Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Punkt Przedszkolny "ARKA"

ul. Lubelska 2, 22-100 Chełm
tel./fax (82) 565-55-05
www:   http://www.arka.chelm.pl
e-mail:   arka@arka.chelm.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3524 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PUNKT PRZEDSZKOLNY "ARKA"

- profesjonalizm
- fachowa opieka i edukacja
- ciepła i rodzinna atmosfera
- współpraca ze specjalistami
- język angielski, niemiecki, francuski, włoski
- rytmika
- logopedia
- psycholog
- plastyka
- religia i opowieści biblijne
- sztuka
- taniec
- basen
- opieka medyczna

O Nas
Niepubliczny Punkt Przedszkolny "ARKA" to alternatywna forma wychowania przedszkolnego utworzona zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 maja 2009 r. w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania.

Dzieci biorące udział w zajęciach są objęte wychowaniem przedszkolnym i realizują program wychowania przedszkolnego zgodny z obowiązującą podstawą programową.

Niepubliczny Punkt Przedszkolny "ARKA" w Chełmie funkcjonuje od 1 września 2010 r. Mieści się u podnóża wzniesienia, przy wjeździe na Górę Zamkową w Chełmie na terenie Bazyliki Narodzenia NMP w budynku pochodzącym z przeł. XIX i XX tzw. Organistówce wchodzącej w skład zespołu pokatedralnego. Budynek Organistówki utrzymany jest w stylu klasycystycznym, ze skromnym wystrojem architektonicznym.

Jako nowoutworzona niepubliczna placówka bardzo mocny nacisk kładziemy na zaangażowanie w pracę, profesjonalizm i dbałość o podnoszenie i aktualizowanie kompetencji. Przez cały czas staramy się rozwijać aby wychodzić na przeciw potrzebom rodziców i Naszych dzieci.

Nasza Misja


"ARKA" to miejsce stworzone z pasją, gdzie rodzice/opiekunowie mogą zostawić swoje pociechy mając pewność profesjonalnej opieki i edukacji przedszkolnej. Pragniemy, aby "ARKA" stała się bezpiecznym drugim domem Twojego dziecka.

Misję tę pragniemy osiągnąć poprzez:
 • stworzenie ciepłej i rodzinnej atmosfery oraz najlepszych warunków dla prawidłowego rozwoju dzieci
 • liczne zajęcia rozwojowe stymulujące rozwój małego dziecka
 • współpracę ze specjalistami tj. logopeda, psycholog, pedagog specjalny, rehabilitant, instruktor nauki pływania, pielęgniarka, lekarz pediatra
 • realizowanie programu Wychowania i Edukacji Przedszkolnej zatwierdzonego przez MEN
 • różnorodność stosowanych metod i form pracy
 • rozwijanie talentów plastycznych, muzycznych, tanecznych, językowych itp.
Naszym celem jest poszukiwanie i wydobywanie wszelkich talentów, jakie drzemią w dzieciach i umożliwianie ich rozwoju i pielęgnacji. Służymy dziecku i jego rodzinie wprowadzając w świat kultury, sztuki i wartości chrześcijańskich ucząc życia opartego na fundamentalnych wartościach uniwersalnych. Szczególną ofertę kierujemy do dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Pracujemy na rzecz pomocy dziecku w jego wszechstronnym oraz harmonijnym rozwoju, w celu tworzenia przez nie jego własnej i niepowtarzalnej osobowości. Wiodącymi wartościami, jakimi się kierujemy jest szeroko pojęte dobro dzieci, wrażliwość na potrzeby każdego człowieka, poszanowanie praw i wszechstronny rozwój wszystkich wychowanków.

Co nas wyróżnia?

Wyróżnia nas rodzinna atmosfera, dbałość o szczegóły, wysoki poziom edukacyjny i nieustająca chęć rozwijania się. Nasi wychowankowie wyposażeni będą w wiedzę, umiejętności i sprawności, które pozwolą sprostać wymaganiom stawianym w szkole i w dorosłym życiu, będą otwarci na kontakty z innymi ludźmi, cechować ich będzie szacunek wobec siebie i innych oraz śmiała i twórcza postawa wobec otaczającego świata. Innowacją będzie wprowadzenie do bloku zajęć wychowania patriotycznego oraz edukacji ekologicznej.

Nasze cele będziemy osiągnąć małymi krokami dbając o indywidualizację, otwartą komunikację i wzajemne poczucie szacunku, godności i bezpieczeństwa.

Oferta


Niepubliczny Punkt Przedszkolny „ARKA” pracuje od godziny 6.30 do 17.00. Jest miejscem przyjaznym dla dzieci i rodziców. W przedszkolu pracuje młoda, dynamiczna i w pełni wykwalifikowana kadra pedagogiczna oraz kreatywni pracownicy administracji i obsługi. Przedszkole oferuje szeroką gamę zajęć dodatkowych rozwijających talenty plastyczne, muzyczne, taneczne, językowe, cotygodniowe lekcje pływania na basenie. Współpracujemy z logopedą, psychologiem, pedagogiem specjalnym rehabilitantem, pielęgniarką oraz pediatrą.

Nasza Placówka realizuje programy zgodne z nową podstawą programową zatwierdzone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej :

 • "Wesołe Przedszkole"
 • "Wesołe Przedszkole i Przyjaciele"
 • "Dobry start przedszkolaka"
 • elementy programu "Odkryjmy Montessori raz jeszcze…"
Nowatorskie rozwiązania wykorzystywane w programach są szczególnie przydatne dla organizatorów małych form wychowania przedszkolnego do tworzenia możliwości wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i wspomagania innowacyjnych rozwiązań pracy nauczycieli.

Proponowane programy to wysoko ocenione przez MEN i bardzo dobrze przygotowane pakiety programowe, metodyczne i organizacyjne wraz z narzędziami diagnostycznymi. Są przykładem kreatywnej aktualizacji pedagogicznego podejścia do edukacji przedszkolnej w XXI wieku.

Oferta stwarza nauczycielom możliwości twórczego zaangażowania, spełnianie zadań zawodowych, w tym także poszukiwania metod i form pracy zgodnych z możliwościami i potrzebami każdego dziecka.

Zajęcia prowadzone w Niepublicznym Punkcie Przedszkolnym „ARKA”:
 • zajęcia edukacyjne, dydaktyczno-wychowawcze
 • zajęcia z integracji sensoryczno-dydaktycznej
 • język angielski, niemiecki, francuski, włoski
 • rytmika
 • logopedia
 • psycholog
 • plastyka
 • religia i opowieści biblijne
 • sztuka
Zajęcia dodatkowe dla dzieci i rodziców:
 • taniec
 • basen
 • opieka medyczna

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie