Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Działalność klubu europejskiego

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 901 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

 ŁĘKNICKI KLUB EUROPEJSKI
"EUROŁĘKNICZANIN"
UL.WOJSKA POLSKIEGO 19
68-208 ŁĘKNICA
TEL.(068)3753023
FAX.(068)3753488

     Klubowicze uświadomili sobie podczas pięcioletniej działalności , jak ważnym zagadnieniem jest integracja międzynarodowa .Jesteśmy świadomi ,że dzisiejsza młodzież w przyszłości decydować będzie o losach kraju i Europy.

     W czasie pierwszego półrocza zrealizowaliśmy dwa projekty;

 1. "Przygoda nad Nysą" w terminie 13-20.X.2002r polsko-niemieckie spotkania młodzieżowe .Projekt dotyczył zainteresowań przyrodniczych i multimedialnych. W tygodniowym spotkaniu odbyły się wycieczki rowerowe na trasie Bad Muskau-Przewóz-Łęknica-Bad Muskau-Krauschwitz .Nocowaliśmy w Bad Muskau w ośrodku Turmvilla.
       Stworzyliśmy stronę internetową na której są opisy i zdjęcia przedstawiające walory turystyczne regionów Nysy Łużyckiej po stronie polskiej i niemieckiej (adres strony Internetowej :http://ac 2002.turmilla.de/.
 2. III Potyczki Europejskie w dniu 17 października 2002r - w spotkaniu brała udział grupa z projektu polsko-niemieckiego "Przyroda nad Nysą ‘’z Turmvilli (Bad Muskau) oraz zaprzyjaźnione kluby europejskie z Brodów,Tuplic,Trzebiela,Żarek Wielkich,Żar i Żagania.
  Na uroczystości honorowymi gośćmi byli: LUBUSKI KURATOR OŚWIATY-PAN MACIEJ SZYKUŁA ,KIEROWNIK ODZIAŁU ZAMIEJSCOWEGO OŚWIATY W ŻARACH –PANI TERESA PRZECHODZEŃ ,BURMISTRZ MIASTA PAN JAN BIENIASZ.W programie odbyły się grupy warsztatowe pod hasłem:
  • Malujemy najdłuższy obraz o Europie
  • "Europejskie puzzle" , ankiety "Europejskich powiązaniach naszej grupy "
 3. Przeprowadziliśmy cykle zajęć w klasach IV-VI oraz na zajęciach klubu pod hasłem "Poznajemy instytucje UE"
        W drugim półroczu zaplanowaliśmy następujące formy edukacji europejskiej .

       W ramach projektu "Szkoła z klasą " Szkoła Podstawowa im.Jana Brzechwy realizuje hasło "UCZNIOWIE WCHODZĄ DO EUROPY " poprzez realizację następujących programów; -przeprowadzenie projektu "Moja Gmina w Europie "w czasie którego realizowane będą tematy; debata dla klas szóstych "Polska w Unii Europejskiej ‘,na lekcjach godzin wychowawczych klasie Va zrealizowane zostaną tematy z zakresu edukacji europejskiej.
 1. Polska w Europie – przyszłość i współczesność
 2. Sprzątamy Europę ,gminę ,świat
 3. Nasza gmina a integracja europejska
 4. Taniec i muzyka jako środki integrujące ludzi różnych narodowości
 • w dniu 27 lutego przygotowujemy warsztaty dla rodziców czasie Dnia Otwartej Szkoły o tematyce "Dlaczego Polska chce być członkiem Unii Europejskiej"?
 • w czerwcu odbędzie się Festiwal Nauki, podczas którego odbędą się prezentacje szkoły, gminy i naszych powiązań europejskich .Klasy IV-VI zaplanowały tematy ; zwyczaje i obrzędy państw UE, prezentacje państw, konkurs wiedzy o UE
 • w marcu przeprowadziliśmy referendum dla rodziców oraz "FORUM EUROPEJSKIE W MOJEJ SZKOLE "pod patronatem Redakcji Wydawnictwa "Unii Europejskiej" w ramach których odbędą się spotkania dyskusyjne ,poświęcone integracji Polski z Unią Europejską.
  Do udziału zaprosimy uczniów klas szóstych i gimnazjalnych , szkół średnich, mieszkańców, radnych ,burmistrza, ekspertów, redakcje prasy;
 • klasy gimnazjalne wezmą udział w III Powiatowym Konkursie Wiedzy o UE w Lubsku, który poprzedzony będzie etapem szkolnym w dniu 14 marca;
 • w kwietniu zostaną przeprowadzone audycje w szkolnym radiowęźle pod hasłem "Przyszłość Polski w UE’’ dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum;
 • grupa współpracy polsko-niemieckiej w ramach Projektu Niemieckiej Fundacji Dzieci i Młodzieży opracuje temat :"Woda ;Czy jest ona nadal eliksirem naszego życia" ?. Projekt będzie podsumowany w Balve podczas pięciodniowego spotkania ;
 • grupa z Turmvilli spotyka się w siedzibie Klubu Europejskiego w celu nauki języka polskiego podczas zajęć praktycznych ,np.zabawy i gry sportowe ,gotowanie ,zajęcia plastyczne ,wspólne wędrówki po Parku Mużakowskim ,poznawanie swojego dziedzictwa.
      Działający Punkt Informacji Europejskiej od 1 marca rozszerza swoją działalność na Gminny Punkt Informacji Europejskiej i będzie prowadził z udziałem dwóch absolwentów kampanie przed nadchodzącym czerwcowym referendum. Opiekunem Punktu jest Bożena Szczechowiak ,prowadząca Klub Europejski w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Łęknicy.

OPRACOWAŁA
OPIEKUN ŁĘKNICKIEGO KLUBU EUROPEJSKIEGO
MGR BOŻENA SZCZECHOWIAK

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie