Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum w Radwanicach

ul. Sportowa 10, 59-160 Radwanice
tel./fax (76) 831-19-11
www:   http://www.sce.edu.ple-mail:   sce@sce.edu.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 10099 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 


GIMNAZJUM

- Jednym z priorytetowych zadań gimnazjum jest przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego, który w naszej szkole realizujemy poprzez przeprowadzanie egzaminów próbnych oraz licznych ćwiczeń przygotowujących do egzaminu.

"Aby przemienić człowieka w nim samym, nie należy go pomniejszać, lecz pozwolić mu się wypowiedzieć, dać cel jego tęsknotom i pole jego działaniu. Przemieniać - zawsze znaczy wyzwalać."

Antoine de Saint-Exupéry

Szkoła jest nowoczesną szkołą opartą na autorskim programie, który został pozytywnie zaopiniowany przez Kancelarię Prezydenta i MENiS. Przedstawiony politykom i władzom Dolnego Śląska, został zapisany w strategii rozwoju tego regionu.

Naszym celem jest to, żeby nasza szkoła była najlepsza. Żeby była to szkoła, w której nie ma porażek, i którą wszyscy uczniowie kończą, wiedząc jaki mają talent, jakie zdolności i jaki typ inteligencji, dzięki czemu mogą stać się kimkolwiek zechcą.

W ciągu ustawicznej pracy osiągnęliśmy i to, że nie tylko nauczyciele, ale także każdy pracownik oddany jest "filozofii" naszej szkoły. Założeniami tej filozofii jest kilka zasadniczych reguł, przyjętych przez wszystkich pracowników naszej szkoły:
 • każdy w szkole jest nauczycielem, wychowawcą i mentorem
 • przywództwo przejawia się w delegowaniu uprawnień, polega na kreowaniu i inspirowaniu innych do tworzenia nowej przyszłości przez wytyczanie coraz śmielszych celów
 • każdy potrafi twórczo myśleć
 • każdy wnosi coś pozytywnego
 • każdy jest zaangażowany w poczynania szkoły
 • nie ma miejsca na myślenie w kategoriach "to nie nasze"
 • realizując wizję naszej szkoły, angażujemy cale lokalne społeczeństwo, rodziców, miejscowych przedsiębiorców oraz samorząd terytorialny
 • nasza szkoła oddziałuje na całą miejscową społeczność
 • postęp w naszej szkole zależy od wizji i zapału ludzi z nią związanych

OFERTA DYDAKTYCZNA

W kształceniu stawiamy na wszechstronny rozwój zdolności i umiejętności. Naszą ofertę kierujemy nie tylko do bardzo dobrych uczniów, ale przede wszystkim do tzw. "średniaków". Musimy stwierdzić z zadowoleniem, że to określenie (o którym mówi nowa filozofia edukacji i wychowania) charakteryzuje ludzi z ogromnym potencjałem intelektualnym, choć często przez szkoły niezauważanym. Współczesny świat i rynek pracy potrzebują specjalistów uzdolnionych nie wszechstronnie, ale w określonych dziedzinach.

   Nasza szkoła może realizować taką formę kształcenia dzięki:
 • małym zespołom klasowym
 • indywidualnemu podejściu
 • kulturze kształcenia i wychowania
 • ustawicznej współpracy z rodzicami
 • możliwości współpracy z instytucjami w kraju i za granicą

BAZA DYDAKTYCZNA SZKOŁY

Szkoła posiada przestronne, jasne pomieszczenia, utrzymane w ciekawej, ciepłej kolorystyce. Każda klasa ma swój indywidualny charakter, co pozwala stworzyć możliwie najprzyjemniejsze warunki nauki i pracy.

Nasza szkoła posiada nowe świetnie wyposażone klaso-pracownie, których wielkim atutem, oprócz funkcjonalności, jest również estetyczny wygląd. Do dyspozycji uczniów oddano dwa laboratoria językowe, wyposażone w sprzęt audiofoniczny oraz profesjonalne laboratorium chemiczne, umożliwiające praktyczne wykorzystanie wiedzy podczas doświadczeń. W roku szkolnym 2009/2010 otrzymaliśmy od Związku Gmin Zagłębia Miedziowego pracownie: fizyczną i geograficzną.

GIMNAZJUM

Gimnazjum jest młodą, nowoczesną szkołą funkcjonującą od 1999 roku. Celem przyświecającym jego powstaniu było utworzenie szkoły przyjaznej uczniom i ich rodzicom, szkoły twórczej, wspierającej rozwój swoich wychowanków. Nowoczesny system nauczania, nacisk na naukę języków obcych, szeroka gama kół zainteresowań, życzliwa i ciepła atmosfera, umożliwiają naszym uczniom wszechstronną edukację, troskliwe wychowanie oraz rozwój i kształtowanie własnych osobowości.

W szkole istnieje program wspierania uzdolnień opracowany przez Radę Pedagogiczną, którego jedną z form realizacji jest udział uczniów w konkursach. Najważniejszym z nich jest zDolny Ślązak Gimnazjalista, w którym nasi uczniowie jak co roku biorą udział. Chcemy, aby nasi wychowankowie byli jednostkami wyjątkowymi, otwartymi na świat i innych ludzi, umiejącymi znaleźć swoje miejsce we współczesnych realiach. Każdy uczeń jest dla nas, nauczycieli i pracowników SCE, jednakowo ważny, każdemu pragniemy pomóc w osiągnięciu sukcesu.

BIBLIOTEKA

W placówce działa biblioteka i Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM), które tworzą:
 • interdyscyplinarną pracownię szkolną, w której uczniowie uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli bibliotekarzy (lekcje biblioteczne) oraz indywidualnie pracują nad zdobywaniem i poszerzaniem wiedzy
 • ośrodek informacji dla uczniów, nauczycieli i rodziców
 • ośrodek edukacji czytelniczej i informacyjnej

W bibliotece szkolnej pracują nauczyciele – bibliotekarze mający odpowiednie przygotowanie przedmiotowe i pedagogiczne, znający nowoczesne biblioteczne programy komputerowe, którymi swobodnie posługują się w pracy.

GALERIA

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie