Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Czas wolny wrogiem lub przyjacielem agresji

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1287 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

Agresja i używanie wulgaryzmów na zajęciach sportowych, gdzie towarzyszą ogromne emocje, nie jest czymś obcym, szczególnie wśród młodzieży gimnazjalnej. Różne są przyczyny zachowań agresywnych, różne ich podłoże. Jednak każdy człowiek ma prawo do zmiany swojego zachowania, do naprawy tego co w nim nieprawidłowe. A szkoła, nauczyciele i rodzice mają mu w tym pomóc.
Dla dziecka w wieku gimnazjalnym, które wszystkim się interesuje, które podatne jest na zło tego świata, ważne jest dobre zorganizowanie mu czasu wolnego, czasu, który jest jego prywatnością. Rolą rodziców jest, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo, aby wiedzieć, gdzie ono przebywa po lekcjach, z kim się spotyka, jak pożytkuje czas, jednak bez natrętnego kontrolowania i sprawdzania. Dziecku, w trudnym wieku dojrzewania, potrzebna jest akceptacja, zaufanie i oparcie. Młodzież jest wrażliwa i należy pamiętać, żeby być dla dziecka przede wszystkim przyjacielem.
Czas wolny, czyli czas poświęcony na odpoczynek, rozrywkę lub inne zajęcia, powinien być dobrze wykorzystany, gdyż dla agresji może być on wrogiem lub przyjacielem. To właśnie w czasie wolnym młodzi ludzie często idą niewłaściwymi drogami, popełniając życiowe błędy.
Szkoła umożliwia uczniom uczestnictwo w różnego rodzaju zajęciach pozalekcyjnych, kołach zainteresowań, wycieczkach itp. Trzeba tylko zachęcić ucznia do udziału w tych formach. I tu dużo zależy od rodziców i nauczycieli.
Uczniowie naszej szkoły mogą uczestniczyć
a) w zajęciach pozalekcyjnych z tenisa stołowego,
b) w wyjazdach na basen
c) w wyjazdach na halę sportową do Jabłowa (w czasie ferii rozgrywki międzyszkolne w piłkę halową)
d) w treningach piłki nożnej w Wielkim Bukowcu
e) w zawodach sportowych
f) w grze w tenisa stołowego podczas przerw
g) w pracach na rzecz szkoły pod kierunkiem nauczyciela (np. przygotowania boiska do zawodów sportowych)
h) w przygotowaniu imprez sportowych typu DZIEŃ SPORTU
i) w turniejach klasowych w piłce nożnej w czasie przerw (czas wiosenno-jesienny)

Uczniowie mogą też rozwijać zainteresowania sportem czytając literaturę i czasopisma wskazane przez nauczyciela, oglądając przeglądy sportowe, mecze i inne programy sportowe i dyskutując na ich temat z nauczycielem.
Nasza szkoła daje duże możliwości rozwijania zainteresowań sportem i dlatego tak ważne jest, aby zachęcić uczniów do pożytecznego wykorzystania czasu wolnego.

Bibliografia
1.R.Trześniakowski, Gry i zabawy ruchowe, Warszawa 1995
2.M. Bondarowicz, Zabawy i gry ruchowe w zajęciach sportowyh, Warszawa 1994
3.J. Ranschburg, Lęk, gniew, agresja, Warszawa 1993

Opracował:Robert Ciesielski

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie