Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Stowarzyszenie Świętego Celestyna

Mikoszów 27, 57-100 Strzelin
tel. (71) 39 58 174 (Szkoły, Przedszkole)
tel. (71) 39 58 101, fax (71) 39 58 102
www:   http://www.celestyn.pl
Stowarzyszenie na Facebooku
e-mail:   sekretariat@celestyn.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 13741 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznieOśrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy

- dla dzieci i młodzieży upośledzonych
  umysłowo w stopniu głębokim

 

SZKOŁY SPECJALNE

Niepubliczne Przedszkole Integracyjne

- przedszkole dla dzieci od 2 do 5 r.ż.
- bezpłatna zerówka dla dzieci 5-
  i 6-letnich


Niepubliczna Szkoła Specjalna Podstawowa

- 8-letnia dla dzieci i młodzieży z autyzmem,
  z niepełnosprawnością intelektualną oraz
  z niepełnosprawnościami sprzężonymi


Niepubliczna Szkoła Przysposabiająca do Pracy

- 3 letnia dla młodzieży autyzmem,
  niepełnosprawnością intelektualną oraz
  z niepełnosprawnościami sprzężonymi

Nasza oferta:
 • kompleksowa, specjalistyczna opieka medyczna dla dorosłych i dzieci
 • rehabilitacja - Oddział dzienny, poradnia, bogata oferta zabiegowa
 • psychiatria - Oddziały dzienne, poradnie (w tym Autyzmu)
 • neurologia - poradnie (m. in. programy: botulinowy i clenbuterolowy)
 • pracownia EEG, ENG

Zmierzamy do tego, aby dziecko niepełnosprawne, a w późniejszym czasie osoba dorosła potrafiła znaleźć miejsce w społeczeństwie i czuła się w nim potrzebna. Chcemy, aby nasza szkoła stała się dla osoby niepełnosprawnej częścią świata.

   W ramach edukacji zapewniamy:

 • życzliwą dziecku atmosferę pracy
 • sukces każdego dziecka
 • bezpieczeństwo
 • ambitną i wykwalifikowana kadrę
 • otwartość na propozycje rodziców
 • szeroka ofertę medyczną, psychologiczną, pedagogiczną, logopedyczną, artystyczną oraz socjalną (zapewniamy posiłki i odzież dla potrzebujących)
 • zajęcia teatralne, taneczne, muzyczne oraz komputerowe
 • indywidualne programy nauczania dostosowane do możliwości dziecka i uwzględniające, stopień jego niepełnosprawności
 • naukę w małych zespołach klasowych

OFERTA PRZEDSZKOLA ORAZ SZKÓŁ

Wczesne Wspomaganie Rozwoju
Oferujemy wysoce specjalistyczną indywidualną terapię w celu pobudzenia psychoruchowego i społecznego rozwoju dziecka od momentu postawienia wczesnej diagnozy medycznej o niepełnosprawności do momentu podjęcia przez nie nauki w szkole.

Niepubliczne Przedszkole Integracyjne
Przedszkole Integracyjne w Mikoszowie to profesjonalna placówka edukacyjna, która zapewnia opiekę, wychowanie oraz naukę zarówno dzieciom zdrowym jak i tym z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.
W ramach czesnego dzieci mogą korzystać z szeregu zajęć dodatkowych: warsztaty (ceramiczne, teatralne, biblioteczne itp.), zajęcia muzyczne, rytmika, choreoterapia (terapia tańcem), logorytmika, gimnastyka korekcyjna, dogoterapia – zajęcia z odpowiednio przeszkolonymi psami i inne. Dzieci z naszego przedszkola uczestniczą również w spotkaniach muzycznych dla przedszkoli organizowanych przy współpracy z Akademią Muzyczną we Wrocławiu. Dodatkowo w naszym przedszkolu mają również miejsce cykliczne przedstawienia teatralne.
W ramach dodatkowej opłaty dzieci mogą skorzystać z hipoterapii (zajęć terapeutycznych z udziałem konika) oraz nauki gry na instrumentach w Społecznym Ognisku Muzycznym znajdującym się na terenie naszej placówki.

Budynek to nowocześnie wyposażony obiekt położony w przepięknej okolicy poza miastem. Na terenie ośrodka znajduje się również szkółka ogrodnicza, która jest dodatkowym miejscem do zdobywania wiedzy na temat uprawy roślin. O każdej porze roku dzieci mogą również korzystać z nowocześnie urządzonego dużego placu zabaw, bezpiecznie ogrodzonego, który latem oferuje „mini plażę” z czystym, mięciutkim piaskiem.

Niepubliczna Szkoła Specjalna Podstawowa
Celem edukacji w szkole podstawowej specjalnej jest nauka i rehabilitacja, oraz tworzenie warunków pełnego rozwoju intelektualnego i fizycznego, które przygotują naszych Uczniów do jak najlepszego uczestnictwa w życiu społecznym i rodzinnym. Szkoła zapewnia odpowiednie warunki zdobywania wiedzy, rehabilitacji oraz pełnego rozwoju samodzielności. W naszej placówce zapewniamy indywidualne podejście do każdego Ucznia uwzględniające jego rozwój i stopień niepełnosprawności. W tym celu szkoła zatrudnia wysokiej klasy specjalistów: oligofrenopedagogów, opiekunów, psychologa i rehabilitanta.

Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy

Zadaniem Ośrodka jest rewalidacja i wieloprofilowe usprawnienie dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w stopniu głębokim od 3 do 25 roku życia. Dzięki zróżnicowanym formom terapii (grupowej/indywidualnej) w tym: hipoterapii, dogoterapii, muzykoterapii, terapii światłem, logoterapii, rehabilitacji ruchowej zapewniamy Podopiecznym Ośrodka wielozmysłowe poznawanie otoczenia, kształtowanie umiejętności w zakresie samoobsługi, komunikowania się oraz rozwoju społecznego i emocjonalnego. Doskonale przygotowana i doświadczona kadra gwarantuje najwyższej jakości opiekę, edukację oraz rewalidację dzieci i młodzieży upośledzonej umysłowo w stopniu głębokim.


Wesprzyj nas
Decyzję o przeznaczeniu 1 % podatku może podjąć prawie każdy podatnik.
- Numer KRS - wpisać 0000090529
- Cel Szczegółowy 1 % - wpisać – Stowarzyszenie św. Celestyna

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie