Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Społecznych Towarzystwa Przyjaciół Zgierza

ul. B. Leśmiana 1, 95-100 Zgierz
tel. (42) 235-29-15
www:   http://www.zsstpz.ple-mail:   zsstpz@neostrada.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5805 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SPOŁECZNE GIMNAZJUM

- małe grupy uczniów i indywidualna opieka
nauczycieli

- zajęcia pozalekcyjne w ramach kół
zainteresowań

- dodatkowe lekcje z języków obcych

SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- język angielski, niemiecki
- nowoczesne metody pracy
- poszerzony wymiar godzin z przedmiotów
obowiązkowych

O nas

Zespół Szkół Społecznych składa się ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego i Społecznego Gimnazjum. Szkoły te są jednymi z najstarszych placówek niepublicznych w Polsce, bowiem Społeczne Liceum Ogólnokształcące istnieje od 1990 roku, a Społeczne Gimnazjum od 2000 roku.

Myślą przewodnią założycieli szkoły było zorganizowanie placówki oświatowej odmiennej od ówczesnych placówek edukacyjnych. Tym planom sprzyjała sytuacja społeczno – polityczna. Przez Polskę przetoczyła się wtedy fala zmian społeczno - politycznych dając możliwość realizacji nowych inicjatyw, które nie mieściły się w schematach utrwalonych od lat. Być może to spowodowało, ze szkoła założona przez grupę rodziców i nauczycieli stała się szkołą społeczną a nie prywatną. Szkołą nastawioną nie na zysk, ale na wszechstronny rozwój uczniów.

W naszej szkole podstawą są małe grupy uczniów w klasach. Nasi nauczyciele prowadzą lekcje metodami poglądowymi. Baza szkoły ciągle wzbogacana jest o nowe pomoce dydaktyczne szczególnie w zakresie nauk przyrodniczych. Powstała nowa pracownia fizyko-chemiczna wyposażona w kompletny sprzęt laboratoryjny.

W zakresie metodyki nauczania staramy się:
  • uatrakcyjnić i urozmaicić zajęcia przez odejście od tradycyjnych form i metod nauczania
  • w pełni wykorzystywać w procesie poznawczym aktywność werbalną, sensoryczną, motoryczną uczniów
  • wdrożyć uczniów do naukowego procesu badawczego, przez pokazanie nowoczesnych metod badawczych, przeprowadzanie eksperymentów, konstruowanie instrukcji do wybranych doświadczeń oraz poznawanie technik eksponowania wyników badań

Oczywiście lekcje odbywają się nie tylko w szkole. Organizowane są wycieczki, wyjścia do kin, teatrów, muzeów. Często odbywają się lekcje „zewnętrzne” – w różnych instytucjach oraz przybywają do nas eksperci różnych dziedzin, co niewątpliwie uatrakcyjnia zajęcia.

Szkoła promuje zdrowie, uczestnicząc w różnych akcjach i programach profilaktycznych.

Ważnym elementem edukacji są też zajęcia pozalekcyjne, których ofertę dostosowujemy do potrzeb uczniów. Uczniowie liceum mają możliwość uczestnictwa w zajęciach fakultatywnych z wybranych przedmiotów.

Obiektywnym kryterium pracy szkoły są bardzo dobre oceny nadzoru pedagogicznego, który sprawuje Kuratorium Oświaty w Łodzi oraz fakt, że w 2004 r. w ogólnopolskim rankingu przeprowadzonym przez "Newsweek Polska", zatytułowanym "Szkoła z gwarancją na studia", Społeczne Liceum znalazło się wśród czterech innych liceów na pierwszym miejscu w Polsce w kategorii małych szkół pod względem skuteczności w przygotowywaniu uczniów na wyższe uczelnie.

Baza szkół

W czerwcu 2008 r. nasza szkoła otrzymała pełne wyposażenie dwóch pracowni komputerowych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu „Pracownie komputerowe dla szkół”.

W jednej pracowni znajduje się kilkanaście wysokiej klasy komputerów, projektor multimedialny, drukarka laserowa, skaner. Dodatkowe zestawy komputerowe znajdują się w Szkolnym Centrum Multimedialnym. Druga pracownia wyposażona jest w stacjonarne komputery, projektor multimedialny wraz laptopem, drukarkę laserową i skaner.

Każda klasopracownia wyposażona jest dodatkowo w komputer z dostępem do Internetu.

W chwili obecnej sprzęt, który posiadamy w pełni zaspokaja potrzeby obu szkół. Komputery wykorzystywane są nie tylko do nauki przedmiotów informatycznych, ale praktycznie wszystkich przedmiotów.

Wszystko to służyć ma wysokiej jakości kształcenia i skutecznego przygotowania uczniów do egzaminu maturalnego i gimnazjalnego.

Zapraszamy!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie