Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół w Sadkowicach

Sadkowice 128, 96-206 Sadkowice
tel. (46) 815-61-68
www:   http://www.zssadkowice.ple-mail:   poczta@zssadkowice.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3922 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePRZEDSZKOLE

- język angielski
- równość szans i poczucie bezpieczeństwa
- przyjazna i życzliwa atmosfera
- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
 

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Janusza Korczaka

- język angielski, język rosyjski
- sala gimnastyczna
- Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Sadkowice"
- Szkolne Pogotowie Naukowe
- liczne osiągnięcia sportowe
- pedagog szkoły
- szachy
- wolontariat, Caritas

GIMNAZJUM
im. Jana Pawła II

- zapewniamy pełną i rzetelną wiedzę
- biblioteka szkolna
- atmosfera sprzyjająca wszechstronnemu
   rozwojowi ucznia

- różne imprezy i uroczystości okolicznościowe
- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- sukcesy w konkursach, zawodach
- organizowanie Dnia Gimnazjalisty
- zajęcia sportowe

Zespół Szkół w Sadkowicach jest jednym z trzech w Gminie Sadkowice. W skład zespołu wchodzą Przedszkole, Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka i Gimnazjum im. Jana Pawła II. Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Sadkowicach już od wielu lat kształcą młode pokolenia. Progi tych szkół przekroczyły setki dzieci podążając ku wiedzy.

W szkole działa również Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski. W Szkole Podstawowej i Gimnazjum odbywają się różnego rodzaju zajęcia pozalekcyjne rozwijające talenty (koła zainteresowań) oraz wspomagające uczniów mających trudności w nauce (zajęcia wyrównawcze, zajęcia terapeutyczno – edukacyjne). Przy Bibliotece Szkolnej działa Klub Przyjaciół Biblioteki.

Działa Szkolne Pogotowie Naukowe w ramach, którego nauczyciele udzielają konsultacji zarówno uczniom zdolnym jak i mającym problemy z nauką. Funkcjonuje Szkolny Wolontariat skupiający uczniów pragnących nieść pomoc kolegom w nauce oraz SKC - Szkolne Koło Caritas.

Szkoła pielęgnuje tradycje, organizuje Uroczystość Wigilijną, Poranek Wielkanocny, Dzień Matki, Dzień Ojca, Dzień Babci i Dziadka z udziałem przedstawicieli władz gminy i rodziców oraz inne wewnątrzszkolne uroczystości okolicznościowe jak choćby Święto Wiosny, Święto Pieczonego Ziemniaka i wiele innych.

Nasi uczniowie biorą udział w licznych konkursach, zawodach sportowych, turniejach szachowych odnosząc w nich sukcesy. Na terenie naszej placówki odbywają się zawody gminne i powiatowe pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego.

Zespół Szkól w Sadkowicach ciągle się rozwija wykonywane są prace renowacyjne w starym budynku, poszerzamy ofertę edukacyjną dla uczniów, doskonalimy kadrę pedagogiczną, pozyskujemy środki unijne np. nowa pracownia komputerowa, projekt "Moje pierwsze uczniowskie doświadczenia" kierowany do uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej.

LUKS "SADKOWICE"

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Sadkowice” działający przy Zespole Szkół w Sadkowicach powołany został decyzją Starosty Rawskiego z dnia 16.04.2012 r., zaś inicjatorami pomysłu powołania LUKS "Sadkowice" byli wójt Gminy Sadkowice oraz dyrektor Zespołu Szkół w Sadkowicach. Powołanie klubu w swoim założeniu przyczyni się do upowszechniania masowej kultury fizycznej na terenie szkoły, w Gminie Sadkowice, oraz powiecie rawskim, posłuży także do podniesienia poziomu sportowego uprawianych dyscyplin. Klub stworzy również podstawy materialne, które umożliwiają zakup sprzętu sportowego, a w przyszłości rozwój bazy do uprawniania sportu.

Trenerem jest nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Sadkowicach, sam czynnie uprawiający sport. Skład LUKS "Sadkowice" tworzą uczniowie z klas V-VI szkoły podstawowej oraz klas I gimnazjum. Zapraszamy chętnych.

TROCHĘ HISTORII

Szkoła Podstawowa istnieje od mieści się w budynku wybudowanym w latach 70-tych XX wieku. W latach 80-tych dobudowano salę gimnastyczną oraz kilka pomieszczeń.
Gimnazjum powstało na mocy uchwały Rady Gminy Z dnia 15 marca.1999 r. Pierwsza inauguracja roku szkolnego odbyła się 1 września 1999 r. Od początku swego istnienia Gimnazjum w Sadkowicach aktywnie uczestniczy w życiu gminy, powiatu i regionu. Na mocy Uchwały Rady Gminy Sadkowice z dnia 2 sierpnia 2005 r. Szkołę Podstawową i Gimnazjum w Sadkowicach połączono w Zespół Szkół.

Od 18 maja 2007 r. Szkoła Podstawowa nosi imię Janusza Korczaka, a Gimnazjum imię Jana Pawła II. We wrześniu 2007 roku w skład zespołu weszło przedszkole.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie