Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Policjant - nasz przyjaciel

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1032 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

Naszym największym skarbem są nasze dzieci. Dbamy o nie, chronimy, pilnujemy, aby nie stało sie im coś złego. Nasze przedszkole również wspiera rodziców w ich staraniach o zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa. Dzieci uczą sie podstawowych zasad ruchu drogowego, a szczególnie jak bezpiecznie poruszać się po ulicach, jak przez nie przechodzić i w jakich miejscach jest to dozwolone.

Przyswojenie przez dzieci tej wiedzy i umiejętności w dużej mierze wpływa na ich bezpieczeństwo. Aby uatrakcyjnić oraz podkreślić wagę tematyki przedszkole współpracuje z policją. Co roku organizowane są spotkania z funkcjonariuszami policji, na których dzieci poznają umundurowanie,wyposażenie i pracę pracę funkcjonariuszy policji.

W ramach programu „Edukacja komunikacyjno - drogowa” w Przedszkolu Samorządowym Nr 1 w Wieliszewie w 2005 r odbyły się dwa spotkania
z policjantami:

1. Spotkanie z policjantami z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie (Zakład Ruchu Drogowego).

2.Spotkanie z policjantem. z Komisariatem Policji w Skrzeszewie.
Celem spotkań było ukazanie dzieciom, jak unikać zagrożeń i jak zachować się
w sytuacjach niebezpiecznych, a przede wszystkim wytworzenie u dzieci prze­konania, że policjantowi można i trzeba ufać.

Dzieci mogły się o tym przekonać podczas całego spotkania. Najpierw przekony­wały gości dlaczego są ich przyjaciółmi. Później, w trakcie opowiadania o swojej pracy, policjanci pozwolili dzieciom wziąć i obejrzeć przedmioty służące im
w pracy. Zaprosiliśmy również policjantów do wspólnej zabawy, podczas której kierowali oni ruchem ulicznym na skrzyżowaniu za pomocą odpowiednich ruchów. Policjanci mogli się też przekonać o znajomości numerów telefonów alarmowych pokazując tabliczki z cyframi. Dzieci wspólnie z policjantami nauczyły się też wier­sza.
Na koniec spotkania zrobiliśmy naszym gościom niespodziankę wręczając im rysunki dzieci na temat pracy policjanta.

Panowie policjanci pozostawili po sobie również pamiątkę wręczając dzieciom odblaskowe znaczki. Była to nagroda za wzorową znajomość przepisów ruchu drogowego i zasad bezpiecznego zachowania się w domu, na podwórku i wobec nie­znajomych dorosłych.

Maria Szacha - Głuchowicz

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie