Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum Nr 22

im. Dezyderego Chłapowskiego

ul. Leszka 42, 61-062 Poznań
tel./fax (61) 876-82-42
www:   http://gimnazjum22.poznan.pl
Gimnazjum nr 22 na Facebooku
e-mail:   gm22@poznan.interklasa.pl
gim22.poznan@wp.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6418 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM NR 22
im. Dezyderego Chłapowskiego

- klasa językowa (język angielski, niemiecki
  i hiszpański)

- klasa informatyczno-matematyczna
- klasa krajoznawczo-turystyczna
- klasa ogólna
- liczne konkursy, wystawy
- wykwalifikowana kadra
- miła i przyjazna atmosfera
- bogata oferta zajęć pozalekcyjnych:
  zajęcia sportowe, koła zainteresowań,
  zajęcia wyrównawcze

O szkole

Gimnazjum nr 22 im. Dezyderego Chłapowskiego to kameralna szkoła. Uczniowie w każdej sytuacji mogą liczyć na pomoc i życzliwość nauczycieli, psychologa i pedagoga. W szkole działa "Klub 8 Wspaniałych".

Szkoła posiada certyfikaty "Szkoła wolna od narkotyków i przemocy", "Szkoła kreatywna", "Szkoła z klasą" (pierwsza edycja programu), a niektórzy nauczyciele to "Nauczyciele z klasą".

Gimnazjum
realizuje innowacje pedagogiczne zatwierdzone przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Uczestniczy w projektach edukacyjnych. Rodzice gimnazjalistów utworzyli "Fundację Przyjaciół Gimnazjum nr 22 w Poznaniu". Nasza szkoła jest członkiem stowarzyszenia "Przyjazna Szkoła".

W pracy wykorzystujemy nowoczesne metody nauczania: tablicę interaktywną, rzutniki multimedialne. W bibliotece funkcjonuje ICM – Internetowe Centrum Multimedialne z kilkoma stanowiskami komputerowymi, posiadamy nowoczesną pracownię komputerową, a rodzice mogą kontaktować się z nauczycielami oraz śledzić postępy swoich dzieci za pomocą Dziennika Internetowego, który funkcjonuje w naszej szkole.

Uczniowie naszego gimnazjum z pełnym zaangażowaniem przystępują do lekcji wychowania fizycznego. Ich zapał i energia widoczne są w aktywności pozalekcyjnej. Reprezentując szkołę, młodzież systematycznie od wielu lat uczestniczy w ogólnopolskich biegach towarzyszących Maratonowi Poznańskiemu, które organizowane są w dni wolne od nauki – w weekendy. Spotykając się nad Maltą, bardzo często wraz z rodzicami, tworzymy wspólne relacje, więzi, które wzmacniają społeczność szkolną.

Koła zainteresowań
 • plastyczno - muzyczne "Sztuka po lekcjach"
 • Szkolne Koło Polonistyczne
 • koło fotograficzne
 • Koło Miłośników Poznania
 • Koło Biblioteczne
 • Koło "Klasa na językach"
 • Szkolne Koło Wolontariatu
 • zajęcia dla uczniów zdolnych z wychowania fizycznego
 • zajęcia wyrównawcze
 • maraton filmowy
 • wycieczki

Klasa językowa

Klasa o profilu językowym podporządkowana jest innowacjom pedagogicznym realizowanym w naszej szkole od kilku lat. Każda innowacja posiada określony temat. To nauka nie tylko języka angielskiego w wymiarze 5 lub 6 godzin tygodniowo. W tej klasie uczniowie zmierzą się również z językiem niemieckim i hiszpańskim w wymiarze 1 lub 2 godzin – według upodobania. Ta niesamowita przygoda pozwoli uczniom doskonalić umiejętności językowe i przełamywać bariery językowe w trzech językach obcych.

Każdego roku organizowane są tygodniowe warsztaty językowe w Anglii, które umożliwiają bezpośredni kontakt z obcokrajowcami, u których zamieszkują. Pobyt w stolicy Anglii, ukazuje prawdziwe oblicze kultury Brytyjczyków, ich tradycje i obyczaje. To niezapomniane przeżycie wzbogaca język, ale również w niebywały sposób przełamuje bariery językowe. Dzięki warsztatom organizowanym w naszej szkole, uczniowie zaczynają rozumieć ważność języka angielskiego i motywują się do dalszej jego nauki.

Klasa językowa to nie tylko możliwość w uczestniczeniu w warsztatach językowych, to sposób na szybki wzrost poziomu znajomości języków obcych. Uczniowie kręcą filmy w języku angielskim, uczestniczą w konkursach językowych, co daje im możliwość wzbogacenia swoich doświadczeń i zdobywania cennych nagród. Klasa o profilu językowym w naszej szkole to ogromna szansa dla młodych ludzi. To rewelacyjna zabawa pod okiem profesjonalnych nauczycieli, którzy uczą kreatywnego wzbogacania języka obcego poprzez doświadczenie i konstruktywne spojrzenie na świat.

Klasa informatyczno - matematyczna

Realizowany w klasie program "RobKoLego" przeznaczony jest dla uczniów zainteresowanych rozwijaniem wiedzy i umiejętności z dziedziny budowy i programowania robotów. Pomaga on uczniom zdobyć wiedzę z zakresu konstrukcji robotów, układów elektrycznych i oczywiście podstaw programowania.

Nazwa RobKoLego to zbitka-akronim wyrazów Robot Kolega Lego (między innymi będziemy korzystać z zestawów do budowy i programowania robotów firmy Lego Mindstorms). Klasa o profilu informatycznym (dodatkowa godz. informatyki) z poszerzonym programem budowy i programowania robotów oraz konstrukcji układów automatyki.

Klasa krajoznawczo - turystyczna

Klasa z poszerzoną geografią (1 godz. więcej tygodniowo). Klasa utworzona dla osób szczególnie zainteresowanych przestrzenią geograficzną (własnym regionem, terytorium Polski, Europy, świata) oraz przygotowująca do swobodnego poruszania się w niej. W trakcie nauki przewidywane są wyjazdy do szczególnie ciekawych miejsc naszego regionu jak i całego kraju. Przewidywana jest organizacja rajdów pieszych, rowerowych, wycieczek w wybrany region turystyczny Polski i zagranicy.


Serdecznie zapraszamy!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie