Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa i Gimnazjum

Stowarzyszenia Oświatowego "Twoja Szkoła" im. Marii Montessori

ul. Rewolucji 1905r. 67, 90-221 Łódź
tel. (42) 632-70-77
www:   http://www.montessori.edu.pl
e-mail:   szkola@montessori.edu.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 14158 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

- klasa "0"
- zajęcia w formie pracy wlasnej

- pracujemy w oparciu o innowacyjną
  metodę pedagogiki Marii Montessori

- bogata oferta języków obcych
- zajęcia na basenie
- świetlica i koła zainteresowań
- udział w projektach edukacyjnych
- liczne konkursy, uroczystości i imprezy
  szkolne


GIMNAZJUM

- język angielski jako język wiodący (nauka
  języka + native speaker)

- dodatkowo niemiecki, hiszpański lub
  francuski

- nauka pozostałych języków (rosyjski,
  włoski) odbywa się po lekcjach
  i jest bezpłatna

- bezpłatna nauka indywidualna
- wysokie wyniki egzaminów gimnazjalnych
- ścisła współpraca z rodzicami
- liczne kółka zainteresowań, ciekawe
  projekty

- dziennik internetowy

"Pomóż mi zrobić to samodzielnie"
Maria Montessori

Szkoła pracuje w oparciu o podstawy programowe Ministerstwa Edukacji Narodowej i realizuje tym samym założenia reformy edukacji w kraju. Nadzór pedagogiczny w szkole zapewnia ciągły rozwój i doskonalenie jakości jej pracy oraz zmierza do zaspokojenia potrzeb uczniów, rodziców i nauczycieli. Szkoła mieści się w zabytkowym pałacyku, oferuję naukę w przyjaznym środowisku, zapewnia poczucie bezpieczeństwa oraz sprzyja sprzyjające rozwojowi dziecka otoczeniu. Nauczyciele mają indywidualne podejście do ucznia, cierpliwość i wysokie kwalifikacje

Zajęcia pozalekcyjne
W szkole odbywają się zajęcia świetlicowe, w ramach których dziecko ma zapewnioną indywidualną pomoc w przygotowaniu do lekcji oraz różna formy aktywnego wypoczynku.
Uczniowie mają także możliwość uczestniczyć w różnorodnych kołach zainteresowań, np. kole plastycznym, przyrodniczym, muzycznym, matematycznym oraz gimnastyce korekcyjnej. Koszty wszelkich zajęć dydaktycznych oraz pozalekcyjnych zawartych w ofercie szkoły są pokrywane z czesnego.

Zajęcia wychowania fizycznego odbywają się w hali sportowej i na basenie. Nasi uczniowie mogą także korzystać z boisk do gier zespołowych (siatkówka, piłka nożna, koszykówka). Pozwala to nauczycielom wychowania fizycznego na realizację programu ciekawych urozmaiconych i efektywnych zajęć.

SZKOŁA PODSTAWOWA

Pracujemy z uczniami w oparciu o innowacyjną pedagogikę Marii Montessori, rozwijającą samodzielność i umiejętności planowania pracy. W szkole nie stosuje się dzwonka sygnalizującego początek i koniec zajęć. Dzieci mogą zjeść obiad złożony z dwóch dań, a przez cały dzień mają do dyspozycji herbatę lub inne napoje. Zajęcia dydaktyczne obejmują także naukę języka angielskiego, francuskiego, niemieckiego, rosyjskiego, hiszpańskiego i włoskiego. Wszystkie dzieci biorą udział w zajęciach w pracowni komputerowej. Dodatkowo dzieci uczęszczają na basen.

Praca własna
Wypełnia ona każdego dnia dwie pierwsze godziny lekcyjne. Uczniowie pracują pod opieką nauczyciela wychowawcy. W tym czasie dziecko ma prawo wyboru przedmiotu pracy zgodnie z aktualnym stanem swojej wiedzy, umiejętnościami, zainteresowaniami.
Uczeń pracuje tak długo z daną pomocą, jak mu jest to potrzebne, aby zdobyć nową wiedzę, umiejętności, sprawność. Do wybranego tematu może powrócić nazajutrz lub kontynuować go przez kolejne dni czy tygodnie.

Głównym celem zajęć przedmiotowych jest omówienie, wyjaśnienie i powtórzenie węzłowych tematów wynikających z podstaw programowych dla danej grupy wiekowej oraz usystematyzowanie wiedzy i umiejętności zdobytych na lekcjach i pracy wolnej.

BARDZO WYSOKIE WYNiKI ZE SPRAWDZIANU W SZÓSTEJ KLASIE!
Porównanie średniego wyniku szkół w danym roku jest możliwe dzięki skalom znormalizowanym, w tym skali staninowej. Krajowa skala staninowa wyników uczniowskich pozwala określić pozycję szkoły na tle wszystkich szkół w kraju. Uczniowie klasy VI zostali sklasyfikowani w bardzo wysokim staninie (przedziale). Sprawdź sam - kliknij!

GIMNAZJUM

Wszystkie klasy to niewielkie, kameralne grupy (7-10 osób), które pozwalają nauczycielom indywidualizować pracę z uczniem, dostosowywać metody oraz tempo do potrzeb i wymagań każdego z podopiecznych. W trudnym okresie gimnazjalnym zapewniamy uczniom i ich rodzicom pomoc pedagogiczną, służymy naszym doświadczeniem i wiedzą.

W
naszej szkole prowadzimy specjalny program przygotowań do testów kompetencji, co pozwala naszym uczniom wykorzystać w trakcie egzaminów zewnętrznych maksimum swojego potencjału. Dzięki temu ich wyniki znacznie przewyższają średni poziom uzyskiwany w polskich szkołach gimnazjalnych. Sprawdź sam - kliknij!

W trakcie edukacji w Gimnazjum nie faworyzujemy żadnego bloku przedmiotów kosztem innych. Uważamy, że okres gimnazjum to najlepszy czas na zdobywanie wiedzy i umiejętności z wielu różnorodnych dziedzin oraz na rozbudzanie pasji poznawania świata w całej jego złożoności. Dzięki temu, kiedy uczeń znajdzie się w liceum, gdzie nowa podstawa programowa wymaga wyrazistego „profilowania”, nie tylko nie będzie miał zamkniętej żadnej z dróg, ale też dokona w pełni świadomego i pogłębionego wyboru.

Po zakończonych lekcjach oferujemy ciekawe kółka zainteresowań. Popularnością cieszą koła: matematyczne, języka niemieckiego, fotograficzne i plastyczne. Wycieczki szkolne to połączenie rozrywki i rekreacji z edukacją. Wyjazdy w różne regiony Polski i Europy mają formę objazdów naukowych, po których styl gotycki, las mieszany czy powstanie styczniowe kojarzą się uczniom z realnymi ciekawymi miejscami i obiektami, a nie tylko z suchymi tekstami i obrazkami w podręczniku.

GALERIASERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie