Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum i Liceum Klasyczne

im. Papieża Jana Pawła II w Ostrołęce

ul. Szwedzka 2, 07-410 Ostrołęka
tel. (29) 764-89-44, tel. kom. 513-164-246
www:   http://www.gimnazjumklasyczne.pl
e-mail:   szkola@gimnazjumklasyczne.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 13636 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM KLASYCZNE

- nauka filozofii klasycznej
- nauka łaciny
- wychowanie ucznia do uczestnictwa w życiu społecznym
- podmiotowość ucznia warunkiem dobrej komunikacji i dialogu
- posłannictwo prawdy, wolności i miłości
- nauka samokształcenia

LICEUM KLASYCZNE

- system akademicki - uczniowie sami wybierają przedmioty z których pragną poszerzyć swoją wiedzę
- mało liczne klasy (do 16 osób)
- zajęcia na pierwszą zmianę

- przygotowanie do kontynuowania nauki na studiach wyższych

Szkoła jest pewną wspólnotą, w której nauczyciel staje się mistrzem, przykładem, wzorem do naśladowania dla ucznia.

O Nas
Personalistyczna wizja szkoły
Obecnie w Polsce istnieje kształt szkolnictwa skoncentrowany na takich sprawach jak: Rozwiązania prawne, koncepcje programowe; wiele się mówi i pisze o konkretnych obowiązkach i zadaniach, przed jakimi stoi polska szkoła. Tego typu refleksje są konieczne ale nie wystarczające. Potrzebne jest odniesienie do spraw fundamentalnych, do jakiejś ogólnej wizji, bo dopiero w tym świetle możliwy jest krytyczny osąd samej koncepcji szkoły i proponowanych programów nauczania i wychowania.

Absolwent naszej szkoły, to człowiek o dojrzałej osobowości, którego powinny cechować:
 • nienaganna moralność
 • życie wartościami wypływającymi z Ewangelii
 • kultura osobista
 • pozytywne nastawienie wobec innych
 • odpowiedzialność za drugiego człowieka
 • wrażliwość na krzywdę innych ludzi
 • szerokie zainteresowania i pasje poznawcze
 • chęć tworzenia i działania
 • poczucie tożsamości, własnej indywidualności
 • umiejętność systematycznej pracy nad sobą
 • miłość i szacunek do Ojczyzny (poznawanie jej historii, tradycji i kultury)
 • przygotowanie do podjęcia odpowiedzialności za losy kraju
 • szacunek dla pracy i nauki
 • aktywność społeczna i rzetelność

O Liceum

Liceum Klasyczne jest szkołą niepubliczną z uprawnieniami szkoły publicznej.

Zapewniając wysoki poziom nauczania tworzymy klasy maksimum 16 osobowe, dzięki czemu wszyscy uczniowie mają możliwość aktywnego uczestnictwa w lekcji, a nauczyciele są w stanie w pełni przeanalizować wiadomości przyswajane przez każdego ucznia. Uczniowie posiadają pełną możliwość dostępu do nauczyciela, komunikowania swoich potrzeb, problemów, sposobów nauczania itp., natomiast nauczyciele mając możliwość weryfikacji potrzeb oraz wiedzy ucznia dostosowują program nauczania do potrzeb danej klasy. W naszym liceum zachowujemy relację uczeń - mistrz.

Nowością naszego Liceum jest system akademicki, który polega na tym ze uczniowie sami wybierają sobie przedmioty z których pragną poszerzyć swoją wiedzę. W prowadzonych zajęciach dodatkowych uczestniczą w małych grupach, daje to więc możliwość dowolnego kształtowania swojej wiedzy pod kątem wyboru przyszłych studiów. Dzięki temu uczniowie nie muszą uczestniczyć w dodatkowych korepetycjach, które uczniom zajmują czas pozalekcyjny a za które rodzice muszą płacić.

Jako do dodatkowe przedmioty wprowadziliśmy: Łacinę, będącą matką wszystkich nowożytnych języków europejskich, powszechnie stosowaną w prawie, medycynie i biologii, oraz Filozofię Klasyczną, stanowiącą klucz do poznanie siebie, celowości naszego działania oraz poznania otaczającego świata.

Oprócz wysokiego poziomu nauczania, za główny cel przyjmujemy wychowanie młodzieży, w oparciu o starożytną kulturę Klasyczną, Grecką i Rzymską oraz 2000 lat wartości Chrześcijańskiej Europy, korzystając z przesłań i wiedzy takich wielkich myślicieli jak: Arystoteles, Platon, św. Augustyn, św. Tomasz z Akwinu, św. Jan od Krzyża, a obecnie Jan Paweł II, o. prof. Mieczysław A. Krąpiec, prof Piotr Jaroszyński i inni.

Duży nacisk kładziemy na zaszczepienie uczniom idei Patriotyzmu oraz wychowania Katolickiego, szczególnie uroczyście obchodzimy wielkie święta narodowe, przybliżamy naszym uczniom postacie wielkich Polaków. Dzień lekcyjny zaczynamy oraz kończymy modlitwą, w poniedziałki wspólnie odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, uczniowie mają możliwość rozmowy na tematy związane z duchowością oraz wiarą, raz w miesiącu odprawiana jest Msza Święta w intencji dyrekcji, nauczycieli, uczniów, oraz ich rodzin.

O Gimnazjum

Jako jedyna szkoła w Ostrołęce prowadzimy:
 • naukę filozofii klasycznej - dającej możliwość poznawania prawdy, poznania samego siebie
 • łaciny , bardzo przydatnej w dalszym etapie kształcenia w kierunku lekarskim, prawniczym i biologicznym, dającej podstawę do nauki innych języków nowożytnych a także gramatyki polskiej.

Rzetelna i systematyczna praca daje dobre wyniki i pozwala osiągać zamierzone cele przez uczniów tj. solidne przygotowanie się do egzaminu gimnazjalnego.
Każdy Polak winien operować pięknym i mądrym słowem. Szczególnie potrzebne jest to dziś, gdy zalewają nas media przeróżnymi treściami a przeciętny człowiek ma trudności z płynnym wysłowieniem się. W naszym gimnazjum młodzież ma możliwość korzystania z lekcji kultury żywego słowa, ucząc się pięknej mowy polskiej od takich mistrzów jak prof. dr hab. Piotr Jaroszyński, aktor Czesław Jaroszyński.

Turystyka integruje naszą szkolną społeczność. Wychowanie fizyczne jest bardzo ważnym elementem wychowawczym naszej młodzieży. Być sprawnym aby pomagać innym, oto nasza dewiza.

Bardzo zależy nam na tym by w naszej szkole uczniowie oraz ich rodzice czuli się dobrze, wkładamy wiele wysiłku by stworzyć atmosferę otwartości i zrozumienia, w tym celu często organizujemy dni otwarte, w których klasy przygotowują prezentację, bądź akademie okolicznościowe, jest zabawa i poczęstunek oraz możliwość porozmawiania z nauczycielami. Utrzymujemy stały kontakt z Polonią, która stanowi dla nas duże wsparcie, nasi najlepsi uczniowie co roku wyjeżdżają do Norwegii na sponsorowane Wakacje.

Pracownia komputerowa
Nasza szkoła w roku 2008 została wyposażona w pracownię komputerową otrzymaną od Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu przy udziale Europejskiego Funduszu Społecznego.

Serdecznie Zapraszamy!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie