Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Języków Obcych LANGUS

ul. Piłsudskiego 15, 05-600 Grójec
tel. (48) 664-00-11
www:   http://www.langus.com.pl
e-mail:   grojec@langus.com.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4288 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA JEZYKÓW OBCYCH

- język angielski
- język hiszpański
- język niemiecki
- język francuski
- język włoski

- język rosyjski
- język polski dla obcokrajowców
- audyt językowy
- egzaminy LCCI
- konwersacje
- kursy dla dorosłych
- kursy dla młodzieży
- kursy egzaminacyjne
- lekcje indywidualne
- szkolenia dla firm
- zajęcia dla dzieci
- także inne, indywidualnie ustalane formy doskonalenia znajomości języków

Nasza szkoła koncentruje się na przeprowadzaniu szkoleń językowych ogólnych i specjalistycznych dla Klientów indywidualnych i korporacyjnych w Warszawie jak i na terenie Polski. W portfelu usług znajduje się także oferta audytu językowego i egzaminów LCCI. Szkoła Języków Obcych LANGUS działa na rynku od 1992 r. LANGUS podlega warszawskiemu Kuratorium Oświaty.

Dysponujemy własnymi nowocześnie wyposażonymi salami oraz prowadzimy zajęcia u Klientów korporacyjnych. Słuchacze mogą korzystać z bezprzewodowego Internetu.

Jesteśmy licencjonowanym ośrodkiem LCCI oraz członkiem Aspirującym PASE Działalność Szkoły jest regularnie nadzorowana i wizytowana przez inspektorów Kuratorium Oświaty.

Zatrudniamy wyłącznie profesjonalną kadrę lektorów polskich, absolwentów filologii obcych, lingwistyki stosowanej i kolegiów językowych. Wielu z nich posiada dyplomy kilku kierunków np. lingwistyki stosowanej i zarządzania, bądź anglistyki i psychologii. Lub też kilku kierunków językowych np. anglistyki i germanistyki lub iberystyki.

Istotnie jest dla nas to, żeby mieli szerokie zainteresowania, realizowali swoje pasje nie tylko w pracy i posiadali dużą wiedzę o świecie. Specjalnie dobieramy i selekcjonujemy kadrę według kryteriów znakomitej praktycznej znajomości języka, doskonałej umiejętności metodycznego przekazania wiedzy jak i cech osobowościowych pozwalających na dobry kontakt z grupą i elastyczność w dostosowywaniu się do jej wymagań. Lektorów regularnie szkolimy, a ich zajęcia wizytowane są przez metodyków LANGUSA.

Lektorzy native speakers, ukończyli studia lingwistyczne lub specjalistyczne w kraju pochodzenia. Posiadają certyfikaty ukończenia kursów metodycznych uprawniających do nauczania języka. Uczestniczą w regularnie prowadzonych warsztatach metodycznych w LANGUSIE.


Początkowo skupialiśmy się na prowadzeniu zajęć stacjonarnych dla Klientów indywidualnych, mających miejsce w siedzibie firmy. Zmieniający się rynek szkoleń i stopniowy rozwój firmy przyczynił się do rozszerzenia działalności o szkolenia prowadzone nie tylko w siedzibach Szkoły dla wszystkich grup wiekowych (stacjonarnie) ale także u Klientów korporacyjnych w Warszawie jak i na terenie całej Polski.

KURSY DLA DZIECI

Kursy dla dzieci prowadzimy angażując wszystkie dziecięce zmysły i umysły. Nasi najmłodsi Słuchacze uczestniczą w projektach kulturalnych takich jak konkursy piosenki i konkursy recytatorskie, na zajęciach poznają zwyczaje krajów anglosaskich, frankofońskich i kręgu kultury iberoamerykańskiej.

Uczymy wyłącznie w małych grupach 4-8 osobowych już od 6 roku życia. Najmłodsze dzieci mają zajęcia 2 x 45min. w tygodniu. Pamięć dziecka jest nietrwała, a odcinki koncentracji krótkie. Z drugiej strony umysł dziecka jest niezwykle chłonny i ma możliwości, które niewykorzystane przepadną i nigdy nie powrócą.

Kursy dziecięce podzielone są na grupy wiekowe co 2 lata oraz według kompetencji językowej. Zajęcia prowadzą pedagodzy z dużym doświadczeniem w prowadzeniu zajęć z dziećmi. To pasjonaci swojej pracy, którzy potrafią ukierunkować niespożytą energię naszych najmłodszych Słuchaczy i rozwinąć w nich pasję do nauki języka. Stosujemy programy nauczania zatwierdzone przez MEN. Aby zapisać dziecko na kurs należy odwiedzić biuro szkoły. Poprosimy przyszłego młodego Słuchacza o wypełnienie krótkiego testu (15 minut), który jest dobrany do możliwości poznawczych każdej grupy wiekowej. Ponadto lektor odpowiedzialny za zajęcia zweryfikuje wynik testu.

KURSY DLA MŁODZIEŻY

Dla jakich grup wiekowych?
Zajęcia dla młodzieży odbywają się w dwóch grupach wiekowych: dla gimnazjalistów i dla licealistów. Program opracowany został ściśle według sylabusów MEN oraz zgodnie z wytycznymi Rady Europy. Poziomy zaawansowania odpowiadają poziomom biegłości językowej Rady Europy.

W jaki sposób uczymy?
Młodzież jest bardzo wymagającym Klientem. I zmęczonym nauką w szkole. Tak więc trzeba zaangażować duże pokłady energii lektorskiej, żeby młodych ludzi zainteresować językiem, wciągnąć do uczestniczenia w projektach kulturalnych, pokazać do czego może język służyć w kontekście rozrywkowym i przygodowym. Na zajęciach z młodzieżą wykorzystywany jest ruch, muzyka i szereg narzędzi, które powodują, że nauka języka w LANGUSIE jest dużo ciekawsza niż nauka w szkole.

Kursy egzaminacyjne
Egzamin JET jest międzynarodowym egzaminem LCCI IQ dla młodzieży potwierdzającym znajomość angielskiego na poziomach od A1 do C2.
Przez dwa semestry poprzedzające maturę z języka (angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, francuskiego, włoskiego i rosyjskiego), prowadzimy kurs przygotowawczy, gdzie dokonujemy przeglądu wszystkich zagadnień wymaganych programem szkolnym oraz zapoznajemy kandydatów ze strukturą i strategiami zdawania egzaminu

PASE a LANGUS

Szkoła LANGUS jest członkiem aspirującym PASE (Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Standardów w Nauczaniu Języka Angielskiego), co oznacza, że:

 • zajęcia prowadzone są w oparciu o spójny plan ze zdefiniowanymi celami nauki
 • lektorów wyróżnia kompetencja językowa
 • szkoła prowadzi system nadzoru zajęć
 • szkoła ma jasno sprecyzowany w formie pisemnej program nauczania oraz metody nauczania
 • kwalifikacja na kurs odbywa się w oparciu o testy diagnostyczne i rozmowy wstępne
 • szkoła posiada zdefiniowane poziomy nauczania – Common European Framework of Reference
 • szkoła przeprowadza wewnętrzne testy i egzaminy sprawdzające stopień opanowania materiału
 • każdy ze słuchaczy otrzymuje raport oraz zaświadczenie ukończenia kursu
 • szkoła wyposażona jest w bibliotekę metodyczną z materiałami odpowiadającymi profilowi szkoły i jej programom nauczania
 • szkoła posiada wypracowany system rekrutacji lektorów
 • dyrektor metodyczny przeprowadza regularne hospitacje na zajęciach
 • dyrektor metodyczny regularnie monitoruje pracę lektorów
 • szkoła umożliwia lektorom rozwój zawodowy i doskonalenie swoich umiejętności
 • lektorzy pracują w oparciu o odpowiednie techniki i metody nauczania, tak aby motywować słuchaczy do nauki
 • lektorzy aktywnie wykorzystują pomoce audiowizualne

Szkoła została wyróżniona w prestiżowym konkursie MAZOWIECKA FIRMA ROKU

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie