Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Pasowanie na przedszkolaka

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 866 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

 Gdy nadszedł ten z niecierpliwością oczekiwany przez wszystkich dzień, dzieci wraz z nauczycielkami zaprosiły rodziców do aktywnego uczestnictwa w tej podniosłej uroczystości. Wspólnie z rodzicami bawiły się przy muzyce, śpiewały piosenki oraz wygłaszały dotychczas poznane wiersze. Wspólna zabawa dostarczyła tak dzieciom jak i ich rodzicom wiele radości i zadowolenia. Na twarzach wszystkich zebranych zagościł serdeczny uśmiech.

 Wspaniałą okazją do tworzenia „przedszkolnej, bliskiej sobie rodziny” są wspólnie organizowane uroczystości przedszkolne.

Pierwsze miesiące pobytu dziecka w przedszkolu są dla niego okresem bardzo trudnym. Dziecko wchodzi w nowe środowisko: nowe panie, nowi koledzy, nieznane otoczenie. Niektóre dzieci po raz pierwszy na kilka godzin musiały rozstać się z rodzicami. Zmiana ta dla większości stanowiła ogromne przeżycie i czas przystosowania się do nowej sytuacji, nie zawsze wypełniony był radością i dobrym samopoczuciem. Aby pomóc dzieciom pokonać stres i zapobiec negatywnym przeżyciom jakie towarzyszą im przy przekraczaniu progu przedszkola staramy się otaczać je życzliwą atmosferą i fachową opieką.
Dopiero kiedy została zaspokojona najważniejsza potrzeba dziecka, potrzeba bezpieczeństwa i dzieci poczuły się dobrze, były pogodne i uśmiechnięte, a rodzice zdobyli pewność, że nasze przedszkole jest tym miejscem, gdzie bez obaw mogą pozostawić swoje dziecko, pomyślałyśmy o przygotowaniach do pierwszej w ich przedszkolnym życiu uroczystości, jaką było „Pasowanie na przedszkolaka”. Dopiero w tym roku w naszym przedszkolu po raz pierwszy zorganizowaliśmy „Pasowanie na przedszkolaka” i „Pasowanie na starszaka przedszkola” z myślą, że uroczystość ta na stałe zagości w naszej placówce.
Gdy nadszedł ten z niecierpliwością oczekiwany przez wszystkich dzień, dzieci wraz z nauczycielkami zaprosiły rodziców do aktywnego uczestnictwa w tej podniosłej uroczystości. Wspólnie z rodzicami bawiły się przy muzyce, śpiewały piosenki oraz wygłaszały dotychczas poznane wiersze. Wspólna zabawa dostarczyła tak dzieciom jak i ich rodzicom wiele radości i zadowolenia. Na twarzach wszystkich zebranych zagościł serdeczny uśmiech.
Po występie nastąpił długo oczekiwany przez wszystkich moment. Dzieci złożyły uroczystą przysięgę, pani dyrektor Beata Dźwilewska kolejno pasowała je na przedszkolaków, a wzruszone nauczycielki wręczały swym wychowankom pamiątkowe "dyplomy przedszkolaka". Wiele ciekawych, może nawet nie zauważonych przez wszystkich chwil i zabawnych sytuacji zostało uwiecznionych na zdjęciach, które znajdą się w naszej kronice grupowej.
Po uroczystości nastąpił przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek, w którym jednak prym wiodła zdrowa, bogata w witaminy i apetycznie przystrojona marchewka.
Emocje i przeżycia towarzyszące tej uroczystości dla wszystkich jej uczestników stały się początkiem trzyletniej podróży, w której udział wezmą nie tylko dzieci, ale także ich rodzice i wszyscy pracownicy naszego przedszkola. Celem tej podróży jest osiągnięcie przez dzieci takiej wiedzy, umiejętności i sprawności, które pozwolą im na podjęcie obowiązku szkolnego i będą wyróżniać je w przyszłości jako absolwentów naszego przedszkola.
Życzymy pełni satysfakcji wszystkim uczestnikom tej podróży.


mgr Lucyna Matwiejczyk
mgr Danuta Keller
Przedszkole Miejskie nr 1 w Sejnach

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie