Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Piknik rodzinny na Dzień Dziecka

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2203 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie



Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.



 

 SCENARIUSZ ZABAW DLA DZIECI 3 - 4 – LETNICH I RODZICÓW



PRZYGOTOWANIE :
- wyznaczenie terenu do zabaw za pomocą proporczyków, wybranie chętnych rodziców odpowiedzialnych za przygotowanie poczęstunku i grilowanie,
- pomoce: piłka, dwa pluszowe misie, skakanki, chorągiewki, gazety, maska lisa, arkusz szarego papieru, pisaki, nagrody: naklejki – misie, cukierki.


PRZEBIEG :

I. Zabawy dzieci i rodziców. Chętni rodzice przygotowują poczęstunek, grilują, pozostali biorą udział w zabawach z dziećmi.

1. Zabawa „Czarowanie” – dzieci i rodzice ustawieni w dużym kole wykonują określone powtarzające się ruchy rąk przy muzyce „Tzadik Katamar”(nagranie w „Tänze für Senioren”) lub przy innej muzyce tanecznej np.: czary – mary (3x), uuuuu, czary – mary (3x), uuuuu, (hokus – pokus, ksz, ksz) 2x, abra – kadabra (2x),uuuuu.

2. Zabawa „Piłka w kole” – dzieci i rodzice ustawieni w kole rzucają do siebie piłkę (dzieci do rodziców, rodzice do dzieci), kto ma piłkę mówi swoje imię „Jestem......”, zabawa trwa aż wszyscy się przedstawią.

3. Zabawa „Wędrujące misie” – dzieci i rodzice ustawieni w kole, 2 pluszowe misie „wędrują” z ręki do ręki w przeciwnych kierunkach, u kogo się spotkają, ten zostaje „Misiowym Królem”, otrzymuje brawa i naklejkę z misiem.

4. Zabawa sportowa „Bieg misiowej rodzinki” – w zabawie biorą udział chętne dzieci i rodzice, pozostali kibicują. Dwie drużyny (dziecko, rodzic w środku pluszowy miś) pokonują tor przeszkód (slalom między chorągiewkami, przejście nad ustawioną przeszkodą, przejście pod rozciągniętą linką, przejście przez „strumyk” po kamieniach (gazety). Po dotarciu do mety otrzymują nagrody – cukierki.

5. Zabawa ze śpiewem „Tumba” – (nagranie i opis w: „Tańce i zabawy dla grupy”), dzieci i rodzice ustawieni w kole, tułów pochylony, ręce zwisają, śpiewając „tumba, tumba,.....” machają rękami w lewo i w prawo. Na słowa „tańcz ze mną, tańcz ze mną, zatańcz ze mną tumbę” prostują się, ręce ustawione tak, że klaszczą w dłonie osoby z prawej i lewej strony (świecznik). Na „la,la,la.....” łapią się za ręce i poruszają lekkim krokiem w prawą i lewą stronę.

6. Zabawa sportowa „Bieg przez płotki” – rodzice trzymają rozciągnięte skakanki na wysokości kolan dzieci, w odległościach ok. 1 m, na wyznaczonej trasie. Dzieci kolejno przechodzą „tor przez płotki”. Po dotarciu do mety otrzymują nagrody – cukierki.

7. Zabawy z chustą (w: „Zabawy z chustą”):
- „Deszczowa chmura” – rodzice trzymają napiętą chustę – „deszczową chmurę” i biegnąc łapią uciekające dzieci próbując je nakryć. Schwytane dzieci powiększają „deszczową chmurę”. Zabawa kończy się po złapaniu wszystkich dzieci.
- „Stań na kolorze” – dzieci tańczą w rytm muzyki wokół chusty. Gdy muzyka milknie, stają na kolorze podanym przez osobę prowadzącą.
- „Uciekaj do domu” – rodzice trzymają napiętą chustę tworząc domek. Dzieci są kurczakami, wybrany rodzic lisem (zakłada maskę lisa). Gdy gra muzyka dzieci – kurczaki biegają po wyznaczonym terenie, gdy muzyka milknie uciekają przed lisem do domku, który próbuje je chronić. Złapane kurczaki wykonują polecenia lisa, np. podskocz 3 razy, stań na jednej nodze.

II. Poczęstunek. Dzieci i rodzice częstują się upieczonymi na grilu kiełbaskami, ciastkami, napojami. Chętni tańczą dowolnie przy muzyce. Po skończonym poczęstunku wspólnie porządkują plac zabawy.

III. Zakończenie:

1. Piosenka na zakończenie „Bujany walczyk” (w: „Tańce integracyjne w pracy z grupą”). Stojąc w kole dzieci i rodzice śpiewają piosenkę, wykonują ruchy wynikające z tekstu.

„Wszystkim pięknie dziękujemy za wspólną zabawę.
Może znów się zobaczymy, razem zatańczymy.
Raz w prawo, raz w lewo i w przód, i w tył,
Byś długo pamiętał, żeś z nami był”.

2. Informacja zwrotna – na arkuszu szarego papieru narysowana jest buzia słoneczka. Dzieci i rodzice dorysowują promyki, których długość odpowiada stopniowi ich zadowolenia (według podanego wzoru).

OPRACOWAŁA : Anastazja Wójcicka



LITERTURA :
- Gęca Leszek: „Tance integracyjne w pracy z grupą”, PSPiA KLANZA,
Lublin 2002,
- Heiligenbrunner E., Rabenstein R.: „Tańce i zabawy dla grupy”, PSPiA
KLANZA, Lublin 1997,
- Wasiluk Anna: „Zabawy z chustą”, PSPiA KLANZA, Lublin 2002.


Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.




www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie




Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie