Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół

im. Jana Śniadeckiego

ul. Niepodległości 11 A, 09-450 Wyszogród
tel. (24) 231-11-00
www:   http://zs-wyszogrod.pl
ZS na Facebooku
e-mail:   lowyszogrod@wp.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6577 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
(3-letnie)

- klasa mundurowo-administracyjna
- klasa europejska
- klasa techniczno-inżynierska
- klasa biznesowo-menadżerska
- klasa medyczno-sportowa
- klasa artystyczna
 

TECHNIKUM
(4-letnie)


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA
(3-letnia)

Myśl utworzenia Liceum Ogólnokształcącego w Wyszogrodzie nurtowała mieszkańców miasta i okolicy od momentu wyzwolenia w 1945 roku. Już w 1947 roku powstaje pierwsza klasa licealna. Niestety wskutek braku zainteresowania ze strony kierownictwa szkoły po roku zostaje ona rozwiązana. Po wielu różnych problemach szkoła znów zaczyna funkcjonować.

Dzień 28 września 1968 roku był wielkim świętem w Wyszogrodzie. Uroczyste otwarcie nowego liceum to spełnienie marzeń nie tylko uczniów, nauczycieli, ale także i całego społeczeństwa z Wyszogrodu i okolic. Wreszcie uczniowie rozpoczynają naukę w dobrych warunkach lokalowych.

O nas

Szkoła dysponuje salami przedmiotowymi, także do przedmiotów zawodowych, salami do zajęć praktycznych, biblioteką z czytelnią, dobrym zapleczem sportowym (sala gimnastyczna, hala, boisko, szatnie), internatem oraz stołówką. Klasy wyposażone są w pomoce naukowe, pomoce audiowizualne oraz komputery.

Ponadto szkoła posiada urządzenia do sporządzania kserokopii, które ułatwia uczniom przygotowanie materiałów do lekcji. Klaso-pracowniami opiekują się nauczyciele poszczególnych przedmiotów. O wygląd i wystrój pracowni dbają uczniowie. Każda pracownia posiada dokumentacje organizacyjną i regulamin pracowni, instrukcję, wykaz pomocy naukowych i literatury, plan zajęć pracowni.


Zajęcia pozalekcyjne

W naszej szkole oferujemy wiele kół zainteresowań oraz zajęć pozalekcyjnych, m.in.:
 • Koło Przyjaciół Dobrej Książki
 • koło recytatorskie
 • SKS
 • koło informatyczne
 • koło biblijno – liturgiczne
 • zajęcia muzyczno – teatralne
 • Wolontariat
 • zajęcia wyrównawcze
 • zajęcia przygotowawcze do egzaminów, olimpiad i konkursów

Biblioteka

Biblioteka dysponuje zbiorem ponad 16 tysięcy książek z różnych dziedzin. Księgozbiór ustawiony jest działowo, z wydzieleniem księgozbioru podręcznego, pomaga to szybko i sprawnie skorzystać z książek. Biblioteka rozwija zainteresowania czytelnicze uczniów, inspiruje czytelnictwo w szkole, gromadzi i udostępnia zbiory, prowadzi usługi ksero dla uczniów, kiermasze książek, podręczników używanych i nowych.

W czytelni mamy 8 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, telewizor, sprzęt audiowizualny do dyspozycji młodzieży. W bibliotece działa Koło Miłośników Dobrej Książki. Uczniowie chętnie korzystają z czytelni, zarówno przed jak i po lekcjach. Wspólnie z bibliotekarkami wybierają scenariusze na apele, uroczystości szkolne, przygotowują okolicznościowe wystawy, konkursy czytelnicze.

Internat

Niedawno nasz internat, dostępny zarówno dla dziewcząt jak i chłopców, przeszedł gruntowny remont. Powstały nowe prysznice, a dotychczasowe zostały odnowione. W pokojach zostały wymienione drzwi, meble oraz łóżka, które teraz wykonane są z solidnego sosnowego drewna. Wszystkie te zmiany zostały wprowadzone z myślą o Naszych uczniach, aby czuli się w Naszych progach jak w domu, żeby mogli uczyć się i poprawiać swoje osiągnięcia w jeszcze lepszych warunkach.

Internat:
 • smaczne i zdrowe posiłki
 • pokoje 3–osobowe
 • dobre warunki do nauki
 • fachowa opieka wychowawców
 • mieści się w centrum miasta, obok szkoły

Dysponujemy około 40 miejscami noclegowymi. Wszyscy korzystają z całodziennego wyżywienia (śniadań, obiadów, kolacji), które przygotowuje i wydaje personel stołówki szkolnej. Opiekę nad uczniami sprawują wychowawcy, którzy służą pomocą każdemu od pierwszego do ostatniego dnia pobytu w internacie. Mieszkańcy mają do dyspozycji: sprzęt TV, video, DVD oraz dostęp do sieci Wi-Fi. Po lekcjach z sali gimnastycznej i siłowni korzystają Ci, którzy lubią uprawiać sport i dobrze organizują swoje obowiązki szkolne.


Dużym powodzeniem cieszą się organizowane wewnątrzinternackie imprezy: Dzień Chłopca, Dzień Kobiet, wieczór wróżb andrzejkowych, Wigilia, Walentynki, pożegnalne spotkanie z absolwentami, rozgrywki tenisa stołowego. W ferie zimowe i wakacje budynek internatu jest miejscem wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

Serdecznie zapraszamy!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie