Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Nr 1

im. Noblistów Polskich

ul. Lipiańska 2, 74-200 Pyrzyce
tel./fax (91) 570-13-21
www:   http://www.lopyrzyce.pl
e-mail:   zspyrzyce@wp.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 14943 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
proponowane klasy:

- klasa medialna
- klasa politechniczna
- klasa ogólno-sportowa
- klasa medyczna
- klasa mundurowa podział na grupy
podczas realizacji zajęć kierunkowych:
 • grupa A - policjant
 • grupa B - strażak


BEZPŁATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

O nas

Zapewniamy zdobycie wykształcenia na poziomie umożliwiającym podjęcie studiów wyższych na wybranej uczelni, opanowanie języków obcych, swobodny dostęp do Internetu, możliwość uczestniczenia w zajęciach dodatkowych. Dbamy o to, abyś czuł się w naszej szkole dobrze i bezpiecznie. W wychowaniu kierujemy się zasadą, że każdy może osiągnąć w życiu wielki sukces. Nasza szkoła przygotuje Ciebie dobrze do startu w dorosłe życie.

Oferujemy jako szkoła
 • udział w edukacyjnych projektach unijnych
 • konsultacje z przedmiotów
 • zajęcia wyrównawcze i specjalistyczne
 • różnorodne zajęcia pozalekcyjne przygotowujące do matury
 • koła przedmiotowe
 • atrakcyjne zajęcia sportowe
 • elektroniczny system kontroli frekwencji i postępów w nauce
 • bezpieczeństwo i przyjazną atmosferę

   Szkoła posiada:
 • nowoczesny warsztat dydaktyczny (tablice interaktywne i projektory multimedialne
 • dwie pracownie komputerowe (Certyfikat Laboratorium Komercyjnego ECDL)
 • językową salę multimedialną
 • wielofunkcyjne boisko sportowe
 • dobrze wyposażoną siłownię i salę gimnastyczną
 • bibliotekę z centrum multimedialnym
 • sklepik

Dobra szkoła, to szkoła, która stawia na efektywną współpracę z domem rodzinnym. W naszej szkole funkcjonuje komputerowy system frekwencji i postępów w nauce. Ten nowoczesny program pozwala na zwiększenie kontroli uczniów przez rodziców, natomiast nauczyciele mają nowoczesne narzędzie motywujące ucznia do uczestniczenia w lekcji oraz systematycznego przygotowywania się do zajęć. Każdy rodzic po zalogowaniu może na bieżąco kontrolować obecność dziecka w szkole, obserwować uzyskane oceny, korespondować z nauczycielem (wychowawcą) na tematy dotyczące uczniów.

Oprócz wiedzy i umiejętności dobra szkoła może dobrze wychowywać. Musi być bezpieczna, najlepiej mała, w której uczeń nie jest anonimowy. W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniów oraz wyeliminowaniu wszelkiej patologii w szkole został uruchomiony monitoring. Jest on skutecznym narzędziem pozwalającym zwalczać problemy wychowawcze, dyscyplinować uczniów oraz eliminować zachowania agresywne. Obraz z kamer jest stale obserwowany przez wyznaczoną osobę jak i również pedagoga szkolnego. Każdy uczeń posiada identyfikator ze zdjęciem. Posiadamy automatycznie zamykane drzwi.

Często rodzice uczniów z powiatu pyrzyckiego, posyłają swoje dzieci do szkół w dużych miastach, nie zdając sobie sprawy z zagrożeń demoralizacją i ogromnych wydatków finansowych. Często po roku uczeń staje się osamotniony, traci kolegów. Szkoły szczecińskie przyciągają uczniów ciekawym nazewnictwem klas, np.: medialna, dziennikarska (itp.), do których brak często programów nauczania. Szkoła ponadgimnazjalna ma głównie przygotować uczniów do matury. Pyrzycki "ogólniak" dobrze realizuje ten cel.

Mamy wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Praktycznie wszyscy nauczyciele przedmiotów maturalnych posiadają uprawnienia egzaminatorów i sprawdzają prace maturalne w Szczecinie. Dysponujemy nowoczesną bazą dydaktyczną oraz Multimedialnym Centrum Informacji. Wykorzystujemy nowe technologie nauczania. Indywidualizujemy proces nauczania w systemie pracy z uczniem zdolnym z danego przedmiotu.

Szkoła posiada szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych, podczas których uczniowie mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Proponuje i wprowadza przedmioty nadobowiązkowe, fakultety, zajęcia pozalekcyjne, koła przedmiotowe, zajęcia sportowe. Organizuje konkursy wewnątrzszkolne, przygotowuje uczniów do konkursów pozaszkolnych. Realizujemy również wiele programów unijnych.

KLASA MUNDUROWA

Oferta skierowana do wszystkich zainteresowanych pracą w służbach mundurowych. Oprócz bardzo dobrego przygotowania do matury zapewniamy dobre przygotowanie do egzaminów kwalifikacyjnych: teoretycznych i sprawnościowych do szkół mundurowych. Proponujemy zwiększony program edukacyjny z WOSu, geografii i wychowania fizycznego.

Podział na grupy podczas realizacji przedmiotów kierunkowych:
- grupa A - policjanta
- grupa B - strażaka

W programie nauki przewidziane są zajęcia uzupełniające: historia i społeczeństwo, obronność, samoobrona i sztuki walki, zajęcia służby policyjnej i strażackiej, analiza i interpretacja tekstów kultury, matematyka w zastosowaniach.

LABORATORIUM ECDL

Pracownia komputerowa Zespołu Szkół Nr 1 w Pyrzycach posiada Certyfikat Laboratorium Komercyjnego ECDL. Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych „Core” (European Computer Driving Licence) zaświadcza, że jego posiadacz potrafi prawidłowo realizować przy pomocy mikrokomputera podstawowe zadania, takie jak: edycja tekstów, wykorzystanie arkusza kalkulacyjnego czy też sieci komputerowej. Kontrola tych umiejętności jest realizowana jako 7 egzaminów, w tym 1 teoretyczny i 6 praktycznych. Egzaminy te sprawdzają podstawowe umiejętności, potrzebne zarówno w pracy zawodowej jak i coraz częściej w życiu codziennym każdego obywatela Europy. Nasze laboratorium uzyskało uprawnienia do egzaminowania wszystkich chętnych, którzy chcą uzyskać certyfikat ECDL Core.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie