Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Tańca BOGDAN

ul. Graniczna 78A/9, 62-800 Kalisz
tel. kom. 608-402-039
www:   http://www.szkolatanca-bogdan.pl
e-mail:   biuro@szkolatanca-bogdan.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5312 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA TAŃCA BOGDAN

- kurs tańca podstawy I i II stopnia
- kurs tańca III i IV stopnia
- nauka tańca w przedszkolach
- kursy dla dzieci i młodzieży
- kurs dla maturzystów i nie tylko
- kurs tańca dla młodzieży
- kurs tańca dla dorosłych
- pierwszy taniec ślubny
- Latino Solo dla pań
- zumba

- Hip-Hop
- Street Dance dla młodzieży
- Klub Miłośnika Tańca

Zajęcia odbywają się w Hali Arena Kalisz na Hanki Sawickiej. Pierwsza lekcja to lekcja pokazowa - przyjdź bez zobowiązań i zobacz co tańczymy i jaka jest atmosfera na naszych kursach. Zapraszamy!

Taniec towarzyski zaproponowałam Kaliszowi już w latach 70-tych. Przy Wojewódzkim Domu Kultury założyłam klub turniejowy „Botafogos”, a po nim dziecięcą szkółkę tańca, do której zachęcał mnie prof. Marian Wieczysty – nestor tańca towarzyskiego w Polsce i mój nauczyciel. Stąd mottem naszej Szkoły jest tytuł książki Pana Profesora "Tańczyć może każdy".
Mariola Bogdan


Nasze kursy to coś więcej niż taniec. To wspaniała atmosfera, relaks, obcowanie z muzyką, zarówno tą modną, jak i klasykami. Będziemy uczyć się, jak dobrze wyglądać w różnych sytuacjach towarzyskich (porady stylistki). Poznasz wspaniałych ludzi, nawiążesz nowe znajomości.

Szkoła Tańca „Bogdan” od ponad 30 lat uczy, bawi, tańczy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Nasza szkoła oferuje możliwość zdawania egzaminów na prestiżowe Odznaki Taneczne Polskiego Zawodowego Stowarzyszenia Tanecznego.

  
Nasze atuty
 • tradycja, doświadczenie i wiarygodność
 • wyszkolona, kompetentna kadra pedagogiczna
 • szacunek dla klienta, reagowanie na potrzeby ludzi
 • umiarkowane, stabilne ceny
 • szeroka OFERTA TANECZNA
 • stała baza w Kaliszu, Ostrowie Wlkp, Turku, Kole

Nauka tańca w przedszkolu
Nasza Szkoła współpracuje z wieloma przedszkolami prowadząc na ich terenie zajęcia taneczne. Jest to bardzo wygodne dla rodziców, gdyż nie muszą specjalnie zawozić dziecka do Centrum Kultury po godzinach pracy, gdyż zajęcia odbywają się podczas przebywania dziecka w przedszkolu. Nasi nauczyciele posiadają zarówno wykształcenie taneczne jak i skończone studia pedagogiczne a nasz program taneczny został zatwierdzony przez Kuratorium Oświaty. Nauka tańca dla dzieci według naszego programu to przygoda z takimi tańcami jak: samba, walc, chacha, pasodoble, polka, a także nauka dobrych manier (savoir vivre dla najmłodszych).

Podstawową formą pracy z dzieckiem jest zabawa ruchowo-muzyczno-słowna.
Założeniem naszego programu jest umożliwienie nauki tańca każdemu dziecku, nie tylko tym zdolnym. Nie używamy pojęć typu "słaby" czy też "dobry tancerz". Ważne jest natomiast to by nauka tańca dawała satysfakcję i sprawiała przyjemność dziecka. Jeżeli po zakończeniu nauki w przedszkolu dziecko wykazuje dalsze chęci do tańca, można mu zaproponować rozwijanie swoich zdolności w klubach i szkołach tańca. Główne metody jakimi się posługujemy to:
 • metoda naśladowcza
 • metoda zabawowo- naśladowcza
 • metoda zadaniowa
 • metoda opowieści ruchowej
 • metoda improwizacji ruchu (gimnastyka twórcza R. Labana)

Nauka tańca dla dzieci i młodzieży 6-14 lat
Jeśli oglądałeś taneczny program You Can Dance i podobał ci się, to u nas poczujesz się wspaniale. Będziesz zgłębiał tajniki różnych stylów tańca, poznasz różnych instruktorów. Są oni młodzi, pełni pasji, mają dużą wiedzę o tańcu. Zgłębisz tajniki tańca towarzyskiego, tańca klasycznego (balet) oraz disco dance i hip hopu.
Z roku na rok przechodzimy do grup starszych, gdzie stawiane wymagania są coraz wyższe. Nauczyciele pracujący z dziećmi w naszej Szkole posiadają nie tylko wykształcenie taneczne, ale również pedagogiczne. Rok szkolny kończy się występem na Festiwalu Tańca w Centrum Kultury i Sztuki.

Pierwszy taniec weselny
Nasza szkoła tańca przygotowuje choreografie specjalnie dla Was. Nie korzystamy z układów szablonowych, które jednym odpowiadają a inni czują się w nich jak w obcych butach. W szkole tańca Bogdan możecie współuczestniczyć w procesie wyboru muzyki i tworzenia układu. Szanujemy waszą indywidualność, dlatego postaramy się dobrać figury dostosowane do waszego naturalnego ruchu. Pomożemy Wam wyglądać w tańcu pięknie, zminimalizujemy stres wywołany wystąpieniem przed tak ważną widownią jaką jest rodzina i bliscy znajomi.

Kursy tańca dla młodzieży i dorosłych
Nasze kursy to coś więcej niż taniec. To wspaniała atmosfera, relaks, obcowanie z muzyką, zarówno tą modną, jak i klasykami. Poznasz wspaniałych ludzi, nawiążesz nowe znajomości. Jesteśmy ekspertami w nauce tańców potrzebnych na wesela i zabawy taneczne. Discofox, czyli dwa na jeden, użytkowe merengue i inne ciekawe tańce. Poznasz tajniki Savoir Vivre, byś już nigdy nie czuł się niepewnie w sytuacjach towarzyskich.

W programie:
 • tańce standardowe: walc angielski, walc wiedeński, tango, fokstrot
 • tańce latynoamerykańskie: salsa, samba, boogi, jive, rock &roll, merengue,cha cha
 • tańce użytkowe: disco-fox, samba disco

Kursy podstawowe kończą się zabawą taneczną i rozdaniem dyplomów.
Kursy zaawansowane to kontynuacja kursów podstawowych; zgłębiamy tajniki techniki tanecznej, poznajemy nowe tańce. Pod koniec kursów zaawansowanych uczniowie mają możliwość zdawania egzaminu by otrzymać dyplomy i odznaki Polskiego Zawodowego Stowarzyszenia Tanecznego ( PZST ).

Dla niego:
Postaramy się, byś zapomniał o pracy i obowiązkach, i przeniósł się do pięknego świata tańca. Z zajęć w szkole tańca Bogdan wyjdziesz zrelaksowany, świadomy tego, czego się nauczyłeś, lżejszy po spaleniu zbędnych kalorii. Dołożymy starań, byś poznał zasady savoir vivre, tak byś czuł się pewnie zarówno na parkiecie, jak i poza nim.

Dla niej:
Odmłodzona, tryskająca nową energią, świadoma poczucia własnej wartości. Tak cię widzimy! Każda kobieta zasługuje, by być traktowana jak prawdziwa dama. Dlatego oprócz umiejętności tanecznych, w szkole tańca Bogdan poznasz zasady Savoir Vivre, byś czuła się pewnie, wiedząc, czego oczekiwać od prawdziwych gentlemanów zarówno na parkiecie, jak i poza nim. Tańcząc Jive`a spalisz zbędne kilogramy, a Walc wyzwoli w tobie poczucie estetyki i piękna. Kurs tańca podstawowy trwa 30 godzin lekcyjnych (15 spotkań). Planujemy je dwa razy do roku – we wrześniu i w lutym.
Realizujemy Światowy Program Tańca.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie