Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Liceum Katolickie

ul. Kościuszki 12, 06-500 Mława
tel./fax (023) 654-40-50
www:   http://klo.mlawa.pl
e-mail:   klo@mlawa.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4271 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM OGOLNOKSZTAŁCĄCE

- klasy w KLO nie są profilowane! Każdy uczeń realizuje - w zasadzie - taki profil, jaki sam sobie wybierze składając podanie o przyjęcie do szkoły. Po pierwszych dwóch miesiącach nauki, po testach klasówkach i sprawdzianach Rada Pedagogiczna sprawadza, czy wybrany przez ucznia profil jest dla niego odpowiedni. Niekiedy nauczyciele proponują uczniom wybór innych przedmiotów do nauki na poziomie rozszerzonym.

Katolickie Liceum Ogólnokształcące istnieje od 2002 roku.

Czym wyróżnia się na tle innych mławskich liceów?

Normalna szkoła
Katolickie Liceum Ogólnokształcące to szkoła niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej. Nie jest to szkoła "prywatna". Jest wprawdzie prowadzona przez osobę niepaństwową (w tym wypadku - przez Akademię Rozwoju Wiedzy i Umiejętności), ale realizuje programy obowiązujące we wszystkich szkołach państwowych, zatrudnia nauczycieli z odpowiednimi kwalifikacjami, ocenia według zasad przyjętych w innych szkołach, wystawia normalne świadectwa i - wreszcie - kończy się normalną maturą.

Szkoła inna niż wszystkie
Klasy w KLO nie są profilowane! Każdy uczeń realizuje - w zasadzie - taki profil, jaki sam sobie wybierze składając podanie o przyjęcie do szkoły.
Po pierwszych dwóch miesiącach nauki, po testach klasówkach i sprawdzianach Rada Pedagogiczna sprawdza, czy wybrany przez ucznia profil jest dla niego odpowiedni. Niekiedy nauczyciele proponują uczniom wybór innych przedmiotów do nauki na poziomie rozszerzonym.

Nasz system umożliwia zmianę profilu kształcenia w trakcie nauki!
W szkole, gdzie profil ustalony jest dla całej klasy, bardzo trudno przejść uczniowi do innej, bo brak miejsc, bo inne j?zyki obce, itd. Krótko mówiąc, KLO to - po prostu - inny pomysł na szkołę.

Do matury bez korepetycji
Klasy w KLO nie przekraczają liczby 18 osób. Ale od samego początku każdy uczy się każdego przedmiotu albo na poziomie rozszerzonym albo na poziomie podstawowym. Poziom rozszerzony realizują tylko zainteresowani uczniowie, którzy tworzą kilkuosobową grupę (od dwóch, trzech do siedmiu, ośmiu osób). Pozostali realizują poziom podstawowy z przedmiotu. Korepetycje są w szkole zabronione!
W system szkoły wpisana jest zasada, że nauczyciel musi znaleźć dla ucznia czas na lekcji albo po południu lub w sobotę, w ferie...

Nie ma "zmiłuj..."
KLO jest niewielką szkołą. Nasi uczniowie nie są aniołkami, ale nie ma tu mowy o narkotykach lub paleniu papierosów. Zdarzyło się, że poprosiliśmy o opuszczenie szkoły kilku uczniów, którzy naruszyli swoim zachowaniem prawo szkolne lub innych, którzy - po prostu - nie chcieli się uczyć...

Nauka dla wszystkich
Od początku unikaliśmy opinii, że w naszych szkołach mogą uczyć się tylko najzamożniejsi. Co roku przeznaczamy kilkadziesiąt tysięcy złotych na stypendia dla uzdolnionej i niezamożnej młodzieży. Taką pomocą objęliśmy znaczną część naszych uczniów. Niektórzy z nich otrzymują stypendium na pokrycie całego czesnego, inni - kilkadziesiąt złotych miesięcznie, co i tak daje kwotę paru tysięcy złotych w ciągu trzech lat nauki.

Nauczyciele
Niemal wszyscy, którzy realizują program rozszerzony to nauczyciele dyplomowani, znani w Mławie i szanowani. Wszyscy mają już przeważnie jakieś doświadczenie zawodowe, ale chcą jeszcze ambitnie pracować. Lubią swój zawód.

Nawet najlepsza szkoła nie zagwarantuje dobrego wykształcenia i rzetelnego wychowania dziecka bez systematycznej i autentycznej współpracy nauczycieli i wychowawców z rodzicami. Wyniki w nauce związane są z frekwencją.

Wywiadówka twarzą w twarz
W Katolickim Liceum Ogólnokształcącym pierwsze spotkanie w roku szkolnym jest dla wszystkich rodziców. Następne trzy odbywają się już tylko indywidualne z wychowawcą i z nauczycielami przedmiotów. Przekonaliśmy się jednak, że jednym z najważniejszych warunków skuteczności wychowawczych oddziaływań jest dobry przepływ informacji między szkołą i rodziną. Dlatego też w grudniu 2007 roku wdrożyliśmy w naszej szkole najnowocześniejsze narzędzie profilaktyczne wspomagające realizację funkcji wychowawczej szkoły, czyli SYSTEM KONTROLI FREKWENCJI I POSTĘPÓW W NAUCE. Zapewnia on bieżący dostęp do dokładnych informacji na temat frekwencji i postępów w nauce dziecka, a także umożliwia stały kontakt ze wszystkimi nauczycielami.

Informacja szybka, pewna i pełna
Aby uzyskać dostęp do danych dziecka, wystarczy otworzyć stronę internetową www.dziennik.librus.pl i wpisać hasło. Każdy rodzic o ka?dej porze dnia i nocy może w Internecie (www.dziennik.librus.pl) uzyskać informację o nieobecności dziecka na lekcji, o spóźnieniu, braku pracy domowej oraz szczegółową informację o ocenach: kiedy została wystawiona, przez kogo, za co itd. Może też uzyskiwać takie powiadomienia na telefon komórkowy, nawet kilka razy w ciągu dnia. Sami uczniowie nie są entuzjastami tego systemu. Ale przecież nie kontrolujemy ich w zakresie większym, niż w innych szkołach. Staramy się jednak dostarczyć rodzicom bieżącej, pełnej i pewnej informacji o ich dziecku.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie