Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Nr 2

im. M. Kopernika

ul. I Armii Wojska Polskiego 82, 07-200 Wyszków
tel./fax (29) 742-48-61
www:   http://www.zs2wys.edu.pl
e-mail:   zswys@wp.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 34931 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

II LICEUM PROFILOWANE

- profil: ekonomiczno-administracyjny
 

TECHNIKUM Nr2


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA Nr2

Chcemy, aby młodzież w naszej szkole czuła się jak najlepiej, żeby szkoła była dla nich drugim domem. Dlatego ważna jest współpraca z rodzicami. Rozwijanie się tej współpracy gwarantuje sukces wychowawczy i pedagogiczny szkoły. Sprawi, że każdy uczeń będzie otoczony troskliwą opieką dla każdego ucznia, który zapuka do naszych drzwi nie zabraknie miejsca.

Misją szkoły jest:

„Zmierzamy nauką i pracą do celu ..”.

O SZKOLE

Zespół Szkół Nr 2, to jedna z największych szkół średnich w Wyszkowie. W skład zespołu wchodzą Technikum Nr 2 i Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika, II Liceum Profilowane.

Profesjonalna kadra pedagogiczna, wśród której, przeważająca ilość, to egzaminatorzy egzaminów zewnętrznych CKE przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych, chętnie współpracuje ze sobą. Nauczyciele troszczą się o młodzież pod względem dydaktycznym, opiekuńczym i wychowawczym.

Zajęcia prowadzimy zgodnie z formułą: „nauka przez działanie” co daje bardzo dobre podstawy do wykonywania przyszłego zawodu.

W szkole, każdy uczeń może rozwijać swoje zainteresowania poprzez udział w zajęciach pozalekcyjnych takich jak:
 • koła przedmiotowe
 • Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo
 • Szkolny Klub Piosenki i Poezji Śpiewanej „DROMADER”
 • Spółdzielnia Uczniowska
 • PCK
 • Klub Europejski
 • wolontariat
 • i wiele innych inicjatyw
Przyjazna atmosfera, panująca w szkole daje poczucie bezpieczeństwa. Uczniowie korzystają ze świetnie wyposażonych pracowni komputerowych, laboratoriów językowych, bogatej bazy dydaktycznej m.in. urządzeń multimedialnych, tablicy interaktywnej. Na stronie internetowej szkoły, na którą serdecznie zapraszam, umieszczane są informacje z naszych działań.

Realizujemy w szkole wiele projektów m.in.
 • "Atrakcyjna Szkoła szansą na Twój zawodowy debiut"
 • projekty Centrum Edukacji Obywatelskiej
 • portalu edukacyjnego NBP
 • uczestniczymy w "Dniu przedsiębiorczości”
 • akcji „Cała Polska czyta dzieciom”
Posiadamy tytuł „Szkoła z klasą”, certyfikat „Szkoły przedsiębiorczości” jak również wspieramy działania charytatywne: WOŚP, honorowe krwiodawstwo, pomoc dla Domu Dziecka.

Młodzież może korzystać z radiowęzła, bezprzewodowego Internetu na terenie całej szkoły, siłowni, centrum multimedialnego, biblioteki, świetlicy, pomocy pedagoga oraz doradcy zawodowego w Szkolnym Ośrodku Kariery.

W przyszłym roku planujemy wjazd do Niemiec w ramach programu Leonardo da Vinci Mobilność „ Uczenie się przez całe życie”. Podpisaliśmy porozumienie o współpracy pomiędzy Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu, współpracujemy również z Warszawską Wyższą Szkołą Informatyki, bierzemy udział w projekcie „Informatyka+”.

Organizujemy apele okolicznościowe i tematyczne, młodzież uczestniczy w konkursach na szczeblu szkolnym, międzyszkolnym, powiatowym. Wydajemy gazetkę szkolną „ COPERNIKUS” , prowadzimy złotą księgę z wpisami dla najlepszych. Absolwenci, kończąc szkołę, otrzymują Dezyderatę – wskazówkę na dalsze życie, i zgodnie z tradycją, w sybolicznym geście, rzucają w górę birety. Jest to ogromna radość dla nas wszystkich.

Współpracujemy także ze środowiskiem lokalnym. Ostatnio nasza młodzież brała udział w projekcie realizowanym wspólnie z PPU „POMEL” w ramach kampanii edukacyjnej – postępowanie ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, akcjach profilaktycznych. W ten sposób zwiększamy naszą świadomość i czujemy się potrzebni w środowisku. Na wiosnę będziemy podziwiać sadzone przez nas kwiaty na rabatach naszego miasta. Rodzice uczniów uczestniczą w różnych działaniach szkoły jako równorzędni partnerzy, ich oczekiwania są dla szkoły wskazówką, jak organizować pracę w szkole. Zadowolenie rodziców i uczniów jest miarą jakości naszej szkoły.

Istniejący Klub Absolwentów szkoły, daje nam możliwość współpracy, utrzymywania kontaktów z byłymi uczniami. Często korzystamy z ich podpowiedzi, co warto zmienić w szkole, a co jest "super". Poprzez takie działania dążymy do większej jakości pracy. Absolwenci naszej szkoły znajdują zatrudnienie, szybko awansują i pełnią odpowiedzialne stanowiska. Jak twierdzą ich pracodawcy, są przygotowani do zawodu.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie