Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 28

im. Kornela Makuszyńskiego

ul. Chojnicka 57, 60-480 Poznań
tel. (61) 842-82-54, fax (61) 848-28-71
www:   http://www.sp28poznan.edu.pl
e-mail:   sp28@poznan.interklasa.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5887 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA nr 28

- biblioteka szkolna
- pedagog szkolny
- psycholog szkolny
- logopeda
- pielęgniarka
- świetlica
- ciekawe zajęcia dodatkowe
- język angielski

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

- język angielski, rytmika, religia
- gimnastyka korekcyjna
- zajęcia logopedyczne
- pomoc psychologiczno - pedagogiczna

Szkoła Podstawowa Nr 28 w Poznaniu jest pięknie położona, mała i bezpieczna. Oferuje dobre warunki nauki i zabawy. W przyjaznym klimacie, wykwalifikowani nauczyciele zapewniają ciekawe i skuteczne metody pracy z dzieckiem. 8 czerwca 1996 roku nadano uroczyście szkole imię Kornela Makuszyńskiego. 1 września 1998 cieszyliśmy się z otwarcia boiska, a w 1999 placu gier i zabaw.

Oddział
przedszkolny i klasy I – III odbywają zajęcia w wydzielonej części budynku szkolnego. Sale wyposażone są w odpowiednie meble i pomoce dydaktyczne. W pomieszczeniach wydzielona jest część rekreacyjna, służąca do organizowania zabaw i wypoczynku dla dzieci.

Dla uczniów zdolnych organizujemy wsparcie realizując indywidualne programy nauczania.

Priorytetowo traktujemy sprawy wychowawcze. Otrzymaliśmy certyfikat „Szkoła bez przemocy”. Stwarzamy warunki do rozwoju samorządności uczniów, ściśle współpracujemy z rodzicami, Radą Osiedla oraz instytucjami i osobami wspierającymi funkcje dydaktyczne i wychowawcze szkoły.


Baza dydaktyczna


Posiadamy pracownię komputerową i bibliotekę wyposażoną w stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej mieści się w czytelni szkoły. Udostępnia użytkownikom stanowiska komputerowe do samodzielnych poszukiwań w Internecie. Użytkownicy ICIM mają również możliwość pracy z pakietem biurowym Microsoft Office 2007 zainstalowanym na stanowiskach komputerowych, zapisywania danych na nośnikach elektronicznych, skanowania, drukowania oraz korzystania na miejscu z wydawnictw multimedialnych dostępnych w centrum.

Od 2001r. posiadamy wielofunkcyjną salę gimnastyczną, a od 2007r. boisko ze sztuczną nawierzchnią (utworzone w ramach projektu "Utworzenie Ogólnodostępnych Stref Rekreacji Dziecięcej i Organizacji Zajęć Pozalekcyjnych").

Szkoła posiada gabinet profilaktyki zdrowotnej, prowadzony przez wykwalifikowaną pielęgniarkę. Opieka medyczna zapewniona jest we wszystkie dni tygodnia.


Oferujemy


Uczniowie mają zapewnioną opiekę pedagoga, psychologa, logopedy. Organizowane są zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze, rewalidacyjne, terapeutyczne oraz gimnastyki korekcyjnej.

Szkoła przystąpiła do rożnych projektów:
 • "Mistrzowie kodowania”, którego patronami są: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju
 • "Szkoła dobrze wychowana” VI edycja projektu wspierającego działania edukacyjne w szkołach – Fundacja Solidarności Obywatelskiej
 • "Klub Szkół UNICEF” – inicjatywa edukacyjna, w ramach, której odbędą się m.in. akcje: Wszystkie kolory świata, Dzień zmian
 • "Ratujemy i uczymy ratować” – program edukacyjny organizowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy
 • "Klub Bezpiecznego Puchatka” – program edukacyjny dla klas pierwszych. Patronat: Wielkopolski Kurator Oświaty, Komenda
 • główna Policji, Biuro Prewencji i Biuro Ruchu Drogowego KGP
 • "Planeta Energii” – program edukacyjny dla klas I - III poruszający zagadnienia związane z energią elektryczną i ekologią -program Grupy Energa


Świetlica w SP nr 28 w Poznaniu ma do dyspozycji dwa pomieszczenia – tzw. świetlicę dla dzieci młodszych i starszych. Świetlica szkolna jest czynna codziennie od godziny 7:00 do 17:30. Dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I i II zajęcia świetlicowe prowadzone są w wyodrębnionej sali. Prowadzi je nauczycielka nauczania zintegrowanego, posiadająca również kwalifikacje do prowadzenia zajęć świetlicowych oraz terapii pedagogicznej.

W szkole istnieje możliwość wykupienia śniadań, dwudaniowych obiadów oraz ciepłego napoju. Każde dziecko otrzymuje bezpłatnie mleko.

Uczniowie szkoły mogą brać udział w ciekawych zajęciach dodatkowych. Wszyscy uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania na różnorodnych zajęciach dodatkowych. Umożliwiamy udział w:
 • kole matematycznym
 • kole informatycznym
 • kole przyrodniczym
 • kole historycznym
 • kole teatralnym
 • kole plastycznym
 • SKS
 • kole artystycznym
 • kole turystyczno-krajoznawczym
 • kole języka angielskiego
 • Szkolnym Klubie Wielkoducha
 • Szkolnym Kole Caritas
 • flażoletach
 • Samorządzie Uczniowskim

Przez okres wakacji letnich uczniowie mogą korzystać z zajęć sportowych, prowadzonych przez instruktorów na „Ogólnodostępnej strefie rekreacji dziecięcej”. W czasie ferii zimowych organizowane są zabawy i gry sportowe na terenie obiektu sportowego. Poza tym organizujemy dla uczniów zajęcia pozaszkolne, wyjazdy na wycieczki, „zielone szkoły”.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie