Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Obchody Święta Ziemi

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 625 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

Obchody „Święta Ziemi” w Gminnym Przedszkolu Publicznym w Jejkowicach.Przygotowania do obchodów Dnia Ziemi w naszym przedszkolu, jak co roku rozpoczęliśmy już od pierwszych dni kwietnia. Wprowadzeniem dzieci do tematu był cykl zajęć pod hasłem „Ziemia – moja planeta”, „ Jak żyć z przyrodą w zgodzie’, ”Przedszkolak przyjazny środowisku”.
Weszliśmy w kontakt z uczniami klasy III szkoły podstawowej – ekozespołem „Zieloni sprzątacze”. Ich wizyta w przedszkolu i przedstawienie „Bajeczka o czystości, o zabawie i podstępie w słusznej sprawie” miała na celu ukazanie skutków niszczącej działalności człowieka oraz uwrażliwienie dzieci i rozumienie przez nich konieczności dbania o czystość naszego środowiska i najbliższego otoczenia. „Zieloni sprzątacze” zachęcili przedszkolaków do zbiórki puszek aluminiowych z których uzyskane pieniądze będą przeznaczone na zakup drzewek i posadzenie ich wokół obejścia przedszkola. Spotkanie z klasą III zakończyło się wspólnymi zabawami integracyjnymi.
Zaproszony do przedszkola przedstawiciel OSP w Jejkowicach przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat recyklingu i nie wypalaniu trawy.
Podczas zajęć z dziećmi, wykorzystywane były wszelkiego rodzaju odpady typu: plastikowe kubki, rurki, butelki, do tworzenia biżuterii ekologicznej, wazoników, grzechotek i.t.p. Jeden dzień poświecony był na sadzeniu przez maluchów kwiatów doniczkowych, wysiewaniu do skrzynek pietruszki, rzeżuchy, bazylii i innych ziół.
Dnia 21 kwietnia odwiedziliśmy szkołę podstawową w Jejkowicach, gdzie obejrzeliśmy przygotowaną przez uczniów wystawę prac plastycznych i technicznych na temat „Ekologia to styl życia”, zwiedziliśmy w bibliotece szkolnej wystawę plakatów Klubu Gaja pod hasłem „Razem chronimy przyrodę”.
Wielkie zaciekawienie wśród dzieci wzbudził pokaz mody ekologicznej – ubrania przygotowane były przez uczniów w całości z odpadów. Pokazowi towarzyszył zespół „Eko – Song”.

Zwieńczeniem naszej pracy był udział w konkursie ekologicznym
zorganizowanym przez Urząd Gminy Jejkowice z okazji „ Dnia Ziemi” w dniu 22 kwietnia. W naszym przedszkolu nikt nie przegrywa, każdy wygrywa. Przedstawicielka Urzędu Gminy dokonała oceny i podsumowania konkursu po czym wręczyła wszystkim uczestnikom nagrodę – pluszową sowę, a naszej placówce dyplom i zabawki.Teresa Burian

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie