Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Centrum Języka Francuskiego Voila

ul. Żurawia 47/49, 00-680 Warszawa
tel. (22) 621-85-42, (22) 630-06-40
www:   http://www.voila.edu.pl
e-mail:   sekretariat@voila.edu.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2535 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


Jako pierwszej w Polsce szkole języka francuskiego przyznano nam Znak Jakości PASE

 

SZKOŁA JĘZYKA FRANCUSKIEGO

- kursy ogólne - język francuski
- przygotowanie do DELF/DALF
(DELF B1, DELF B2, DALF C1)

- francuski w biznesie
- kursy maturalne
- konwersacje
- Allez les ados - lekcje francuskiego dla licealistów i gimnazjalistów zgodne z podstawą programową MEN

- Powtórka z gramatyki! - Grammaire en jeux - dla młodzieży licealnej
- Francophonie en question - Podróż po egzotycznych krajach, bez wyjeżdżania z Warszawy..
- konwersacje dla rodziców z dziećmi
- warsztaty kulturowe
- kursy wakacyjne
- kursy wyjazdowe
- zajęcia indywidualne
- kursy dla firm
- kursy na życzenie
- kursy francuskiego przez Internet

Centrum Języka Francuskiego VOILA to wyjątkowa szkoła, w której nie tylko nauczysz się języka francuskiego, ale także poznasz kulturę Francji oraz innych krajów frankofońskich.

Centrum VOILA to szkoła specjalizująca się w nauczaniu języka francuskiego, która oferuje profesjonalne kursy odpowiadające Twoim potrzebom. Program opracowany został na podstawie Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego, a nad jego realizacją czuwa metodyk.

Stała współpraca z wydziałem Lingwistyki Stosowanej przy Uniwersytecie we Franche-Comté, pozwala nam na bieżąco wdrażać najnowsze metody nauczania, opracowywane przez światowej klasy specjalistów. Między innymi dzięki temu jako jedyna szkoła w Polsce stosujemy system kontroli jakości RDQL, który pozwala nam oferować kursy na najwyższym poziomie.

Aby nauka francuskiego była ciekawa i przyjemna, organizujemy spotkania z ciekawymi osobami, które mają coś do przekazania na temat kultury francuskiej, pokazy filmów, dodatkowe warsztaty. W naszej bibliotece znajdują się zbiory książek i komiksów a w naszym kąciku prasowym można przejrzeć najnowszą prasę. My nie uczymy tylko mówienia po francusku - uczymy myślenia po francusku, przekazujemy słuchaczom cząstkę Francji, Algierii, Quebecu, Haiti...

Siedziba
Centrum mieści się na czwartym piętrze przy ul. Żurawiej 47, ok. 100m od ul. Marszałkowskiej. Dzięki takiemu usytuowaniu bardzo łatwo do nas trafić (ok. 3 minuty pieszo od Metra Centrum) a jednocześnie nie dobiega do nas zgiełk Śródmieścia i w salach zawsze panuje cisza i komfortowa atmosfera sprzyjająca nauce, ponadto słuchacze z okien mają widok na okoliczne drzewa i pobliski park.

Jak uczymy?

Komunikacja przede wszystkim
Głównym celem naszych zajęć jest nauczenie komunikowania się po francusku. Uczymy (zgodnie z wytycznymi Rady Europy) konkretnych zadań komunikacyjnych np.: jak kupić bilet, zamówić danie w restauracji czy złożyć życzenia świąteczne. Są to praktyczne sytuacje, które zdarzają się przy każdym kontakcie z rodowitym użytkownikiem języka francuskiego. Nie zaniedbujemy języka pisanego, który w dobie Internetu ogromnie zyskał na znaczeniu. Na naszych zajęciach piszemy kartki, maile, podania o pracę.

Lektorzy
Aby skutecznie nauczać potrzebna jest doskonała znajomość języka i umiejętności dydaktyczne połączone z pasją i prawdziwym zaangażowaniem. Wszyscy uczący w Centrum Voilá lektorzy oprócz znajomości języka potwierdzonej licznymi dyplomami, ukończyli studia dydaktyczne i posiadają duże doświadczenie w nauczaniu języka francuskiego. Co najważniejsze są oni także pasjonatami kultury francuskiej oraz lubią uczyć i czuje się to już od pierwszych zajęć. Dzięki temu są one zawsze ciekawe a atmosfera jest luźna i pogodna, co bardzo pozytywnie wpływa na proces nauczania.


Po francusku
W czasie zajęć, nasi lektorzy mówią niemal wyłącznie po francusku. Na kursach z grupami początkującymi używamy gestów czy ilustracji, tak aby słuchacze nie mieli problemów ze zrozumieniem. Dzięki temu nijako "zmuszamy" słuchaczy do mówienia już od pierwszych zajęć!

Kultura
Język i kultura są nierozłączne i można powiedzieć, że poznajemy kulturę poprzez język a język poprzez kulturę. Nasi lektorzy to pasjonaci kultury francuskiej i frankofońskiej. Na zajęciach słuchacze dowiedzą się dlaczego Francja jest najczęściej zwiedzanym krajem na świecie, jakie są tradycyjne potrawy w Kamerunie i co to jest muzyka Ra?. Dowiedzą się również, co wypada a czego nie we Francji, jakich tematów lepiej nie poruszać w trakcie rozmowy i co należy przynieść na obiad u Francuza. Wszystkie te informacje mogą okazać się w przyszłości niezbędne w kontaktach z Francuzami czy Frankofonami i pozwalają unikać niezręcznych sytuacji.

Samodzielność
Na zajęciach słuchacze uczą się języka francuskiego, poznają kulturę, ale również uczą się jeszcze jednej ważnej umiejętności: samodzielnej pracy z językiem. Począwszy od pierwszych zajęć przygotowujemy ich do samodzielnego dokształcania się. Słuchacze Centrum mogą też wziąć udział w dwugodzinnych dodatkowych zajęciach o technikach skutecznego uczenia się.

Ciekawe zajęcia, tak jak lubisz
Jeżeli obawiasz się, że zapiszesz się na kolejny nudny kurs językowy, to nie masz czego. Organizujemy zajęcia tak, aby nikt się nie nudził. Stawiamy na różnorodność. Pracujemy w parach, w małych grupach, rozmawiamy, dyskutujemy, a czas mija niepostrzeżenie. Na zajęciach nie robimy typowych ćwiczeń gramatycznych, tylko bawimy się językiem i gramy. Wszyscy zainteresowani mogą dodatkowo poćwiczyć język albo poznać kulturę Francji na dodatkowych warsztatach kulturowo-językowych wliczonych w cenę kursu!

Profesjonalizm
Kursy w Centrum Voilá prowadzone są według wytycznych Rady Europy (opisanych w Europejskim systemie opisu kształcenia językowego) mówiących czego uczyć i jak uczyć. Nasz autorski program nauczania oparty jest na progresji spiralnej - oznacza to, że stale wracamy do przerabianego już materiału, przypominamy go, oraz rozszerzamy, dzięki czemu słuchacze są zawsze na bieżąco, nie zapominają czego nauczyli się w poprzednim semestrze, stale rozwijają nowe umiejętności.

Wyjątkowi lektorzy
Zatrudniamy wyłącznie wykwalifikowanych lektorów polskich oraz native speakerów. Przez pierwsze kilka semestrów nauki, uczą lektorzy polscy, następnie zmienia się to w system dualny, gdzie lektor polski uczy na przemian z lektorem francuskim. Na poziomach zaawansowanych słuchacze pracują wyłącznie z lektorem francuskim. Lektorzy zatrudnieni w Centrum oprócz gruntownego przygotowania językowego, wyjazdów zagranicznych, mają też przygotowanie metodyczne. Dzięki temu wiedzą jak zorganizować czas na zajęciach, jakie zrobić ćwiczenia, żeby osiągnąć zamierzony cel. Dodatkowo lektorzy są pod stałym nadzorem metodycznym a ich lekcje są omawiane na zebraniach. Wszystko to po to, aby były one coraz lepsze.

Dobry błąd językowy
Błąd językowy jest zjawiskiem zupełnie naturalnym i chcemy oswoić z nim naszych słuchaczy. Niemożliwe jest mówienie bez błędów. Na początku nauki celem jest przekazanie informacji, nawet jeżeli robi się to niepoprawnie. W ćwiczeniach komunikatywnych, gdzie liczy się żywa dyskusja lektorzy nie przerywają słuchaczom, by poprawić każdy błąd. Natomiast w ćwiczeniach utrwalających poprawność, starannie korygują niedoskonałości, wyjaśniając wielokrotnie regułę.

Sprawdzanie wiedzy
Postępy w nauce są stale kontrolowane. Na początku każdych zajęć lektor zawsze nawiązuje do poprzedniej lekcji, organizując krótkie przypomnienie w formie krzyżówki czy gry. Dzięki temu, może łatwo sprawdzić czy słuchacze wszystko zrozumieli i ewentualnie dodatkowo wrócić do materiału. W połowie semestru organizowany jest test sprawdzający wiedzę słuchaczy a tym samym pracę lektora. Na koniec semestru słuchacze mają test z całego materiału - taki sam dla wszystkich grup na danym poziomie. Dzięki temu, po każdym semestrze łatwo jest zmienić grupę, godzinę i dzień zajęć.

Zero stresu
Zapisując się na kurs, robisz to z własnej woli. Przychodzisz po zajęciach na uczelni, lub po pracy, gdzie na pewno masz sporo stresu. Nie chcemy cię stresować jeszcze bardziej. Chcemy, aby nauka języka była przyjemnością. Wszyscy lektorzy są mili i uśmiechnięci, zajęcia prowadzone są w swobodnej atmosferze tak, aby nauka była rozrywką a nie kolejnym przykrym obowiązkiem.

Karta Słuchacza Centrum Języka Francuskiego Voilá
Z myślą o naszych słuchaczach przygotowaliśmy Kartę Słuchacza Centrum Voilá, która umożliwia korzystanie z rabatów oraz promocji oferowanych przez Partnerów Centrum Voilá (kino, basen, restauracja)

LEKCJE FRANCUSKIEGO DLA LICEALISTÓW I GIMNAZJALISTÓW ZGODNE Z PODSTAWĄ PROGRAMOWĄ MEN

Kurs przeznaczony jest dla uczniów gimnazjum oraz uczniów liceum.

Zajęcia są zgodne z podstawą programową MEN oraz programami nauczania do gimnazjum i liceum!
Cele mogą być różne w zależności od oczekiwań ucznia i jego rodziców np:
  • powtórka przed klasówką
  • ogólne wzmocnienie i pomoc w nauce
  • przygotowanie do matury
  • przygotowanie do egzaminu poprawkowego
  • praca nad mówieniem (często niemożliwa do realizacji w szkole ze względu na liczne klasy) oraz inne

Tryb pracy
  • zajęcia w systemie indywidualnym
  • pakiety 5h, 10h lub 15h
  • zajęcia w godzinach zaproponowanych przez ucznia
  • minimum 1h tygodniowo, do ustalenia przed rozpoczęciem kursu
  • możliwość odwołania zajęć z wyprzedzeniem 24h.

Materiały: podręczniki z akredytacją MEN, materiały własne lektora, nagrania audio i video, artykuły prasowe.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie