Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Flamenco "EL DUENDE"

ul.Startowa 31, 80-461 Gdańsk

www:  
e-mail:  


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2274 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA TAŃCA

- taniec flamenco
- taniec orientalny
- taniec reggaeton
- taniec irlandzki
- taniec współczesny

Duende sprowadza katharsis. Jest duchem i żywiołem flamenco. Przychodzi z siłą, przyzywany przez jaleos, palmas i pitos. Coraz szybszymi tupnięciami podbitych gwoździkami butów, tancerz przeczy prawom fizyki, wydobywa z każdej chwili pokłady piękna i autentyzmu, daje się nieść inspiracji z wnętrza przy wtórze gitary, cajon i śpiewu. Wtedy do duszy może już wtargnąć to, co jest poza techniką - atmosfera gęstnieje, serce zaczyna szybciej bić, czuć magiczną obecność. Artystów i widownię złączył jeden zachwyt.

Flamenco

To sztuka o dalekowschodnich korzeniach, w której echem odbija się kultura perska, żydowska, arabska i bałkańska. To filozofia tych, którzy żyją w drodze, goniąc wolność i prawdę, nie idąc na ugodę ze światem. To muzyka, która uderza prosto w serce i rytm, w którym można się zatracić. To chropowaty głos i mimika śpiewaka, to zmysłowość tancerki i siła tancerza. Czerwień wina, feeria barw, szelest falban, szmer rozkładanych wachlarzy, brzęk kastanietów – to tylko przedsmak prawdy o flamenco.


Choreografia

Uczymy się tutaj różnych stylów i form flamenco oraz różnic między nimi. Wykorzystując nabytą technikę zaczynamy od najprostszych układów po coraz trudniejsze. Poznajemy całe choreografie oraz paty czyli krótkie fragmenty choreograficzne mogące być "gotowcami" na każdą zabawę lub fiestę w rytmie flamenco.

Technika

Zajęcia doskonalące perfekcyjność ruchu oraz wiedzę teoretyczno-rytmiczną na temat flamenco. Ćwiczymy tutaj przede wszystkim, stepy: szybkość, tempo, wytrzymałość, technikę uderzenia oraz elementy ruchu ciała ułatwiające późniejszy taniec: ruch bioder, ramion, łokci, obroty, itp. Poznajemy również palmas, charakterystyczne flamencowe klaskanie, służące jako podstawowy akompaniament, który wprowadza nas w bogaty świat teorii flamenco. Poprzez szereg rytmicznych ćwiczeń, prowadzonych do gitary i cajonu możemy lepiej zrozumieć style flamenco.

Kastaniety

Nauka gry na kastanietach - prowadzona metodą Clasico Espanol. Początek nauki to prawidłowe trzymanie kastaniet i ułożenie rąk. Następnie dużo ćwiczeń technicznych na wszystkie palce obu rąk, umożliwiające biegłość, sprawność i szybkość gry. Kolejny etap to ćwiczenia rytmiczne w połączeniu z różnymi palos.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie