Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Języków Obcych Marii Szot

ul. Paderewskiego 52, 66-400 Gorzów Wielkopolski
tel./fax (95) 735-13-34, tel.kom. 603-925-501
www:   http://www.mariaszot.eu
Szkoła Języków Obcych na Facebooku
e-mail:   szkola@mariaszot.eu
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 17707 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznieHonorujemy Kartę Dużej Rodziny!

 

Szkoła Języków Obcych Marii Szot:

- nauka j. angielskiego, j. niemieckiego
- nauka j. polskiego dla obcokrajowców
- nauka innych języków wg zainteresowań

- stosowane metody:
 • komunikatywna
 • Play, Learn & Moove dla najmłodszych
 • eklektyczna
 • TPR
 • bezpośrednia
 • kognitywna
 • naturalna

- 8 poziomów zaawansowania
- kursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych
- kursy dla firm, zakładów pracy
- zajęcia indywidualne, w parach
  i w małych grupach

Szkoła Języków Obcych Marii Szot

Szkoła Języków Obcych Marii Szot została założona i zarejestrowana w Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. jako placówka edukacyjna, która spełnia kryteria Unii Europejskiej i zarejestrowana jest także w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Zielonej Górze w rejestrze instytucji szkoleniowych. Od początku istnienia w Szkole największą wagę przywiązuje się do jakości i skuteczności nauczania, a takie podejście przyczynia się do odnoszonych sukcesów.

Założycielką Szkoły jest sprawująca opieka metodyczną Maria Szot, która czuwa nad jakością i skutecznością pracy nauczycieli. Szkoła została wyróżniona przez Ministerstwo Edukacji Narodowej za program nauczania.

   Co nas wyróżnia?
 • Małe grupy tworzone z uwzględnieniem następujących kryteriów: wiek, poziom językowy, możliwości czasowe uczestnika, jego osobowość.
 • Jakość i skuteczność nauczania.
 • W każdy piątek bezpłatne konsultacje językowe z języka angielskiego i niemieckiego
 • Rabaty dla rodzeństw, rodzin, uczestników dwóch kursów i uczestników kontynuujących naukę.
 • Wykwalifikowana, zaangażowana w pracę, starannie dobrana kadra.

Zajęcia odbywają się w bardzo urozmaicony sposób z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu audiowizualnego oraz szerokiej gamy pomocy dydaktycznych i prowadzonew sposób pozwalający na optymalne wykorzystanie czasu lekcji.

Nasi lektorzy są dyplomowanymi, wykwalifikowanymi nauczycielami języka, zaangażowanymi w swą pracę. Każdy z nich ma wykształcenie wyższe oraz przygotowanie językowe i metodyczne. Efekty i metody pracy lektorów podlegają systematycznej kontroli. Nasi lektorzy to:
 • lektorzy języka angielskiego i niemieckiego z wyższych uczelni
 • wykładowcy metodyki nauczania i psycholingwistyki
 • edukatorzy i "teacher-trainerzy"
 • egzaminatorzy z zakresu egzaminu maturalnego z języka angielskiego i niemieckiego w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej
 • licencjonowani egzaminatorzy TELC przeprowadzający egzaminy międzynarodowe, "Native-speakerzy" oraz absolwenci filologii angielskiej, germańskiej i romańskiej
 • pasjonaci, dla których "nauczyciel" to coś więcej niż zawód
 • nauczyciele z wieloletnim stażem w różnych typach szkół
 • wymagający, konsekwentni, ale i życzliwi pedagodzy.

Metody

Play, Learn & Moove
Autorska metoda nauczania dzieci nagrodzona przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wykorzystująca ich naturalne predyspozycje: pamięć mechaniczną, poznawanie otoczenia wszystkimi zmysłami, zdolność do naśladowania oraz potrzebę ruchu.

Komunikacyjna
Skupia uwagę na umiejętności skutecznego porozumiewania się, poprawność gramatyczna uważana jest za niezbędną przede wszystkim w zakresie umożliwiającym skuteczną komunikację.

Eklektyczna
Najnowsza postać metody komunikacyjnej, łączy w sobie wiele metod konwencjonalnych, wykorzystuje liczne skuteczne techniki wypracowane przez wcześniejsze metody.

Bezpośrednia
Oparta na naturalnym kontakcie ucznia i nauczyciela, który używa naturalnych zdań w naturalnym tempie. Nie ma tu mowy o żadnym systematycznym uczeniu się słownictwa, gramatyki czy wymowy.

Naturalna
Zbliżona do nauki języka ojczystego przez małe dzieci; zakłada niewymuszanie mówienia i oczekiwanie na pierwsze dobrowolne próby wtedy, kiedy uczeń poczuje się do tego gotów. Celem nauczania wg tej metody jest przede wszystkim osłuchanie się z językiem obcym.

Kognitywna
Uwzględnia twórczy charakter posługiwania się językiem obcym, a więc świadome opanowanie struktur językowych, docenia rolę objaśnień i komentarzy gramatycznych.

TPR (metoda reagowania całym ciałem)
Związana z ruchem, rozumieniem poleceń oraz ich wykonaniem, stosowana przede wszystkim w nauczaniu dzieci.

Grupy, zajęcia w parach, lekcje indywidualne
Grupy tworzone są z uwzględnieniem następujących kryteriów: wiek, poziom językowy, osobowość oraz - w miarę możliwości - oczekiwania dotyczące godzin i dni zajęć.

Zajęcia indywidualne
Program, poziom, tempo nauki i dobór materiałów są ściśle dostosowane do potrzeb i oczekiwań słuchacza. Zajęcia mogą mieć formę konwersacji, przygotowania do egzaminu międzynarodowego, matury lub nadrabiania zaległości. Szkoła uzgadnia ze słuchaczem dogodny termin zajęć, ich częstotliwość, okres trwania i szczegóły dotyczące programu.

GaleriaSerdecznie Zapraszamy!!!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie