Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia

Plac Wolności 1, 57-500 Bystrzyca Kłodzka
tel/fax (74) 811-03-49
www:   http://www.psm.bystrzyca.ple-mail:   psm-bk@kki.net.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3553 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

KURSY ALTERNATYWNE

- nauka gry na:
 • gitarze elektrycznej
 • keyboardzie
 • perkusji

 • - oferuje:
 • Przedszkole Muzyczne
 • Kurs Przygotowawczy
 • Kurs dla Wokalistów
 • Kurs dla Absolwentów

 •  

  SZKOŁA MUZYCZNA I STOPNIA

  - możliwość wyboru nauki gry na instrumentach:
 • skrzypce
 • fortepian
 • gitara
 • flet
 • akordeon
 • trąbka

 • - zajęcia teoretyczne:
 • kształcenie słuchu
 • rytmika
 • audycje muzyczne
 • chór
 • zespoły kameralne

 • O Nas
  Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się gry na ulubionym instrumencie, rozwinąć swój muzyczny talent, wrażliwość, spędzać wolny czas w miłej atmosferze grając lub śpiewając w zespołach. Jest jeszcze szansa, bowiem dysponujemy wolnymi miejscami w klasach nauki gry na instrumentach: fortepianie, skrzypcach, gitarze, akordeonie, flecie i trąbce.

  Szkoła dysponuje stylową salą koncertową o rewelacyjnej akustyce z balkonem, oraz wielkim korytarzem mieszczącym szatnię.

  W Państwowej Szkole Muzycznej I-go stopnia w Bystrzycy Kłodzkiej zajęcia prowadzone są w dwóch cyklach: sześcioletnim (rozpoczynają w nim naukę dzieci w wieku od 6 do 10 lat), oraz czteroletnim - od 10 do 14 roku życia.

  Uczniowie mogą grać na: fortepianie, skrzypcach, gitarze, flecie, akordeonie, trąbce, altówce, wiolonczeli.

  Wiedzę ogólnomuzyczną rozwijają na: rytmice, kształceniu słuchu i audycjach muzycznych. Ci którzy nie wybrali fortepianu, jako przedmiotu głównego, mają go jako obowiązkowy - dodatkowy. Poza tym uczniowie uczestniczą w zajęciach chóru i zespołów kameralnych.

  Najmłodsi adepci na przyszłych artystów-muzyków mogą stawiać pierwsze kroki w ramach Przedszkola Muzycznego, a miłośnicy sztuki wokalnej kształcą się na Kursach dla Wokalistów. Te dwie nowe formy kształcenia wprowadzono w ostatnich latach za pomocą Fundacji Muzycznej.

  KURSY ALTERNATYWNE - to rozszerzenie oferty edukacyjnej szkoły. Zwiększają dostępność do nauki muzyki,uczą jej rozumienia i wykonywania, pomagają podjąć decyzję o dalszej, bardziej intensywnej edukacji artystycznej.Nie ma ograniczeń wiekowych,programowych.

  Kursy obejmują także większy wybór instrumentów,w porównaniu z Państwową Szkołą Muzyczną. Są otwarte pod każdym względem i dostosowane do potrzeb, zainteresowań i możliwości uczniów. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani nauczyciele,którzy dbają o harmonijny rozwój ucznia-jego uzdolnień i osobowości. Uczestnicy kursów mają pełny dostęp do: pomocy naukowych, instrumentów, urządzeń technicznych(Internet) i biblioteki. Uczestniczą w życiu szkoły na tych samych prawach, co pozostali uczniowie.

  Kursy Alternatywne można rozpocząć w trakcie trwania roku szkolnego i w dowolnym momencie przerwać. W przypadku Kursu Przygotowawczego i Przedszkola Muzycznego istnieje możliwość przyjęcia do PSM bez egzaminu wstępnego.

  Przedszkole Muzyczne - naukę mogą rozpocząć juz dzieci w wieku trzech lat. Obejmuje ona rytmikę - zajęcia grupowe i grę na instrumencie - lekcje indywidualne. Można wybrać jedną formę, np. tylko rytmikę, która sprzyja rozwojowi psycho-motorycznemu dziecka.

  Kurs Przygotowawczy - przeznaczony dla tych, którzy nie są pewni trwałości swoich zainteresowań muzycznych lub niezdecydowanych co do wyboru instrumentu. Oprócz insrtumentów klasycznych Kurs oferuje też naukę gry na: gitarach elektrycznych, keyboardzie(syntezatorze) i perkusji. Można też uczestniczyć w zajęciach kształcenia słuchu, które są bardzo przydatne w efektywnym rozwoju uzdolnień muzycznych.

  Kurs dla Wokalistów - zajmuje się miłośnikami najpiękniejszego instrumentu, jakim jest głos ludzki. Zajęcia obejmują emisję głosu, czyli sztukę prawidłowego i zdrowego śpiewania. Zaawansowani uczestnicy tego kursu mogą brać udział w zespole wokalnym lub chórze szkolnym.

  Kurs dla Absolwentów - cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nasi absolwenci nie zawsze mogą kontynuować naukę w szkole muzycznej drugiego stopnia, więc dla tych, którzy mają niedosyt przeznaczony jest ten kurs. Można rozwijać umiejętności na dotychczasowym instrumencie lub poznawać nowy.


  Serdecznie Zapraszamy!

  Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
  Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

  zmiany@szkolnictwo.pl

  Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

  X

  TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

  Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

  Wypełnij formularz >>>
  Od 20tu lat najpopularniejszy
  i największy
  informator branży edukacyjnej

  - przedszkola, szkoły, uczelnie
  -kolonie, zielone szkoły
  - inne jednostki

  OKS www.szkolnictwo.pl
  e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
  - ponad 1,5mln użytkowników/mies.


  Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

  Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

  Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
  Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie