Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Klikające dzieci.

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 829 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

-Synku wyłącz ten komputer! -mówi mama
-Zaraz ,zaraz...- odpowiada synek

Tego typu sytuacje możemy zobaczyć i usłyszeć w wielu polskich domach. Niejednokrotnie doprowadzają one do różnych starć pomiędzy rodzicami, a ich dziećmi .A co jest tego przyczyną? I tu przechodzimy do sedna sprawy , jakim jest przemożny wpływ technicznych zdobyczy współczesnej cywilizacji .
Tego typu sytuacje możemy zobaczyć i usłyszeć w wielu polskich domach. Niejednokrotnie doprowadzają one do różnych starć pomiędzy rodzicami, a ich dziećmi .A co jest tego przyczyną? I tu przechodzimy do sedna sprawy , jakim jest przemożny wpływ technicznych zdobyczy współczesnej cywilizacji .Jedną z nich jest oczywiście telewizja, komputer no i przede wszystkim internet. Stały się one kolejnym potrzebnym "meblem" w naszych domach, szkołach, instytucjach. Oczywiście nie podważam faktu (bo byłaby to utopia), że nie są one potrzebne, tylko bardzo się boje, żeby nasze dzieci nie stały się ich "niewolnikami"
Psychologowie i terapeuci już mówią o uzależnieniu komputerowym i internetowym. Uważają, iż pierwsze spotkanie z tymi urządzeniami powinno nastąpić w wieku 10 lat.-gdyż wtedy właśnie jest ono wstanie używać go właściwie np.: do nauki. Małe dzieci bardzo szybko - szybciej nawet od wykształconych dorosłych, zdobywają umiejętności obsługi urządzeń komputerowych. Według badań (na podstawie książki pt: "Zabawa w zabijanie. Gry dla dzieci do 12 roku życia."- prof. Marii Braun- Gałkowskiej) w 99% dzieciom przedszkolnym i wczesnoszkolnym komputer służy jedynie do gier. Zwykle są to niestety gry nie edukacyjne , pełne przemocy i agresji. Oglądając czasami rysunki naszych dzieci możemy zauważyć,że identyfikują się one z bohaterami swoich komputerowych gier
Nie znaczy to jednak że mamy całkowicie zakazać naszym pociechom dostępu do komputera. Ale, żeby nie dopuścić do uzależnienia od niego, powinniśmy pamiętać o kilku sprawach.
Staramy się kontrolować ilość i jakość godzin spędzonych przed komputerem.
Bacznie obserwujemy swoje dziecko i sposób jego zachowania. Symptomem uzależnienia jest zwykle większy stopień pobudliwości dziecka. Może być ono agresywne, często złośliwe, egoistyczne, a nawet brutalne .Niepokojące mogą być także sytuacje odwrotne czyli zmęczenie, bierność, nie wyspanie, brak zaangażowania w sprawy życia codziennego.
W skrajnych sytuacjach szukamy pomocy u psychologa lub poradni terapeutycznej.
Chcąc jednak nie dopuścić do uzależnienia naszego dziecka nie tylko od komputera, ale też jakiegokolwiek innego, czasami przypomnijmy sobie,że moje dziecko to moja największa radość i szczęście, lecz także obowiązek. Może w tym tak zabieganym świecie warto zatrzymać się choćby na chwile i poświęcić mu jemu. Zamiast kolejnej gry, kup książkę i mu ja poczytaj, idź z nim na spacer albo zwyczajnie porozmawiaj. Choć może wydać się to banalne,ale każda minuta, którą poświęcisz swojemu synowi czy córce, będzie twoim "grosikiem" wrzuconym do "skarbonki" przyszłej,lepszej,wartościowszej i szczęśliwszej dorosłości twoje go dziecka.
OPRACOWAŁA ANNA TRACZ

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie