Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego

ul. Bolesława Limanowskiego 9, 73-110 Stargard
tel. (091) 577-67-47
www:   http://www.gim2.edu.ple-mail:  


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5440 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM

- pracownia komputerowa z Internetem
- wysoki poziom nauczania
- dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe
- dobrze dobrane metody nauczania

Gimnazjum nr 2 w Stargardzie mieści się w budynku przy ul. Limanowskiego 9. Funkcję szkoły budynek pełni od 1896r. Wtedy jednak była tam powszechna szkoła niemiecka dla chłopców, bowiem Stargard wraz z całym Pomorzem Zachodnim należał do państwa niemieckiego.

W związku z reformą szkolnictwa w roku szkolnym 1999/2000 powstały jego nowe struktury: 6-letnie szkoły podstawowe i 3-letnie gimnazja. Nasza szkoła została przekształcona w Zespół Szkół Publicznych nr 2. Oznaczało to jednoczesne funkcjonowanie dwóch szkół w jednym budynku. Wstrzymany został nabór uczniów do klas pierwszych. Siódmoklasiści kontynuowali naukę według starego systemu, zaś ci, którzy ukończyli klasę VI, stali się uczniami gimnazjum.

Od 1.09.2001r szkoła przestała być Zespołem Szkół Publicznych. Stała się Gimnazjum nr 2.

Walory szkoły

Gimnazjum nr 2 jest szkołą, której zależy na dobrej współpracy i zadowoleniu uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Stawia na rzetelną naukę i jasne oceny. Organizuje międzyszkolne konkursy:

  • recytatorski "Ocalić od zapomnienia"
  • teatralny 'Zaczarowana Dorożka'
  • plastyczny i informatyczny
  • oraz liczne zawody sportowe.

Patrząc na osiągnięcia uczniów możemy powiedzieć, że gimnazjum jest kuźnią młodych lekkoatletów, informatyków, aktorów i ekologów. Uczniowie mają szansę pracować jako wolontariusze, wykorzystywać komputery do nauki różnych przedmiotów, świętować Dzień Liczby PI (i nie tylko), bawić się w Tygodniu Rycerskim i na szkolnych festynach, rozwijać zainteresowania turystyczne, plastyczne, muzyczne, aktorskie, sportowe, informatyczne, a także inne. Zdobywają wiedzę o Unii Europejskiej wykorzystując ją w licznych konkursach.

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej

W szkole działa Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej. Składa się ono z 4 stanowisk komputerowych połączonych siecią, urządzenia wielofunkcyjnego ( skaner, drukarka, kserokopiarka ) oraz oprogramowania multimedialnego, m.in. atlasu, encyklopedii i słownika. Z ICIM mogą korzystać uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i społeczność lokalna w dogodnym dla siebie czasie. Udostępnienie uczniom i nauczycielom stanowisk komputerowych do indywidualnej pracy i stała możliwość korzystania z nich sprzyja podnoszeniu jakości nauki.

W szkole działa także kawiarenka internetowa. Czynna jest 2 razy w tygodniu w godzinach popołudniowych. Wstęp jest bezpłatny. Dostępne dla chętnych uczniów jest także uczestnictwo w szkolnym kole komputerowym. Gimnazjaliści zdobywają tam umiejętności znacznie wykraczające poza treści nauczania informatyki w gimnazjum. m.in. z dziedziny tworzenia kopii bezpieczeństwa i konserwacji systemów, obsługi programów narzędziowych do zabezpieczeń komputerów.

Część młodzieży uczy się matematyki z wykorzystaniem komputerów wg autorskiego programu jednej z nauczycielek matematyki. Na realizację tego programu przewidziane są 4 godziny w tygodniu, przy czym 3 godz. na naukę w pracowni matematycznej i 1 godz. z podziałem na grupy w pracowni informatycznej.

Towarzystwo Przyjaciół Gimnazjum Nr 2 "FENIX"

Szkoła posiada blisko 60-cio letnią historię, która splotła z nią losy wielu ludzi. Z inicjatywy grupy rodziców, absolwentów i nauczycieli powstało Towarzystwo Przyjaciół Gimnazjum Nr 2 „Fenix”. Celem Towarzystwa jest, oprócz utrzymywania więzi pomiędzy absolwentami oraz absolwentami a szkołą, organizowanie i koordynowanie społecznego wsparcia dla realizacji statutowej działalności szkoły, organizowanie procesu dokształcania nauczycieli Gimnazjum nr 2, wspieranie działalności pozalekcyjnej szkoły, kultywowanie jej wieloletniej tradycji i dorobku, organizowanie akcji wspierających pracę szkoły.

Wszystkie wyzwania, które przynosi ze sobą XXI wiek sprawiają, że Gimnazjum Nr 2 potrzebuje współpracy ze strony wszystkich życzliwych jej osób i instytucji. Taką platformą wspierania szkoły jest właśnie Towarzystwo Przyjaciół Gimnazjum Nr 2.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.




Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie