Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Warsztatowe spotkania z rodzicami

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1242 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie



Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.



 

 

Poszukując literatury z zakresu nauczania zintegrowanego przeczytałam książkę Magdaleny Roszkowskiej – Przetacznik i Longiny Wrotkiewicz pt.: „Ocenianie opisowe – diagnoza i motywacja” Po przeczytaniu, książka ta wydała mi się interesująca. Znalazłam w niej wiele praktycznych wskazówek, m.in. dotyczących kryteriów stosowanych przy określaniu kompetencji na pierwszym etapie edukacyjnym, diagnozy śródrocznej i końcoworocznej ucznia, analizy zachowań i osiągnięć edukacyjnych, testy do badania kompetencji językowych i matematycznych.
Jednak szczególnie interesujące wydały mi się propozycje spotkań nauczyciela z rodzicami i uczniami. Postanowiłam, że przeprowadzę w swojej klasie cykl takich spotkań ( jedno spotkanie na koniec każdej klasy ).
Na pierwsze spotkanie rodziców wraz z dziećmi zaprosiłam w kwietniu, pod koniec pierwszej klasy. Wspólnie z dziećmi wykonałam zaproszenia, które zostały wręczone rodzicom.
Zakupiłam arkusze szarego papieru, przygotowałam kredki i flamastry. Na początku zebrania poinformowałam rodziców i dzieci, ze pod koniec każdego roku będziemy się wspólnie spotykać po to, aby coraz lepiej się poznawać, podsumowywać dokonania dzieci, a także mile spędzać wspólnie czas.
Pierwsze zadanie jakie rodzice musieli wykonać, polegało na tym, aby obrysować na papierze sylwetkę swojego dziecka , która będzie nam towarzyszyć w trakcie następnych spotkań. Ale to nie wszystko. Na narysowanej sylwetce poprosiłam rodziców, aby wpisali i uzupełnili zdania ( zastrzegłam jednak, że piszemy jedynie o rzeczach pozytywnych ).
Zdania do uzupełnienia brzmiały :
·Mój kochany syn/córka........................................................
·Wie, że.................................................................................
·Potrafi..................................................................................
·Cieszy się............................................................................
Kiedy zadanie przez wszystkich rodziców zostało wykonane odbyła się prezentacja. Każde dziecko stawało na krześle trzymając w ręku swoją papierową postać. Rodzic stojąc obok odczytywał informacje zapisane na odrysowanej sylwetce, wzbogacał je często także dodatkowymi komentarzami. Po takiej prezentacji każdy został nagrodzony oklaskami i okolicznościowym okrzykiem.
Dla każdego dziecka to wystąpienie było bardzo ważne. Każde z nich myślę, że czuło się w ten sposób wyróżnione, ale miało także okazję poczuć się niepowtarzalne, mądre, zdolne, a co chyba najważniejsze bardzo kochane przez rodziców.
Obserwując rodziców widziałam, że dla wielu to chwila refleksji nad własnym dzieckiem. Była też i taka mama, która zapytała mnie, co ona ma napisać, bo jej syn jest niegrzeczny, ma z nim problemy i nic dobrego nie może o nim powiedzieć. Tu potrzebna była krótka rozmowa z krytyczną wobec syna mamą i udało się pozytywnie napisać o Sebastianie. W trakcie prezentacji wszyscy rodzice byli bardzo dumni ze swojego dziecka, niektórym wzruszenie wręcz odbierało głos.
W bardzo miłej atmosferze rozeszliśmy się do domów. Za rok kolejne wspólne spotkanie. Papierowe sylwetki zwinęłam i w szafie będą czekać do następnego spotkania, które mam nadzieję będzie równie ciekawe, wzruszające i pełne pozytywnych przeżyć dla dzieci, rodziców i dla mnie także.
mgr Dorota Porazińska
nauczycielka nauczania zintegrowanego
w SP nr 13 w Koszalinie

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.




www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie




Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie