Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Niepubliczne Przedszkole "Bajlandia"

ul. Spacerowa 8, 05-850 Ożarów Mazowiecki
tel. (22) 722-13-70, 600-373-166
www:   http://przedszkole-bajlandia.pl
"Bajlandia" na Facebooku
e-mail:   info@przedszkole-bajlandia.pl
ozarow.bajlandia@gmail.com
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 12903 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "BAJLANDIA"

- rozszerzony program zajęć ruchowych
  i sportowych

- rozszerzony program języka angielskiego
- zdrowe żywienie, edukacja ekologiczna
- domowa, kameralna atmosfera
- zajęcia taneczne
- bezpłatne zajęcia adaptacyjne
- zapisy przez cały rok
- przyjmujemy dzieci od 1 roku życia!
- pracujemy przez całe wakacje
- małe 10-17 osobowe grupy
- autorski program rocznego przygotowania
  do szkoły oparty m.in. na metodzie
  projektu

O Nas

Przedszkola "Bajlanadia" to bardzo nietuzinkowe miejsce. Nasze budynki nie są typowymi budynkami użyteczności publicznej, ale kameralnymi, kolorowymi, rodzinnymi domkami. Nasze placówki mieszczą się w świeżo wyremontowanych budynkach. Teren wokół nich jest pokryty wypielęgnowaną trawą, obsadzony krzewami i drzewami, które dają schronienie od słońca w upalne dni. Oba budynki spełniają surowe wytyczne i normy Sanepidu, Straży Pożarnej i Nadzoru Budowlanego:
 • sale zajęć są oddzielone od reszty pomieszczeń przeciwpożarowo, obiekty mają zamontowane czujki czadowo - dymowe, meble i zabawki posiadają niezbędne atesty
 • łazienki wyposażono w umywalki i sanitariaty dostosowanych do wzrostu małych dzieci

W ślicznie pomalowanych salach czeka na dzieci wiele zabawek, przytulanek, gier i książeczek. Kolorowe łazienki wyposażone są tak aby mogły z nich samodzielnie korzystać nawet dwulatki. Wszystko to sprawia, że pierwsze dni i rozłąka z rodzicami stają się dużo łatwiejsze do zniesienia. Po pierwszych dniach dzieci czują się jak u siebie w domu.

Nasze placówki otoczone są dużymi placami zabaw - Białołęka 2300m2, Ożarów 1500m2 - z wieloma gatunkami drzew, krzewów i kwiatów. Jak na placówki niepubliczne są to rzadko spotykane powierzchnie przeznaczone do zabaw dzieci. Umożliwia nam to codzienne organizowanie gier, zabaw ruchowych, wyścigów, prowadzenia mini gier zespołowych itp. Tak duża przestrzeń zapewnia dzieciom odpowiednią dawkę ruchu.

Trudno w pełni oddać słowami wrażenia estetyczne, atmosferę, dlatego zapraszamy Cię Drogi Rodzicu, abyś na miejscu przekonał się o naszej wyjątkowości.

Program dydaktyczny przedszkola

Przedszkole "Bajlanadia" jest placówką, która opiera swoje założenia programowe, codzienną pracę z dzieckiem na integracji wielu tradycyjnych i nowatorskich metod edukacyjnych, wykorzystaniu ruchu, zabawy jako podstawowej aktywności dziecka.

Programy Przedszkola "Bajlanadia" są zgodne z podstawą programową wychowania przedszkolnego zatwierdzoną przez Ministra Edukacji Narodowej.

Zajęcia realizowane w ramach podstawy programowej w cenie czesnego: muzyczne, plastyczne, matematyczne, literacko-językowe, przyrodniczo-ekologiczne, przygotowanie do nauki czytania i pisania, gry i zabawy ruchowe z elementami tańca.

Przedszkole Bajlandia obejmuje dzieci we wszystkich grupach wiekowych rozszerzonym profilem zajęć ruchowo sportowych, zawierającym:
  
 • elementy gier zespołowych oraz lekkiej atletyki
 • zajęcia taneczne dla wszystkich grup wiekowych
 • gry i zabawy ruchowe, wyścigi, tory przeszkód

Oprócz w/w zajęć, dzieci mogą uczestniczyć w następujących zajęciach odpłatnych:
 • warsztaty plastyczne
 • warsztaty ceramiczne

Co Nas wyróżnia?
 • małe 10-17 osobowe grupy, które sprzyjają lepszemu kontaktowi z każdym dzieckiem i rodzicami. Dzięki temu szybciej reagujemy i skuteczniej rozwiązujemy problemy wychowawcze. Kameralne grupy to również szybsza integracja z rówieśnikami i adaptacja w nowym miejscu
 • pracujemy przez całe wakacje i prowadzimy grupy wiekowe dla dzieci od 1 do 5 lat
 • domowa, kameralna atmosfera
 • rozszerzony program zajęć ruchowych i sportowych
 • rozszerzony program języka angielskiego - wszystkim grupom wiekowym proponujemy do 4 lekcji z lekcji w tygodniu
 • zdrowe żywienie - uczymy dzieci zasad właściwego odżywiania, serwując i przyzwyczając je do smaku posiłków przygotowanych z produktów pełnowartościowych i mało przetworzonych
 • duże place zabaw
 • wykwalifikowana kadra pedagogiczna z doświadczeniem w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Nauczycielki mają ukończone studia z zakresu pedagogiki przedszkolnej
 • ekologia wpajamy dzieciom proekologiczna postawę przy pomocy autorskiego programu edukacji ekologicznej stworzonego i nadzorowanego przez panią dyrektor - edukatorkę ekologiczną, autorkę wielu artykułów i książek o tematyce ekologicznej
 • obecność pani dyrektor przez większą cześć dnia. Jako niezwykle doświadczony i kompetentny pedagog (ponad 25 lat pracy w przedszkolu) sprawuje Ona nadzór pedagogiczny nad bieżącą pracą nauczycielek i utrzymuje bliski kontakt z rodzicami

Nasze przedszkola działają na podstawie wpisu do ewidencji przedszkoli niepublicznych prowadzonych przez m.st. Warszawa (zaświadczenie 197/PN/08) i Ożarów Mazowiecki (zaświadczenie 1/PN/09). Oznacza to, że jesteśmy przedszkolami a nie klubem malucha, akademią przedszkolaka itp.
   To daje gwarancje, że:
 • nasze budynki spełniają surowe normy architektoniczno-budowlane przewidziane dla przedszkoli
 • zatrudniamy kadrę z wykształceniem pedagogicznym zgodnym z wymogami MEN
 • realizujemy program wychowania przedszkolnego przewidziany przez MEN
 • podlegamy nadzorowi sanepidu, straży, kuratorium i władz gminy

Ważne jest dla nas:

 • Poszanowanie człowieka. Respektujemy powszechne prawa każdego człowieka – dziecka, rodziców, personelu przedszkola. Traktujemy wszystkich z szacunkiem bez względu na pozycję, status, prezentowane przekonania i poglądy oraz pełnioną funkcję.
 • Życzliwość w naszym pojęciu to m.in. gotowość do poznawania wzajemnych oczekiwań, potrzeb. Ważne jest dla nas chęć niesienia pomocy, wsparcia, również w sytuacjach wykraczających poza zakres obowiązków.
 • Odpowiedzialność to dla nas rzetelne wykonywanie obowiązków, punktualność, terminowość, dbałość o wysoką jakość pracy i budowanie pozytywnego, wiarygodnego wizerunku placówki.
 • Profesjonalizm w odniesieniu do naszego przedszkola jest nie tylko bardzo dobrym przygotowaniem merytorycznym ale też ciągłe doskonalenie, uwzględniające ocenę własnej pracy.
 • Współpraca, współdziałanie wszystkich nauczycieli, pracowników, rodziców jest warunkiem stworzenia świetnie działającej placówki, która będzie „drugim, przyjaznym i przytulnym domem” dla naszych dzieci.

Zapraszamy!!!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie