Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Policealna Techniki Dentystycznej
  w Łodzi

Al. Piłsudskiego 159, 92-332 Łódź
tel. (42) 674-94-31, fax (42) 674-91-24
www:   http://www.tech-dent.lodz.pl
e-mail:   sptd.lodz@gmail.com
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 16212 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

SZKOŁA POLICEALNA TECHNIKI DENTYSTYCZNEJ W ŁODZI

Jesteśmy szkołą z wieloletnią tradycją. Absolwenci Szkoły Policealnej Techniki Dentystycznej w Łodzi rozsławiają nasze dobre imię na całym świecie. Celem szkoły jest wykształcenie fachowców na miarę XXI wieku, ludzi wartościowych, wrażliwych i kreatywnych.

Szkoła Policealna Techniki Dentystycznej w Łodzi jest szkoła kształcącą młodzież na najwyższym, europejskim poziomie. Nasza kadra pedagogiczna prezentuje wysoki poziom wiedzy i umiejętności zawodowych. Pracujemy na najnowszych materiałach i urządzeniach. Proces kształcenia odbywa się w małych grupach, co zapewnia indywidualne podejście do każdego ucznia. W naszej szkole panuje przyjazna atmosfera i wzajemne zaufanie. Absolwent naszej szkoły posiada bardzo wysokie kwalifikacje zawodowe oraz umiejętności organizacyjne, kreowania siebie, pracy w zespole, nawiązywania kontaktów. Nasz absolwent z pewnością odnajdzie się w środowisku stomatologicznym.

Zawód technika dentystycznego polega na wytwarzaniu i naprawie uzupełnień protetycznych, takich jak: protezy, korony, mosty oraz aparaty ortodontyczne. Technik dentystyczny musi być samodzielny, posiadać wysokie zdolności manualne i umiejętność widzenia przestrzennego, a także zdolność koncentracji i podzielność uwagi. Musi również odznaczać się wysokim poczuciem estetyki i precyzją.

Zawód asystentka stomatologiczna to kierunek poszukiwany w krajach Unii Europejskiej. Nauka trwa 2 semestry i obejmuje przedmioty medyczne i praktykę zawodową w gabinetach stomatologicznych.

Nasi słuchacze mogą skorzystać z oferty Bursy Samorządu Województwa Łódzkiego (ul. G. Narutowicza 122 w Łodzi).

WYMAGANE DOKUMENTY

Wymagane dokumenty:
  • podanie + kwestionariusz
   (druk na stronie www szkoły lub w szkole)
  • dowód osobisty do wglądu
  • 3 zdjęcia (podpisane)
  • świadectwo dojrzałości - oryginał (lub kserokopia poświadczona notarialnie) lub świadectwo ukończenia szkoły średniej - oryginał (lub kserokopia poświadczona notarialnie)
  • zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do nauki w zawodzie technika dentystycznego, higienistki stomatologicznej od lekarza posiadającego uprawnienia do badań profilaktycznych
  • oświadczenie o szczepieniach WZW typ B

  Dokumenty opcjonalne:
  • oświadczenie o wielodzietności kandydata
  • orzeczenie o niepełnosprawności
  • orzeczenie o niepełnosprawności dziecka kandydata
  • oświadczenie o sprawowaniu opieki nad bliską osobą
  • świadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka przez kandydata + prawomocny wyrok sądu w tej sprawie

  Szkoła przyjmuje tylko kompletne dokumenty!

  GABINET STOMATOLOGICZNY

  W 1951 roku z inicjatywy Dyrektora Państwowego Liceum Techniki Dentystycznej (dawna nazwa szkoły) powstaje gabinet szkolny, w którym przyjmowani są pacjenci z zakresu protetyki. W 1972 roku szkoła otrzymuje nazwę Szkoły Policealnej Nr 1 Samorządu Województwa Łódzkiego wydział Techniki Dentystycznej, i w zorganizowanym gabinecie przyjmowani są pacjenci leczeni protetycznie, gdzie każdy uczeń może skonsultować z lekarzem fazę kliniczną wykonywanych prac. Asystent w pracowni protetycznej pokazuje uczniom poszczególne fazy wykonywanych prac, natomiast w gabinecie szkolnym można omówić wykonaną pracę z zastosowaniem praktyki. Każdy uczeń ma możliwość zobaczyć jak jego praca wygląda w ustach danego pacjenta.

  W 1976 roku zostaje uruchomiony wydział Higieny Stomatologicznej przy Medycznym Studium Zawodowym Nr 1 w Łodzi. W gabinecie szkolnym w związku z otwarciem wydziału Higieny Stomatologicznej organizowane są zajęcia praktyczne dla uczniów. Higienistki uczą się właściwego postępowania z chorym, współpracy z lekarzem i zespołem pracowników, prowadzenia dokumentacji na stanowisku pracy, stosowania w sprawny sposób aparatury medycznej jak i także sprawnej asysty przy zabiegach.

  Ostatnie kilka lat to szczególnie dynamiczny okres w życiu szkoły, co wiąże się z większymi możliwościami kontaktów z firmami zagranicznymi. Szkoła Policealna Techniki Dentystycznej w Łodzi współpracowała z Uniwersytetem w Sheffield w Anglii, którego reprezentantem w Polsce jest profesor doktor Graham White. Zapraszany przez dyrekcję szkoły kilkakrotnie był naszym gościem prowadząc specjalistyczne kursy.

  Pacjenci mogą korzystać z usług w gabinecie szkolnym z zakresu protetyki, stomatologii zachowawczej, ortodoncji i błony śluzowej.

  Zaliczenie praktyk
  Prace są oceniane przez asystenta (faza laboratoryjna) oraz przez lekarza (faza kliniczna). Ze wspólnej oceny uczeń ma zaliczone zajęcia praktyczne.  Serdecznie Zapraszamy!!!

  Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

  Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
  Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie