają zapewnioną bogatą ofertę pracy. Mogą znaleźć zatrudnienie w przedsiębiorstwach handlowych jako specjaliści do spraw marketingu, akwizycji towarów, reklamy czy księgowości. Szkoła wyposaża ich w wiedzę i umiejętności niezbędne do uruchomienia własnej firmy handlowej.
Zadaniem logistyka jest dostarczyć właściwy towar, właściwemu klientowi, we właściwej ilości, właściwym czasie, na właściwe miejsce, we właściwym stanie i po właściwych, czyli możliwie najniższych kosztach.

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA NR 2

Sprzedawca w toku kształcenia nabywa umiejętności typowe do wykonywania zadań związanych z obsługą klienta w punktach sprzedaży detalicznej i hurtowej oraz właściwe dla zawodu akwizytora i pracownika salonu sprzedaży o wysokim standardzie obsługi. Absolwent zdobywa wiedzę z zakresu sprzedaży towarów, rozliczeń finansowych, funkcjonowania rynku i ogólno ekonomiczną.
Miejscem pracy sprzedawcy jest punkt sprzedaży detalicznej lub hurtowej bez względu na jego standard i stosowaną formę sprzedaży, także miejsca, w których dokonuje się sprzedaży akwizycyjnej.

Więcej informacji na naszej stronie Internetowej

Zapraszamy!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie