Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Akademia Szybkiego Czytania

Paweł Rudzki

ul. Krowoderska 8, 31-142 Kraków
tel. (12) 283-95-94, tel. kom. 508-195-570
www:   http://www.szybkie-czytanie.ple-mail:   rudzki@szybkie-czytanie.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 9836 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

AKADEMIA SZYBKIEGO CZYTANIA

- kurs standardowy
- kurs sobotni i piątkowy
- kurs intensywny
- kurs internetowy
- kursy dla dzieci
- kursy dla firm

INNE KURSY

- kursy mające na celu poprawę pamięci i koncentracji
- kursy żonglerki

O Nas
Akademia Szybkiego Czytania powstała w 1996 roku w Warszawie. Wtedy to założyciele Instytutu Metod Edukacji IMPULS Robert Buszta i Jerzy Koziński, przystosowali do polskich warunków metodę szybkiego czytania opracowaną przez Tony`ego Buzana. Akademia Szybkiego Czytania jest pierwszą tego rodzaju szkołą w Polsce.

Od 1996 roku Akademię ukończyło ok. 15 000 osób - "szybkoczytaczy", czyli ludzi czytających z prędkością co najmniej 1000 słów na minutę.

Akademia Szybkiego Czytania współpracuje m.in. z prof. Jerzym Bralczykiem, prof. Stanisławem Dubiszem oraz dr Anną Cegiełą z Instytutu Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Warto również dodać, że Robert Buszta jest założycielem Polskiej Izby Firm Szkoleniowych.

Oddział Małopolski Akademii Szybkiego Czytania powstał w 2002 roku i rozpoczął swoją działalność od współpracy z Wyższą Szkołą Biznesu w Nowym Sączu. W chwili obecnej w oddziale pracuje sześcioro trenerów prowadzących zajęcia głównie w Krakowie, Nowym Sączu i Tarnowie.

Naszymi absolwentami są między innymi: Dominika Stettner z Nowego Sącza, wicemistrzyni Polski w Szybkim Czytaniu z 2003 roku jak również Katarzyna Pado z Krakowa - wicemistrzyni Polski w Szybkim Czytaniu z 2004 roku.

Przy spełnieniu odpowiednich warunków (dotyczących głównie liczebności grupy) jesteśmy w stanie przeprowadzić kurs szybkiego czytania w każdym miejscu Małopolski i Podkarpacia.

Nasza Firma została wpisana w dniu 02.03.09 do Rejestru Instytucji Szkoleniowych prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie pod numerem 2.12/00046/2009.

Od kwietnia 2009 roku jako jedyni w Polsce, przeprowadzamy kursy szybkiego czytania, poprawy pamięci, koncentracji oraz tworzenia Map Myśli w Grocie Solnej GALOS.

Dlaczego?
Pewni jesteśmy, że umiemy czytać. Wydaje się nam czasem, że idzie to za wolno, ale przecież nikt nie zakwestionuje naszych umiejętności. Musimy jednak przyjąć do wiadomości i pogodzić się z przykrą nowiną, że naukę czytania przerwaliśmy za wcześnie. Zabrakło jednego kroku.

Oznacza to, że nie umiemy czytać dobrze. Dobrze, to znaczy szybko, z wysokim poziomem zapamiętywania czytanego tekstu i z umiejętnością błyskawicznego wybierania potrzebnych fragmentów. Podstawowa przeszkoda polega na tym, że aby zrozumieć czytany tekst, musimy go usłyszeć. Choćby cichutko wypowiedziany tylko głosem wewnętrznym ("w myślach"), ale jednak usłyszeć. To zjawisko nazywa się fonetyzacją. W jej wyniku redukujemy szybkość czytania do szybkości mówienia, czyli maksymalnie do prędkości ok. 500 słów na minutę. Fonetyzacja nie jest jedynym ograniczeniem. Jest ograniczeniem najważniejszym i jej wyeliminowanie to warunek rzeczywistego postępu w technice czytania.

Jak?
Program kursu wynika z koniecznych umiejętności, jakie muszą zdobyć osoby chcące szybko czytać. Koncentruje się wokół kilku najważniejszych zagadnień, do których należą:

  • poszerzanie pola widzenia
  • zagłuszanie fonetyzacji
  • walka z regresją
  • skracanie czasu fiksacji
  • poprawa koncentracji
  • poprawa pamięci
  • umiejętność selekcji tekstu i antycypacji
  • organizacja czasu i miejsca swojej nauki (pracy)

Mówiąc w skrócie - zadania adeptów Akademii Szybkiego Czytania są dwojakiego rodzaju: po pierwsze powinni zdobyć pewną dodatkową wiedzę, po drugie powinni pozbyć się złych nawyków czytelniczych i wykształcić właściwe. Cały proces dydaktyczny opiera się na metodologii T. Buzana - światowego autorytetu w dziedzinie psychologii i metod pracy umysłowej.

Dodatkowo w ramach kursu przedstawiamy podstawy tworzenia "Map Myśli" (Mind Mapping) - notowania nielinowego.

OFEROWANE KURSY

Cały kurs szybkiego czytania dla osób powyżej 14 roku życia trwa 24 godziny zegarowe, a dla Państwa wygody proponujemy kilka opcji czasowych na zrealizowanie programu.

Kurs standardowy
- jest rozłożony na 12 zajęć dwugodzinnych, dwa razy w tygodniu, (2x2h/tydz.). Kurs trwa półtora miesiąca, a jego główną zaletą jest częsty kontakt na zajęciach z grupą i trenerem.

Kurs trzygodzinny
- to 8 spotkań trzygodzinnych, raz w tygodniu, (1x3h/tydz.), najczęściej piątek lub sobota. Cały kurs trwa dwa miesiące i jest przeznaczony głównie dla osób, które ze względów czasowych nie mogą sobie pozwolić na uczestnictwo w zajęciach dwa razy w tygodniu. Niewątpliwą zaletą tego kursu jest dość długi czas (tydzień) pomiędzy zajęciami, co pozwala na odrobienie pewnych ewentualnych zaległości związanych z pracą domową.

Kurs intensywny
- to 8 spotkań trzygodzinnych, które odbywają się dwa razy w tygodniu (2x3h/tydz.). Kurs trwający miesiąc, dla osób, które z różnych przyczyn chcą w szybki sposób posiąść tematykę związaną z szybkim czytaniem.

Kurs internetowy
- jest to kurs standardowy, przeprowadzany samodzielnie na podstawie otrzymanych drogą mailową (i tradycyjną pocztą) materiałów, w których znajdują się opisy ćwiczeń i wykładów głoszonych "na żywo". Przez cały czas trwania kursu (półtora miesiąca) istnieje kontakt mailowy, telefoniczny, GG z trenerem - oceniającym postępy nauki, pomagającym rozwiązać problemy itp. Kurs szczególnie polecany dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych.

Na specjalne życzenie istnieje możliwość opracowania innych propozycji czasowych na zrealizowanie kursu.

Proponujemy również kursy, mające na celu przede wszystkim poprawę pamięci i koncentracji, w których mniejszy nacisk kładziemy na wzrost prędkości czytania. Szczegółowa tematyka takich kursów jest tworzona w zależności od zgłoszonych potrzeb.

Po ukończeniu szkolenia uczestnicy powinni:

  • poprawić koncentrację i pamięć w procesie zdobywania informacji
  • znacznie zwiększyć szybkość czytania - średnio 3 - 5 krotnie
  • utrzymać i poprawić zrozumienie - na poziomie 50 - 80%
  • usprawnić organizację i efektywniej wykorzystywać czas pracy lub nauki

Nie ma żadnych ograniczeń w opanowaniu technik szybkiego czytania - może je przyswoić każdy, pod warunkiem zdyscyplinowanej i systematycznej pracy. Wymagana jest tylko umiejętność czytania..

MIEJSCA ODBYWANIA KURSÓW

MIEJSCOWOŚĆ GDZIE
Kraków Budynek YMCA
ul. Krowoderska 8
Nowy Sącz ul. Lwowska (Biblioteka)
Krosno ul. Kisielewskiego 18
II Liceum Ogólnokształcące

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>




Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie