Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ogólnokształcących

im. Jana Pawła II w Rytwianach

ul. Szkolna 9/1, 28-236 Rytwiany
tel. (15) 864-75-12, (12) 864-75-11, 864-74-74
www:   strona www
e-mail:   zsorytwiany@wp.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 7472 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

PUBLICZNE PRZEDSZKOLE

- opieka, wychowanie uczenie się w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa
 

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA

- pracownie komputerowe
- biblioteka multimedialna
- opieka pedagoga
- stołówka szkolna
- gazetka szkolna
- Samorząd Szkolny

PUBLICZNE GIMNAZJUM

- siłownia
- sala gimnastyczna
- pracownnie do przedmiotów
- multimedialna pracownia językowa
- świetlica

W skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Rytwianach wchodzi gimnazjum, szkoła podstawowa i przedszkole. Nasza szkoła cieszy się uznaniem, jest otwarta na problemy środowiska lokalnego i przyjazna dzieciom. Staramy się uczyć, wychowywać oraz zapewnić uczniom właściwą opiekę i bezpieczeństwo. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Rytwianach im. Jana Pawła II jest szkołą publiczną.

W naszej szkole oferujemy:

 • bezpieczeństwo uczniów, miłą i przyjazną atmosferę
 • estetyczne i dobrze wyposażone sale lekcyjne
 • rzetelną realizację programów nauczania, w tym szeroką gamę programów własnych nauczycieli
 • 3 pracownie komputerowe sfinansowane ze środków Unii Europejskiej
 • bibliotekę szkolną z Multimedialnym Centrum Informacyjnym sfinansowanym ze środków UE oraz czytelnię
 • pracownię fizyczną
 • pracownię biologiczną
 • pracownię chemiczną
 • pracownię matematyczną
 • tablicę interaktywną
 • pracownię językową
 • salę gimnastyczną
 • kompleks boisk sportowych
 • rzutniki multimedialne w pracowniach
 • świetlicę dla uczniów z profesjonalną opieką
 • dwie klasy zerowe
 • zajęcia odbywają się w godz. 8.00-14.15
 • klasy I-III zajmują oddzielny segment, dzięki czemu uczniowie czują się bezpiecznie;
 • naukę jęz. angielskiego od klasy I
 • bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych: koło matematyczne, kolo polonistyczne, koło biologiczne, koło chemiczne, koło fizyczne, koło polonistyczne, koło ekologiczne, koło przyrodnicze, koło historyczne, koło gitarowe
 • chór szkolny
 • taniec - szkolny zespół taneczny "INTRO"
 • SKS (tenis stołowy, piłka ręczna, piłka siatkowa, zajęcia taneczno-ruchowe, piłka nożna, koszykówka)
 • zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z j. polskiego, matematyki,chemii, fizyki
 • zajęcia wyrównawcze dla uczniów klas I-III
 • opiekę zdrowotna i profilaktyczną: pielęgniarską, logopedyczną, psychologiczną, reedukacyjną, gimnastykę korekcyjną
 • organizację licznych wyjść i wycieczek, rajdów rowerowych
 • organizację zielonych szkół
 • smaczne posiłki w stołówce szkolnej
 • sklepik

Na szczególną uwagę zasługuje pracownia fizyczna, która została wyposażona w nowoczesny sprzęt audiowizualny oraz środki dydaktyczne do nauczania optyki elektrotechniki i mechaniki. Na potrzeby gimnazjum zostało urządzone nowoczesne laboratorium językowe.

W szkole podstawowej oraz w gimnazjum prowadzone są zajęcia dodatkowe dla uczniów uzdolnionych oraz mających problemy w nauce. Na bieżąco w Zespole Szkół realizowane są programy unijne dla klas I-III, gimnazjum oraz dla przedszkola.

Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum biorą udział w wielu konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych. Duża grupa uczniów brała udział w konkursach ogólnopolskich takich jak: Jersz, Kangur Matematyczny, Lwiątko, Omnibus.

ŚWIETLICA

Podstawowe jej funkcje to opiekuńcza, wychowawczo-dydaktyczna, społeczno-użyteczna. Realizujemy zadania według rocznego planu pracy i wynikającego z niego tygodniowego rozkładu zajęć. Przykładowe cele i zadania to przede wszystkim: stymulacja rozwoju dzieci i młodzieży, promowanie zdrowego stylu życia, zapobieganie negatywnym wpływom środowiska rówieśniczego, doskonalenie umiejętności interpersonalnych, komunikowania się, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień, doraźna pomoc w nauce, organizowanie gier i zabaw ruchowych, zajęcia integracyjne.

Tematyka zajęć świetlicowych dostosowana jest do poszczególnych grup wiekowych, zainteresowań i uzdolnień oraz potrzeb wychowanków, warunków lokalowych środków materialnych, potrzeb najbliższego środowiska.

Sale świetlicowe wyposażone są w nowoczesny sprzęt audiowizualny, w każdej z nim znajduje się komputer, z którego mogą korzystać dzieci. Świetlica pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30-15.00. Na świetlicy dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach plastycznych, technicznych, rekreacyjnych na świeżym powietrzu oraz w spotkaniach z edukacją regionalną. Uczniowie mogą także w wyznaczonych godzinach spożywać obiad w jadalni szkolnej.

BIBLIOTEKA


Biblioteka obejmuje trzy pomieszczenia:
 • wypożyczalnie w której wypożyczane są książki, nauczyciele mają możliwość skorzystania z komputera oraz zasobów sieci Internet.
 • czytelnia z pięcioma stanowiskami komputerowymi dla czytelników i dostępem do Internetu.
 • magazynek (pokój opracowywania zbiorów)

Gromadzony księgozbiór jest zgodny z profilem programowym oraz potrzebami uczniów i nauczycieli. Zasoby biblioteki to w głównej mierze lektury szkolne, literatura beletrystyczna oraz literatura popularnonaukowa, są także wydawnictwa informacyjne, programy komputerowe, czasopisma. Dla uczniów organizowane są zajęcia biblioteczne, mogą oni korzystać także z czytelni gdzie samodzielnie pod kierunkiem bibliotekarzy zdobywają i poszerzają wiedzę. Tutaj też po skończonych zajęciach mogą kulturalnie spędzić czas na lekturze czasopism i książek dla dzieci.

Nowoczesna skomputeryzowana biblioteka staje się centrum informacji w szkole i przyciąga czytelników nie tylko do zbiorów multimedialnych, ale także do tych tradycyjnych. Jedną z tradycji naszej biblioteki szkolnej jest impreza organizowana dla uczniów klas I w drugim semestrze nauki - "Pasowanie na czytelnika". Działalność biblioteki nie ogranicza się tylko do środowiska szkolnego. W ramach promowania czytelnictwa biblioteka przygotowuje uczniów do udziału w konkursach czytelniczych, literackich, recytatorskich i interdyscyplinarnych.

MISJA

Kładziemy nacisk na kształcenie wszystkich umiejętności kluczowych określonych podstawą programową kształcenia ogólnego-aby nasi uczniowie czuli się bezpiecznie w życiu szkolnym (na każdym etapie kształcenia) oraz umieli aktywnie, z sukcesem pełnić wszelkie role społeczne. Dbamy o dobrą atmosferę i staramy się zorganizować każdemu dziecku warunki niezbędne do prawidłowego i wszechstronnego rozwoju. Dlatego funkcjonalnie, nowocześnie i estetycznie wyposażamy sale lekcyjne, korytarze szkolne oraz zaplecza opiekuńczo-wychowawcze szkoły.

Każdemu uczniowi zapewniamy pomoc pedagoga szkolnego. Wszyscy chętni mogą jeść obiady w stołówce szkolnej, mogą również dokonać drobnych zakupów w sklepiku na terenie szkoły. Organizujemy wyjazdy integracyjne, zielone szkoły, wyjścia do teatrów i kin, muzeów, na wystawy i koncerty.

Przygotowujemy
uczniów do wypełniania obowiązków społecznych i obywatelskich w oparciu o zasady demokracji, tolerancji, sprawiedliwości, wolności i solidarności. Kształcimy według najlepszych programów i wzorów. Dążymy do stworzenia najlepszej szkoły o charakterze elitarnym ze względu na poziom i jakość kształcenia. Nauczyciele są naszym najcenniejszym potencjałem intelektualnym i sami wybierają metody pracy z uczniem. Priorytetem w naszych działaniach są doskonała współpraca między nauczycielami, uczniami i rodzicami oraz najwyższa jakość kształcenia i efektywność nauczania. Zamierzamy pomóc wszystkim uczniom rozwinąć umiejętności i postawy w każdym aspekcie: intelektualnym, duchowym, emocjonalnym i społecznym.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie