Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa w Rudzie Bugaj

im. Janusza Korczaka

Ruda Bugaj 54, 95-070 Aleksandrów Łódzki
tel. (42) 712-10-92
www:   http://www.spruda.szkoly.lodz.pl
e-mail:   spruda@szkoly.lodz.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6226 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W RUDZIE BUGAJ

- miła, rodzinna atmosfera
- nauczyciel wspierający
- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- brak anonimowości
- położenie szkoły w otoczeniu przyrody
- docenienie indywidualnych możliwości i osiągnięć każdego ucznia
- "Szkoła bez przemocy"

Nasza szkoła


Szkoła Podstawowa w Rudzie Bugaj jest przyjazna dziecku, odsunięta od zagrożeń i anonimowości. Uczniowie aktywnie uczestniczą w życiu szkoły, gminy, województwa. Biorą udział w licznych konkursach i uroczystościach.


W 2002 roku otwarto w szkole oddziały integracyjne. Obecnie funkcjonuje sześć klas integracyjnych od I do VI. W każdej klasie pracuje dwóch nauczycieli: prowadzący i wspierający. Ponadto zatrudnieni są: pedagog, logopeda, psycholog. Szkoła jest pierwszą integracyjną na terenie Gminy Aleksandrów Łódzki.

Integracja przynosi korzyści dzieciom zdrowym, chorym a także osobom w nią zaangażowanym. Uczy w naturalny sposób tolerancji, wrażliwości, wykształca postawę otwartości, wyrozumiałości i serdeczności. Integruje dzieci zdrowe i niepełnosprawne. Rozbudza świadomość, że nie wszyscy mają takie same możliwości. Pomaga się wyzbyć postaw egoistycznych, uczyć się rozumieć innych.

Zadaniem integracji jest stymulowanie dzieci w sferach rozwoju intelektualnego i emocjonalnego oraz dostosowanie programu nauczania do możliwości dziecka. Także stosowanie zaleceń zawartych w orzeczeniach z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej oraz innych poradni specjalistycznych, pedagogizacja i wsparcie rodziców.


Klasy integracyjne realizują podstawę programową kształcenia ogólnego. Pracują w oparciu o obowiązujące podręczniki. Ilość godzin dydaktycznych jest taka sama, jak w pozostałych klasach na danym poziomie edukacyjnym.

Nad właściwą organizacją pracy w klasach integracyjnych i naborem czuwa Szkolny Zespół ds. Integracji, w skład którego wchodzą: dyrektor szkoły, pedagog szkolny, psycholog szkolny, nauczyciele uczący w klasach integracyjnych.

Najważniejszą zasadą stosowaną w pracy z dziećmi w klasie integracyjnej jest indywidualne, podmiotowe ich traktowanie. W związku z tym stosuje się metody aktywizujące, modyfikowane są metody pracy z uwzględnieniem potrzeb i zainteresowań dzieci niepełnosprawnych, rożnicowane są wymagania, stopień trudności tak, aby dostosować do możliwości poszczególnych dzieci w klasie (czas pracy, indywidualne karty pracy, zróżnicowane prace domowe).

Wykorzystywane są metody zaczerpnięte z najnowszych osiągnięć pedagogiki.

Organizowane są zajęcia integrujące grupę, rozwijające umiejętności społeczne, rozwijające talenty i zdolności uczniów, usprawniające i korygujące: (gimnastyka korekcyjna, terapia logopedyczna, pedagogiczna, psychologiczna).

Gromada zuchowa


Gromada zuchowa "Bractwo Tajemnic" przy Szkolne Podstawowej w Rudzie Bugaj została założona w marcu 2008 roku. Zrzesza uczniów klas 0 - III. Zajęcia prowadzone są raz w tygodniu, w środy, metodą harcerską z upoważnienia Hufca ZHP Łódź - Bałuty. Zbiórki przezaczone są na poznanie Prawa Zucha, wdrażanie w obrzędowość i system zdobywania sprawności, ale przede wszystkim na integrację członków z różnych klas. Dzieci bardzo chętnie uczestnicą w spotkaniach zuchowych.

Zapraszamy do nas!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie