Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zachodniopomorskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Świnoujściu

ul. Grodzka 3, 72-600 Świnoujście
tel. (91) 321-49-49
www:   http://zckziu.eu
ZCKZiU na Facebooku
e-mail:   sekretariat@zckziu.eu
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 31642 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznieKWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE

- opiekun medyczny - KKZ - 1 rok
 

WOJEWÓDZKIE TECHNIKUM DLA MŁODZIEŻY

- technik ortopeda
- technik organizacji turystyki
- technik usług kelnerskichWOJEWÓDZKA SZKOŁA POLICEALNA

O NAS

Historię rozwoju szkoły zapoczątkowała data 1 września 1974 roku Powołana szkoła funkcjonowała jako filia Liceum Medycznego w Szczecinie. Decyzją Kuratora Oświaty i Wychowania powołane zostało Liceum Medyczne w Świnoujściu. Samodzielna już placówka oświatowa rozpoczęła swoją działalność 1 września 1978 roku w ładnie położonym budynku z dużym ogrodem. W chwili obecnej szkoła kształci w Medycznym Studium Zawodowym oraz ortopedów w Technikum Ortopedycznym, a od roku szkolnego 2013/2014 również w Wojewódzkiej Szkole Policealnej dla Dorosłych w Świnoujściu. W 2014r. w związku z reformą oświaty Zespół Szkół Medycznych w Świnoujściu przekształca się w Zachodniopomorskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Świnoujściu.


Zachodniopomorskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Świnoujściu jest publiczną placówką dla młodzieży i dorosłych w rozumieniu ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty.

W skład Centrum wchodzą:
  • Wojewódzka Szkoła Policealna dla Dorosłych w Świnoujściu
  • Wojewódzkie Technikum dla Młodzieży w Świnoujściu
  • Wojewódzka Szkoła Policealna dla Młodzieży w Świnoujściu - do 31 sierpnia 2019r.
Organem prowadzącym jest Województwo Zachodniopomorskie. Nadzór pedagogiczny sprawuje Zachodniopomorski Kurator Oświaty.

ZCKZiU w Świnoujściu jest Ośrodkiem Egzaminacyjnym upoważnionym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Poznaniu do przeprowadzania państwowych egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w części teoretycznej i praktycznej. Zdanie egzaminu państwowego jest potwierdzone dyplomem, jak również certyfikatem w języku angielskim (Europass) honorowanym przez pracodawców w krajach Unii Europejskiej.

WSPM Technik masażysta
Technik masażysta jest profesjonalnym pracownikiem służby zdrowia. To osoba, która wykonuje masaż leczniczy, rehabilitacyjny, sportowy, kosmetyczny, zgodnie z wymogami wiedzy medycznej. Stosuje różne techniki i metody masażu w zależności od zaleceń lekarza, typu schorzenia, stanu pacjenta i możliwości technicznych. Obsługuje sprzęt i aparaturę medyczną stosowaną podczas masażu.

WSPD Technik usług kosmetycznych
Do zadań zawodowych technika usług kosmetycznych należą w szczególności:

  • wykonywanie zabiegów w zakresie kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej i upiększającej
  • wykonywanie zabiegów fizykoterapeutycznych z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań
  • ustalanie rodzaju zabiegów kosmetycznych zgodnie z rozpoznaniem
  • diagnozowanie skóry,odróżnianie skóry zdrowej od chorobowo zmienionej

Technik usług kosmetycznych może pracować w salonach kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej, firmach kosmetycznych krajowych i zagranicznych, a ponadto przygotowani są do prowadzenia samodzielnej działalności w tym zakresie.

Opiekunka środowiskowa Zadaniem opiekunek środowiskowych jest udzielanie pomocy i świadczenie usług opiekuńczych i pielęgnacyjnych osobom starszym, samotnym, przewlekle chorym i niesamodzielnym, które nie mają dostatecznego wsparcia ze strony rodziny. Opiekunka środowiskowa pomaga podopiecznemu w codziennych czynnościach życiowych, doradza mu w zakresie planowania i organizowania gospodarstwa domowego. Pomaga w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych, materialnych, mieszkaniowych, rodzinnych i prawnych podopiecznego.

Zajęcia praktyczne
Praktyczna nauka zawodu (zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe) realizowana jest poza systemem klasowo-lekcyjnym w zakładach opieki zdrowotnej, pomocy społecznej i innych instytucjach wskazanych w podstawach programowych i programach nauczania. Zajęcia prowadzone są na podstawie umowy o praktyczną naukę zawodu zawartej między dyrektorem Centrum a dyrektorami placówek. Zajęcia w placówkach prowadzi nauczyciel określonej specjalności. Praktyczna nauka zawodu realizowana jest również w pracowniach szkolnych znajdujących się na terenie Centrum, wyposażonych w sprzęt i środki dydaktyczne zgodnie z podstawami programowymi i programami nauczania na poszczególnych kierunkach kształcenia. Pracownie posiadają indywidualne stanowiska do ćwiczeń, wyposażone są w niezbędny sprzęt, narzędzia, materiały i pomoce dydaktyczne.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie