Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ogólnokształcących

im. T. Kościuszki

ul. T. Kościuszki 31, 63-200 Jarocin
tel. (62) 747-23-73, fax (62) 747-79-63
www:   http://www.liceum-jarocin.pl
e-mail:   dyrekcja@liceum-jarocin.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5901 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


NIEPUBLICZNE GIMNAZJUM
im. T. Kościuszki

 

I LICEUM OGÓLNOKSZTYAŁCĄCE
klasy z przedmiotami rozszerzonymi:

- biologia, chemia, j. obcy
dodatkowo do wyboru: fizyka lub język łaciński i kultura antyczna

- matematyka, fizyka, astronomia, j. obcy
dodatkowo do wyboru chemia lub informatyka

- j. polski, j. obcy, historia
do wyboru WOS lub edukacja teatralno-filmowa

- j. polski, j. obcy I, j. obcy II
- matematyka, geografia, j. obcy
do wyboru WOS lub edukacja teatralno-filmowa

- j. polski, j. obcy, historia

I UZUPEŁNIAJĄCE LICEUM DLA DOROSŁYCH
(na podb. ZSZ)

- j. polski, i. obcy, geografia

Dodatkowo uczniowie będą mogli uczyć się języka francuskiego, hiszpańskiego lub języka rosyjskiego w grupach międzyoddziałowych od podstaw ale w rozszerzonej ilości godzin. W szkole działa biblioteka szkolna. Uczniowie naszej szkoły zawsze chętnie brali udział w licznych olimpiadach przedmiotowych, odnosząc wiele sukcesów. Znaczące miejsce w historii szkoły zajmuje chór. Można śmiało powiedzieć, że istniał od zawsze. Dnia 5. stycznia 2007r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie odbyło się uroczyste nadanie imienia chórowi szkolnemu Resonantes.

W naszej szkole prężnie działają koła zainteresowań, które pozwalają uczniom rozwijać pasje i zdolności, nie tylko podczas lekcji. Ich opiekunami są nauczyciele, którzy zawsze służą pomocą i dokładają wszelkich starań, by zajęcia te były ciekawe oraz inspirujące. Proponujemy zajęcia dodatkowe jak: kółko teatralne, chór, dyskusyjny klub filmowy, Szkolny Klub Wędrowca czy SKS.


ZSO im. T. Kościuszki uzyskał tytuł "Szkoły Odkrywców Talentów".
"Zdolności, zainteresowania, możliwości poszczególnych uczniów są różne. Różnym dzieciom potrzebne są różne drogi edukacyjne. Misją szkoły jest pomoc wszystkim dzieciom w rozwoju ich talentów i umiejętności." I właśnie nasza szkoła przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży.

Projekty w szkole
Projekt "Wybieram eFizykę"
Wybieram eFizykę - program blended learningowy podnoszący kluczowe kompetencje uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie fizyki. Projekt Wybieram Fizykę przeznaczony jest dla uczniów obecnych klas II. Celem projektu jest lepsze przygotowanie uczniów do matury oraz do podjęcia studiów technicznych. Projekt trwa przez 3 lata – od klasy I do klasy III. Rozpoczął się w styczniu 2011 r., kończyć się będzie w czerwcu 2013 r. W ramach pracy w projekcie uczniowie wykonują doświadczenia fizyczne, dokonują analizy wyników oraz błędów pomiarowych, rozwiązują testy i zadania. Zaplanowane są również spotkania z wykładowcami uczelni wyższych.

Projekt "Matematyka Reaktywacja"
Projekt Opracowanie i wdrożenie kursu wyrównawczego z matematyki z wykorzystaniem technologii informacyjno – komunikacyjnych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych realizowany pod hasłem "Matematyka Reaktywacja".
Projekt jest realizowany przez Politechnikę Wrocławską, Wydział Podstawowych Problemów Techniki, Instytut Matematyki i Informatyki. "Matematyka Reaktywacja" to cichy i przyjazny, a przy tym dostępny przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu asystent nauczyciela, który nie tylko przystępnie wytłumaczy materiał, ale też sprawdzi, czy materiał ten został naprawdę opanowany. Metoda uczenia opiera się na bardzo lubianej przez uczniów pracy z komputerem: za pośrednictwem Internetu będą mieli dostęp do przystępnie napisanych materiałów wykładowych oraz ogromnej liczby interaktywnych elektronicznych ćwiczeń. W projekcie uczestniczą uczniowie klasy pierwszej o profilu matematyczno - fizycznym. Zajęcia w ramach projektu potrwają do maja 2014 roku.

Projekt "Twórczy Nauczyciel" i "Twórczy uczeń" realizowany we współpracy UAM w Poznaniu i OFEK.
60 uczniów wraz z 5 nauczycielami brało udział w projektach w ramach programu e-szkoła Wielkopolska finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki). Nazwa projektu "Twórczy Nauczyciel" i "Twórczy Uczeń". Szkoła otrzymała w ramach projektu laptop, rzutnik, kamerę cyfrową i bezpłatny dostęp do platformy edukacyjnej "Fronter".
Z każdego powiatu wybrane wzorcowe licea, które powołały 5 zespołów uczniowskich. Każdy zespół realizował swój projekt, który był prezentowany na platformie edukacyjnej. Projekt trwał cały zeszły rok szkolny. 12-osobowa grupa uczniów pod kierunkiem pana Pawła Grzegorzewskiego zrealizowała projekt "Monitorowanie frekwencji uczniów w szkole". Projekt ten znalazł się wśród 6 najlepszych projektów.

Projekt "Poczuj chemię do chemii"
Rozpoczęliśmy kolejny projekt w ramach Europejskich Funduszy Społecznych we współpracy z UAM Poznań pod nazwą "Poczuj chemię do chemii". W projekcie uczestniczą uczniowie klas biologiczno-chemicznych. Odbyły się już pierwsze zajęcia na Wydziale Chemii UAM w Poznaniu.

KLUB EUROPEJCZYKA

Zagadnienia europejskie stanowią obecnie integralną część programu nauczania na wszystkich szczeblach. Wobec jednoczącej się Europy dostarczanie uczniom rzetelnej wiedzy o procesach integracji europejskiej ze szczególnym uwzględnieniem UE, staje się priorytetowym kierunkiem działań edukacyjnych w naszej szkole i środowisku. Toteż uczniowie naszej szkoły od dawna aktywnie włączają się w budowanie wspólnego Europejskiego Domu. Początki europejskiej działalności sięgają 1998 i 1999r., kiedy to dwaj uczniowie zdobyli indeksy na wydział prawa w Olimpiadzie Wiedzy o Polsce ii Świecie Współczesnym pt. NATO i UE i spotkaliśmy się z ambasadorem UE w Polsce Rolfem Thimansem w Poznaniu. Klub Europejczyka w naszej szkole powstał dopiero 12.12.2000r. Klub posiada własny statut i logo oraz folder.

Celem Klubu jest:

  • aktywne wspieranie integracji Polski z UE
  • zdobywanie wiedzy o UE jej instytucjach, wyzwaniach stojących przed współczesną Europą przyczynia się do zrozumienia pluralizmu i uświadomienia zależności świata i Europy
  • potrzeba współpracy, przełamania stereotypów
  • rozwijanie u członków jako młodych obywateli Europy poczucia odpowiedzialności
  • rozwijanie u członków jako młodych obywateli Europy poczucia odpowiedzialności zwłaszcza za pokój, ochronę praw człowieka oraz ochronę środowiska i dziedzictwa kulturalnego

STOWARZYSZENIE

Ważna rolę w życiu naszej szkoły odgrywa Stowarzyszenie Absolwentów, które zarejestrowane zostało 14 marca 1996 r. Wśród celów jakie postawiło sobie Stowarzyszenie Absolwentów i Wychowanków Państwowego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie, nadrzędnym jest utrzymanie i kultywowanie więzi koleżeńskich oraz podejmowanie różnych form działalności na rzecz szkoły. Z inicjatywy Stowarzyszenia corocznie odbywa się uroczystość odnowienia matury w 50 – tą rocznicę jej uzyskania. Uroczystość ta połączona jest z wręczeniem świadectw najmłodszym maturzystom. To spotkanie Koleżanek i Kolegów, którzy przed pięćdziesięciu laty zdobyli świadectwo ukończenia szkoły z tymi, którzy startują w dorosłe życie ma swój niepowtarzalny nastrój i z pewnością na zawsze pozostaje w pamięci tych, których jest udziałem. Stowarzyszenie organizuje spotkania dla młodzieży ze znanymi absolwentami szkoły. Działalność Stowarzyszenia daleko wykracza poza mury naszej szkoły. Jest ono również animatorem wielu imprez na terenie miasta.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie