Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Publiczna Salezjańska Szkoła Podstawowa Publiczne Gimnazjum Salezjańskie Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące

im. Błogosławionej Piątki Poznańskiej

os. Bohaterów II Wojny Światowej 29, 61-387 Poznań
tel. (61) 875 62-30; fax (61) 875 62-40, tel. kom. 504 032-588
www:   http://www.szkola-poznan.salezjanie.pl
e-mail:   dyr.szkola-poznan@salezjanie.pl
szkola-poznan@salezjanie.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 12640 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


PUBLICZNA SALEZJAŃSKA SZKOŁA PODSTAWOWA

- osiągamy bardzo dobre wyniki
  sprawdzianu na zakończenie szkoły
  podstawowej

- dziennik elektroniczny
- język angielski
- od klasy IV - język niemiecki / francuski
- klasy liczące do 25 osób
 

PUBLICZNE GIMNAZJUM SALEZJAŃSKIE

- język angielski
- język niemiecki lub francuski
- dziennik elektroniczny
- dba o wszechstronny rozwój każdego
  ucznia

- oferuje różnorodne zajęcia pozalekcyjne
- bardzo dobre wyniki egzaminów
  gimnazjalnych


PUBLICZNE SALEZJAŃSKE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- planowane otwarcie trzech
  kilkuosobowych grup realizujących
  przedmioty w zakresie rozszezronym:
 • grupa humanistyczna-"edukacji społecznej"
 • grupa "matematyczno-fizyczna"
 • grupa "biologiczno-chemiczna"

- język angielski
- język niemiecki lub francuski

Proponujemy model wychowania INTEGRALNEGO, dbając o wykształcenie, rozwój ludzki,
umiejętność nawiązania dialogu z kulturą oraz dojrzewanie w wierze naszych uczniów.

Szkoła Salezjańska jest szkołą publiczną. Od kl. I SP rozpoczyna się nauka języka angielskiego. Od kl. IV SP uczniowie uczęszczają na zajęcia z drugiego języka obcego - do wyboru - język niemiecki lub francuski. Publiczna Salezjańska Szkoła Podstawowa ukierunkowuje swoje działania na kształtowanie osobowości i właściwych postaw społecznych swoich uczniów. Celem szkoły jest promowanie uniwersalnych wartości takich jak: sprawiedliwość, prawda, patriotyzm, tolerancja. Uczniowie oprócz rzetelnej wiedzy i umiejętności korzystania z niej, przekonują się o potrzebie i sensie podejmowania aktywności społecznej, kształtują postawę otwartości wobec drugiego człowieka i innych kultur, wprowadzani są w tradycję i sferę wartości narodowych.

Uczniowie szkół osiągają bardzo dobre wyniki egzaminów końcowych:
  Egzamin maturalny w roku szkolnym 2014/2015 - wyniki - kliknij i sprawdź

  Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu im. bł. Piątki Poznańskiej jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2015”.
  Egzamin gimnazjalny za rok 2014/2015 – średnie wyniki procentowe - kliknij i sprawdź


W szkole odbywa się wiele zajęć pozalekcyjnych: językowych, przedmiotowych, artystycznych, sportowych. Uczniowie są zobowiązani do noszenia mundurków.

Prowadzone są także zajęcia przygotowawcze do międzynarodowego egzaminu Cambridge z z języka angielskiego YLE (Young Learners English) oraz do egzaminu Cambridge PET (Preliminary English Test).

Współpraca z uczelniami

Szkoła podpisała porozumienie z Wydziałem Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczniowie gimnazjum i liceum będą mogli uczestniczyć w zajęciach, wykładach, konwersatoriach i spotkaniach organizowanych przez Instytut Filologii Polskiej UAM. Pracownicy naukowi Uniwersytetu również w naszej szkole poprowadzą warsztaty związane z literaturą i językiem polskim. Zainteresowani, po uprzednim uzgodnieniu terminu, będą mogli korzystać z konsultacji dotyczących zagadnień językowych i literaturoznawczych.

W 2012 roku zawarto porozumienie o współpracy pomiędzy Publicznym Gimnazjum Salezjańskim im. bł. Piątki Poznańskiej a Instytutem Filologii Germańskiej Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Porozumienie dotyczy współpracy i wsparcia dydaktycznego, związanego z udziałem uczniów naszego gimnazjum w wykładach i warsztatach w ramach oferty dydaktycznej Instytutu Filologii Germańskiej.

System wychowawczy, zwany zapobiegawczym, opiera się na
"ROZUMIE, RELIGII I MIŁOŚCI".

Wychowawca salezjański nie tylko kocha wychowanka, ale czyni wszystko, aby ten wiedział, że jest kochany. Taki styl bycia z młodymi ks. Bosko nazwał asystencją, którą uczynił sercem swej metody wychowawczej. Publiczne Gimnazjum Salezjańskie oferuje wspaniałą salezjańską atmosferę - przyjazną, radosną i pełną entuzjazmu. To życzliwi otwarci na siebie ludzie (wśród nauczycieli i kolegów) gotowi do podejmowania różnych wyzwań. To wiele czasu poświęcanego nauce, szczególnie językom: pięć godzin angielskiego i dwie niemieckiego lub francuskiego w tygodniu. Po lekcjach odbywają się różnorodne zajęcia dodatkowe, ponieważ odpoczynek i zabawa są dla nas równie ważne jak nauka. Są to zajęcia SKSu, kółka (których oferta jest bogata). Tradycją jest, że co roku drugie klasy wyjeżdżają na wycieczkę do Rzymu.

OFERTA LICEUM

Proponujemy model wychowania integralnego, dbając o wykształcenie, rozwój ludzki, umiejętność nawiązania dialogu z kulturą oraz dojrzewanie w wierze naszych uczniów.

Oferujemy naukę w klasie liczącej do 22 osób, w obrębie której istnieje możliwość powstania trzech grup realizujących przedmioty w zakresie rozszerzonym:
 • grupa humanistyczna - "edukacji społecznej"; przedmioty rozszerzone - j.polski, historia, geografia; przedmiot uzupełniający - informatyka w naukach społecznych oraz edukacja dziennikarska
 • grupa "matematyczno-fizyczna"; przedmioty rozszerzone - matematyka, fizyka; przedmioty uzupełniające - informatyka w naukach przyrodniczych, historia i społeczeństwo, zajęcia artystyczne, ratownictwo interwencyjne
 • grupa "biologiczno-chemiczna"; przedmioty rozszerzone - biologia, chemia; przedmioty uzupełniające - informatyka w naukach przyrodniczych, historia i społeczeństwo, zajęcia artystyczne, ratownictwo interwencyjne

Ponadto, w planie nauczania przewidziano 5 godz. j. angielskiego oraz 2 godz. j. niemieckiego lub j. francuskiego (łącznie 7 godz. j. obcego nowożytnego tygodniowo).
Przygotowujemy naszych uczniów do międzynarodowych egzaminów Uniwersytetu Cambridge i staramy się o zostanie certyfikowanym centrum przygotowawczym Uniwersytetu Cambridge.

Oferujemy wiele form zajęć pozalekcyjnych m.in. koło fotograficzne, teatr szkolny, kółka przedmiotowe (chemiczne, fizyczne i inne), sportowe, szkolny DKF.

WYCHOWANIE WG. KS. JANA BOSKO

"WYCHOWYWAĆ DOBRYCH CHRZEŚCIJAN I UCZCIWYCH OBYWATELI"
Ks. Bosko pragnął, aby jego wychowankowie stali się dobrymi chrześcijanami i uczciwymi obywatelami. W tym celu budował z młodzieżą relacje oparte na rozumie, religii i miłości. Rozum to poznanie wychowanka, postawienie mu wymagań i wskazanie dróg. Religia oznacza żywą wiarę. Miłość sprawia, że wychowawca nie tylko wymaga i wskazuje wartości, ale towarzyszy wychowankowi, stara się zdobyć jego zaufanie. Stale zachęca go do dobra, pomaga pokonać trudności, nie karze, lecz napomina i cierpliwie tłumaczy. Nie tylko kocha wychowanka, ale czyni wszystko, aby ten wiedział, że jest kochany. Taki styl bycia z młodymi Ks. Bosko nazwał asystencją. Owa asystencja jest sercem jego systemu zapobiegawczego, do którego odwołują się współcześni salezjanie, widząc w nim nie tylko metodę wychowawczą, ale także inspirację dla swej duchowości.

LOKALIZACJA

Znajdujemy się między "Selgrosem", a kościołem pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Dojazd tramwajami linii 4, 7, 12, 13 (ulicą Zamenhoffa) oraz tramwajami linii 1, 5 (ulicą Hetmańską), a także autobusami linii 74 i 84.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie