Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Program zajęć wyrównywania wiedzy dla klas I-III

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1537 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

 

W wyniku przeprowadzonej wstępnej ewaluacji i wyciągniętych wniosków oraz słabych stron pracy szkoły, wynikających z raportu mierzenia jakości pracy szkoły postanowiłam opracować program wyrównywania wiedzy dla klasy I, II i III.

Celem tego programu jest likwidacja słabych stron szkoły i podniesienie efektów nauczania uczniów klas I-III.

Podejmując pracę terapeutyczną z dzieckiem musimy zdawać sobie sprawę z tego, że jest ono niechętnie nastawione do nauki. Brak sukcesów w szkole, niezadowolenie rodziców z ocen dziecka, ciągłe osiąganie niewspółmiernych wyników w stosunku do wysiłku wkładanego przez dziecko sprawia, że nabiera ono przeświadczenia, że nie jest w stanie przezwyciężyć trudności, że zawsze będzie słabym uczniem. Nauczyciel terapeuta musi więc podejmować działania likwidujące to nastawienie i pobudzające motywację dziecka do zajęć.

Podstawowych warunkiem realizowania zadań terapeutycznych jest stworzenie atmosfery sprzyjającej dobremu samopoczuciu dziecka. Stosunek do dziecka wyraża się w sposobie zwracania się do niego. Polecenia, uwagi, instrukcje powinniśmy wypowiadać tak, by zachęcały one dziecko do działania. Najlepszym sposobem uzyskiwania akceptacji jest zapewnienie dziecku, przynajmniej w pewnych granicach, swobodnego wyboru.

Dla właściwego prowadzenia zajęć wyrównawczych nauczyciel-terapeuta musi wiedzieć, jakie zaburzenia występują u danego dziecka. Dlatego też każde dziecko obserwujemy i w miarę możliwości kierujemy na badania do poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Początkowe zadania stawiane dziecku powinny być stosunkowo łatwe. W ich rozwiązywaniu dziecko może częściowo oprzeć się na posiadanych umiejętnościach. Stopniowo stawiamy dziecko w sytuacji coraz bardziej ograniczającej możliwość pomagania sobie innymi umiejętnościami i dajemy mu coraz trudniejsze zadania.

(...)

mgr Ewa Żerko

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie