Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Społeczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Poznaniu

Społecznego Towarzystwa Oświatowego

ul. Grunwaldzka 154, 60-309 Poznań
tel. (61) 867-68-12, fax. (61) 661-88-84
www:   http://spolecznajedynka.pl
Społeczna Jedynka na Facebooku
e-mail:   sekretariat@spolecznajedynka.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 18390 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

Społeczna Jedynka to szkoła gdzie:

- wszyscy są życzliwi
- lekcje są przyjemnością
- szanuje się tradycję
- ważna jest stała współpraca z rodzicami
 

SPOŁECZNA SZKOŁA PODSTAWOWA nr 1

- klasa "zerowa"
- nauka j. angielskiego od klasy "0"
- w klasach wyższych dodatkowo język
  niemiecki, hiszpański i francuski

- świetlica szkolna
- gimnastyka korekcyjna, logopeda
- biblioteka szkolna
- zajęcia na basenie
- ciekawe zajęcia pozalekcyjne rozwijające
  wiedzę, zainteresowania i umiejętności
  uczniów

- opieka medyczna
- wykwalifikowana kadra nauczycieli
- ciepłe posiłki

O naszej Szkole

Społeczna Jedynka istnieje od ponad dwudziestu lat. Jest największą szkołą społeczną w Polsce i równocześnie jedną z najlepszych, zarówno pod względem poziomu nauczania jak i infrastruktury. Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej. Szkoła jest szkołą świecką, w której nauczana jest religia. Program dydaktyczny szkoły zapewnia realizację podstawy programowej. Program wychowawczy szkoły został opracowany w oparciu o przesłanie filozofii chrześcijańskiej.

Naszym atutem jest wysoki poziom nauczania oraz sprawdzony system wychowawczy, oparty na trwałym fundamencie nauki Kościoła.

Placówka ma doskonałe zaplecze dydaktyczne: jest wyposażona w najnowocześniejsze pomoce naukowe, posługuje się nowymi technologiami. Ucząca w naszej szkole kadra nauczycielska, to ludzie z pasją, rozumiejący misję wykonywanego zawodu.

Wszystkie te elementy dają podstawę do stwierdzenia, iż kształcimy mądrych i empatycznych ludzi zgodnie z naszym hasłem przewodnim "Miłość i Mądrość". Szkoła prowadzona jest przez Samodzielne Koło Terenowe nr 15 w Poznaniu Społecznego Towarzystwa Oświatowego, które jest również organem założycielskim szkoły.

Jesteśmy "Szkołą z Klasą"
 • dbamy o każdego ucznia zapewniając indywidualną pomoc psychologiczną, pedagogiczną i logopedyczną
 • szkoła wyposażona jest w najnowszy sprzęt ułatwiający zdobywanie wiedzy
 • dbamy nie tylko o rozwój intelektualny ale też i emocjonalny
 • opieka medyczna: pielęgniarka, psycholog, pedagog, logopeda, zajęcia z gimnastyki korekcyjnej

Osiągnięcia
Osiągnięcia to domena naszej szkoły. Uczniowie Społecznej Jedynki bardzo chętnie przystępują do konkursów zarówno tych szkolnych, wojewódzkich, ogólnopolskich czy międzynarodowych, by zmierzyć się z rówieśnikami. Przystępują i zdobywają nagrody! Nie sposób w tym miejscu wymienić wszystkie sukcesy. Zapraszamy zatem na stronę internetową, gdzie znajduje się pełna lista laureatów i finalistów różnych konkursów.

Biblioteka
Biblioteka szkolna to ważne miejsce w codziennym życiu szkoły. To tu można dotrzeć do wszelkich informacji korzystając z bogatych zbiorów książkowych lub z nowoczesnych środków medialnych. Nasz katalog dostępny jest on-line za pomocą przeglądarki internetowej - w ten sposób można śledzić bogate, liczące 16 tysięcy woluminów zbiory, systematycznie powiększane o nowości. To właśnie rozrastający się księgozbiór powoduje, że co roku zmienia się oblicze biblioteki i przybywa nowych regałów. Nasza czytelnia może zapewnić jednocześnie 35 miejsc dla czytelników - bywa, że brakuje miejsca dla chętnych. Z usług bibliotecznych korzystają nie tylko uczniowie i nauczyciele ale również rodzice. Co roku organizujemy wystawy biblioteczne, spotkania autorskie, kiermasze książek i podręczników. Obecna biblioteka to medialne centrum informacji w pełni spełniające normy stawiane takim placówkom tego typu.

Interaktywna tablica
Interaktywne tablice podbijają szkolny rynek. W naszej szkole zamontowano już kilkanaście takich tablic. Wyglądem przypominają co prawda dużą, tradycyjną tablicę, ale tablica pełni rolę wielkiego monitora, który reaguje na dotyk specjalnego pióra. Jest to możliwe dzięki współdziałaniu z komputerem i projektorem multimedialnym. Osoba stojąca przy tablicy może obsługiwać dowolny program uruchomiony na komputerze. Takie tablice są proste w obsłudze, a wiele możliwości wykorzystania tego urządzenia sprawia, że lekcje mijają błyskawicznie i nie sposób się na nich nudzić.

W naszych Szkołach jest też wiele zajęć dodatkowych — każdy znajdzie coś dla siebie:

 • zajęcia logopedyczne
 • szachy
 • zajęcia teatralne
 • gimnastyka korekcyjna
 • zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze
 • SKS piłka nożna
 • kółko matematyczne
 • orkiestra szkolna
 • Code Club PROGRAMOWANIE
 • ceramika
 • chór
 • zajęcia z grafiki - linoryt
 • gry i zabawy dla dzieci ze świetlicy
 • koło chemiczne
 • ortograffitti
 • zajęcia uzupełniające
 • SKS samoobrona
 • origami
 • koła przedmiotowe
 • koło fotograficzne
 • koło historyczne
 • koło fizyczne
 • dyskusyjny klub edukacyjny


Tutoring
Zainspirowani przykładem najlepszych na świecie szkół i uczelni wyższych, rozwijamy w naszej szkole tutoring jako szczególnie efektywną metodę edukacji spersonalizowanej, opartej o relację uczeń-mistrz. Jego założeniem jest pomoc uczniowi w osiągnięciu istotnych dla niego celów. Podczas regularnych spotkań nauczyciel-tutor dzieli się ze swoim podopiecznym własną wiedzą i doświadczeniem, towarzyszy mu w planowaniu, motywuje do wytężonej pracy i wspiera w przypadku niepowodzeń.

Praca z tutorem może dotyczyć ściśle postępów w nauce (mówimy wtedy o tutoringu naukowym) lub wykraczać poza rzeczywistość szkolną, koncentrując się na innych celach (tutoring rozwojowy). Tutoring stopniowo staje się przygodą w dążeniu ku mądrości.

Warsztaty
Warsztaty to bardzo lubiana przez uczniów forma rozwijania swoich zainteresowań czy pasji. Warsztaty matematyczne mają już swoją długoletnią tradycję. Odbywają się w Szamocinie w zaprzyjaźnionym gospodarstwie agroturystycznym. O tym, że panuje tam wyjątkowa atmosfera świadczy fakt, że absolwenci są stałymi uczestnikami tych zajęć (a nawet je prowadzą). Wyniki konkursów potwierdzają, że warto poświęcić czas królowej nauk. Warsztatowa oferta stale się powiększa.

Wycieczki, krajowe i zagraniczne, to stały element życia szkolnego. Oprócz klasowych, corocznych wyjazdów do tradycji szkoły weszły wycieczki zagraniczne organizowane przez nauczycieli.SPOŁECZNE TOWARZYSTWO OŚWIATOWE

Jesteśmy organizacją zrzeszającą wszystkich zainteresowanych kondycją polskiej oświaty i tworzeniem jej nowych, alternatywnych form. Dążymy do przebudowania systemu edukacji w Polsce, tak, aby spełniał on oczekiwania, jakie stawia przed nim społeczeństwo. Naszym naczelnym zadaniem jest prowadzenie wszechstronnych działań na rzecz: poprawy możliwości edukacji dzieci i młodzieży, uspołecznienia polskiego systemu oświatowego oraz stworzenia możliwości wyboru różnych dróg kształcenia i wychowywania.

Zakładamy różnego typu i rodzaju szkoły oraz przedszkola, które oferują korzystne warunki nauki dla dzieci i pracy dla nauczycieli. Szkoły wychowujące twórczo, zachęcające do zdobywania wiedzy, rozwijające osobowość człowieka.

Podstawowe wymagania, jakie sobie stawiamy to:
 • mała grupa uczniów na zajęciach edukacyjnych
 • dobrze wykwalifikowani nauczyciele, osobisty kontakt między dzieckiem a wychowawcą
 • rozwój zdolności twórczych, zachęcanie do samodzielnego zdobywania wiedzy
 • dbałość o zdrowie i rozwój fizyczny
 • szacunek dla ucznia
 • zapewnienie uczniowi poczucia bezpieczeństwa, akceptacji i radości życia
Tworzenie dla dzieci i młodzieży dobrych warunków do wszechstronnej, rzetelnej nauki oraz walka o możliwość korzystania w praktyce z należnych nam praw obywatelskich - w obronie naszych dzieci, ich zdrowia, prawidłowego rozwoju i wykształcenia, prawa do radości i uśmiechu - to sukcesywne urzeczywistnianie naszej misji.

Zapraszamy do naszej Szkoły!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie