Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Nasze ulubione książeczki

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1084 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie



Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.



 

Zachęcam zainteresowanych do przeczytania tego scenariusza.
Zachęcam zainteresowanych do przeczytania tego scenariusza.
Scenariusz zajęcia w grupie 5-6-letniej

Scenariusz zajęcia w grupie 5-6-letniej
Data: 19.V.2004r.
Temat: „Nasze ulubione książeczki” – rebusy fonetyczne. Uzupełnianie
schematów tytułów książek literami z rozsypanki literowej.
Cel ogólne: – doskonalenie umiejętności czytania
– utrwalenie znajomości liter
– wdrożenie dzieci do uważnego słuchania utworu
Cel operacyjne: – 5l – potrafi prawidłowo ocenić zachowanie bohatera z
teatrzyku
– 5l – wie jak rozwiązać rebusy fonetyczne
– 5-6l – potrafi wyróżnić głoskę w nagłosie
– 6l – umie uzupełnić schematy brakującymi literami
– 6l – umie przeczytać tytuły książek
Metody: – słowna(instrukcja słowna)
– oglądowa(obserwacja, pokaz)
– zadań stawianych do wykonania
Formy: – indywidualna
– zbiorowa
Środki dydaktyczne: – kukiełki do teatrzyku
– schematy tytułów
– alfabet ruchomy
– obrazki
– tekst opowiadania

Przebieg zajęcia:

1. Powitanie „Nazywam się i lubię …”
2. „Zniszczona książka” – teatrzyk kukiełkowy wg I. Salach. Ocena
zachowania się Jacka. Przypomnienie zasad prawidłowego korzystania
z książek.
3. „Nasze ulubione utwory” – rebusy fonetyczne. Na tablicy umieszczone
są schematy tytułów, w których napisane są tylko samogłoski. Pod
każdym schematem umieszczone są obrazki. 5-latki nazywają obrazki,
wyodrębniają głoskę w nagłosie. 6-latki wybierają odpowiednią literę.
Dziecko uzupełnia schemat odpowiednimi literami tak, aby powstał
tytuł znanego dziecku utworu:
(obrazki – lis, koza, most, tygrys, waga).
_ o _ o _ o _ y _ a („Lokomotywa”)
(obrazki – kapusta, pociąg, cebula, ser, zebra, kura)
_ o _ _ i u _ _ e _ („Kopciuszek”)
(obrazki – noc, sanki, torba, rower, garnek, nożyczki)
_ a _ _ _ a _ a _ i e („Na straganie”)
Policz ile jest samogłosek (5-latki).
Policz ile jest wszystkich liter w wyrazie. Przeczytaj tytuł (6-latki)
4. „Kolorowe piłki” – zabawa ruchowa z elementem podskoku.
5. Praca z książką – „Poznajemy - rysujemy” cz. II s. 37 – dopasowanie
postaci bajkowych do znanych książek. (6-latki)
5-latki – praca z książką – dorysowywanie drugiej połowy ciała postaci
z ulubionej bajki.
6. Zaśpiewanie piosenki pt. „Książeczka”
7. Podsumowanie – rozdanie nagród za dobrze wykonaną pracę (obrazek
postaci z ulubionej bajki).




opracowała: mgr Grażyna Burda

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.




www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie




Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie