Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu

ul. Narutowicza 53, 88-100 Inowrocław
tel. (52) 357-62-22
www:   http://www.medykino.com.pl
Medyk na Facebooku
e-mail:   poczta@medykino.com.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 15001 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


KWALIFIKACYJNY KURS ZAWODOWY

 

Zapraszamy do nauki w zawodach:

O Nas

Wiek XXI spowodował dynamiczny rozwój społeczeństwa i postawił przed nim nowe wyzwania. Chcąc sprostać wymaganiom cywilizacyjnym, społecznym i socjalnym w dzisiejszych czasach proponujemy naukę w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu prowadzoną przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego Urząd Marszałkowski w Toruniu.

Od 1. września 2013 roku Szkoła Policealna Medyczno-Społeczna w Inowrocławiu zmieniała swoją strukturę. Uchwałą Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu szkoła przekształciła się w Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu, tym samym rozszerzyła ofertę edukacyjną o formy wieczorowe, zaoczne oraz kształcenie ustawiczne.


Zapraszając do naszej placówki gwarantujemy:
 • bezpłatne zajęcia
 • kształcenie obejmujące: przedmioty teoretyczne, ćwiczenia laboratoryjne i szkolenie praktyczne
 • naukę w bardzo dobrze wyposażonych salach wykładowych i pracowniach przedmiotowych
 • wykwalifikowaną kadrę wykładowców
 • nowocześnie wyposażoną pracownię komputerową
 • bogato wyposażoną bibliotekę
 • możliwość korzystania z centrum multimedialnego
 • czytelnię z możliwością korzystania na bieżąco z czasopism
 • rozwijanie zainteresowań zawodowych przez uczestnictwo w spotkaniach Szkolnego Naukowego Koła Ratownictwa Medycznego
 • udział w spotkaniach naukowych oraz szkoleniach organizowanych przez szkołę

Wyposażamy naszych słuchaczy w wiedzę medyczną i umiejętności profesjonalne pielęgnując talenty w zawodach medyczno - społecznych i ratowniczych. Równolegle - na tym samym poziomie - rozwijamy osobowość młodego człowieka, jego własne uzdolnienia i zainteresowania w nowej bardzo wymagającej rzeczywistości.

Szkolenie praktyczne organizowane jest w formie zajęć praktycznych i praktyk zawodowych. Zajęcia teoretyczne i laboratoryjne prowadzone są w salach lekcyjnych, laboratoriach i wyposażonych w specjalistyczny sprzęt salach przedmiotowych. Ponadto, słuchacze mogą uczestniczyć w zajęciach nadobowiązkowych Szkolnego Naukowego Koła Ratownictwa Medycznego.

Możemy poszczycić się wieloletnią współpracą z uczelniami wyższymi nie tylko w zakresie organizowania praktyk studenckich, ale także organizując konferencje naukowe, które odbyły się na terenie szkoły. Wypracowaliśmy system pomocy i wspierania rozwoju słuchaczy z wykorzystaniem instytucji zewnętrznych. Współpracujemy z samorządami, stowarzyszeniami i organizacjami społecznymi o medycznym i paramedycznym charakterze, opiekuńczym oraz ratowniczym.

Dzięki wewnątrzszkolnemu doskonaleniu zawodowemu nauczyciele wdrażają zmiany i podnoszą jakość programów edukacyjnych. Efektem pracy zespołu są między innymi publikacje naukowe, badania, których wyniki umieszczane są w czasopismach medycznych. Wydano podręcznik do nauczania przedmiotów zawodowych autorstwa mgr Lidii Brożek "Wstrzyknięcia i wlewy dożylne". Na naszej stronie internetowej (dział publikacje) zamieszczane są ciekawe publikacje autorstwa nauczycieli pracujących w Szkole Policealnej Medyczno - Społecznej. Trud i zaangażowanie kadry pedagogicznej zostały nagrodzone. Podczas pierwszego dnia XIII Ogólnopolskiej Konferencji Metodyczno-Naukowo-Przedmiotowej zatytułowanej „Masaż wyzwaniem dla współczesnej medycyny i kosmetologii”, organizowanej przez Wyższą Szkołę Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi zostaliśmy docenieni. Dyrektor Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu odebrała dyplom i statuetkę, będące wyrazami uznania „za rozwój i popularyzację masażu w Polsce”. Jest to ogromne wyróżnienie przyznawane przez specjalistów z zakresu masażu.

WOLONTARIAT

Słuchacze i nauczyciele naszej szkoły od wielu lat udzielają bezinteresownej pomocy i wsparcia mieszkańcom Inowrocławia i okolic. Wolontariusze:
 • rehabilitują dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym i innymi schorzeniami
 • sprawują opiekę nad osobami w Oddziale Opieki Paliatywnej i Oddziale Rehabilitacyjnym Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Inowrocławiu
 • organizują i prowadzą szkolenia z zakresu udzielania pomocy medycznej w nagłych wypadkach dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Inowrocławiu i regionie
 • nabywają umiejętności komunikowania się z innymi oraz poruszania się w rzeczywistości społecznej
 • aktywnie uczestniczą w działalności Klubu Pacjenta "Przystań Nadziei" oraz Młodzieżowym Ośrodkiem "Veto" przy Terenowym Komitecie Ochrony Praw Dziecka
 • współpracują z PCK w Inowrocławiu w zakresie różnorodnych akcji charytatywnych; pełnią opiekę w środowisku domowym nad osobami niepełnosprawnymi i ciężko chorymiSerdecznie zapraszamy!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie